Gripo auka iššaukė auditą(11)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-21 09:40

Mirusiojo žmona Akvilija (kairėje) ir sesuo Virginija siekia, kad auditoriai nustatytų kaltuosius dėl Vlado mirties.

Lietuvos AIDS centre atlikti tyrimai parodė, kad trečiadienį Tauragės apskrities ligoninės Reanimacijos skyriuje miręs Vladas Auksorius buvo užsikrėtęs vadinamojo kiaulių gripo virusu A(H1N1). Mirusiojo žmona Akvilija ir sesuo Virginija įsitikinusios, kad keturiasdešimtmetį vyrą dar buvo galima išgelbėti, tačiau dėl medikų klaidų tai nebuvo padaryta. Mirusiojo šeima pareikalavo, kad būtų atliktas auditas.

 

 

Dėl mirties kaltina medikus

Vlado Auksoriaus artimieji įsitikinę, kad jo mirties buvo galima išvengti, jei nuo pat gydymo pradžios daugelis medikų būtų pasielgę kitaip.

V.Auksorius blogai pasijautė sausio 9 dieną. Pasak mirusiojo sesers Virginijos Petraškienės, tą dieną jis nesikreipė į medikus, nes buvo šeštadienis, o tik susileido priešuždegiminių vaistų. Pirmadienį, kai savijauta nebuvo pagerėjusi, vyras kreipėsi į savo šeimos gydytoją Sigitą Kinderienę, dirbančią Šeimos medicinos klinikoje.

– Gydytoja padarė kraujo tyrimus, plaučių nuotrauką ir pamatavo temperatūrą. Ji diagnozavo, kad brolis serga plaučių uždegimu ir, skyrusi gydymą, išleido į namus, – prisiminė mirusiojo sesuo.

 

Būklė tik blogėjo

 

Deja, S.Kinderienės skirti vaistai nepadėjo. Vyrui medikė buvo išrašiusi leidžiamo gentomicino, paracetamolio, ospamokso ir askorbo rūgšties tablečių. Iki trečiadienio, sausio 13 dienos, iškentęs ir pamatęs, kad būklė tik blogėja, V.Auksorius vėl nuvažiavo pas šeimos gydytoją, kuri išrašė siuntimą į Tauragės apskrities ligoninę.

Ten buvo padaryti nauji tyrimai, o ligonis iš Vidaus ligų skyriaus perkeltas į Reanimacijos skyrių. Šiame skyriuje vyras ir mirė vakare, kai jo artimieji dar tebeieškojo pagalbos Klaipėdoje.

 

Išvažiavo ieškoti reanimobilio

 

Didžiausiu nesusipratimu mirusiojo sesuo vadina tai, kad Tauragės medikų paprašyti pagalbą teikti atsisakė Klaipėdos miesto ligoninės medikai.

– Mes girdėjome, kaip Reanimacijos skyriaus vedėja Elena Olkštinienė skambino Klaipėdos medikams ir prašė atsiųsti reanimobilį. Tačiau nesupratome, kodėl buvo atsisakyta tai padaryti. Mums vedėja pasakė, kad Klaipėda nesiunčia mašinos, todėl išlėkėme pačios ten maldauti gelbėti žmogų, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo mirusiojo sesuo Virginija.

 

Pagalbos nebeprireikė

 

Nuvažiavusios į uostamiestį moterys iš susijaudinimo puolė į pirmą pasitaikiusią ligoninę. Joms pavyko sutikti Klaipėdos apskrities ligoninės Reanimacijos skyriaus vedėją Egidijų Guogį, kuris nors ir neprivalėjo, tačiau pažadėjo pabandyti padėti.

– Šis gydytojas pažadėjo priimti Vladą, nors jam tai ir nepriklausė. Jis paskambino į Klaipėdos miesto ligoninę ir bandė aiškintis, kodėl reanimobilis nebuvo išsiųstas į Tauragę. Jis net išprašė, kad mašina pagaliau nuvažiuotų į Tauragę ir atvežtų Vladą į Klaipėdos apskrities ligoninę. Tačiau kai paskambinome sužinoti, kokia Vlado būklė, paaiškėjo, kad pagalbos jam jau nebereikia, – susijaudinusi pasakojo mirusiojo sesuo.

Egidijus Guogis, gydytojas, bandęs pagelbėti tauragiškėms, „Tauragės kurjeriui“ sakė prisimenantis, kai trečiadienį pas jį į ligoninę atskubėjo susijaudinusios moterys.

– Bandžiau joms padėti gauti reanimobilį. Taip pat buvau sutikęs, kad ligonis būtų atvežtas į mūsų ligoninę, deja, to nebeprireikė, – vakar „Tauragės kurjeriui“ sakė jis. Gydytojas taip pat teigė, kad nežino, dėl kokių priežasčių į Tauragę nebuvo išsiųstas Klaipėdos miesto ligoninės reanimobilis.

 

Artimieji pareikalavo audito

 

Danas Masiulionis, Tauragės apskrities ligoninės direktoriaus pavaduotojas, vakar sakė girdėjęs tik kalbas, kad mirusiojo artimieji raštu kreipėsi į ligoninę prašydami ištirti paciento mirties aplinkybes. Direktorius Irmantas Mockus vakar buvo Vilniuje, o jo pavaduotojas teigė dar nematęs šio rašto.

– Aš manau, kad direktorius savo įsakymu sudarys komisiją, kuri turės ištirti aplinkybes. Tačiau tiksliau apie tai galėsiu kalbėti tik po to, kai susitiksiu su direktoriumi, – vakar sakė D.Masiulionis.

Tuo tarpu mirusiojo artimieji ketina reikalauti, kad dėl Vlado Auksoriaus mirties būtų atliktas išsamus tyrimas ir paaiškėtų, kas iš medikų nepadarė savo darbo iki galo.

– Mes darysime viską, kad kaltieji būtų išaiškinti. Ne dėl pinigų, bet dėl to, kad į panašias situacijas nebepatektų kiti. Pakanka ir mūsų skausmo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Petraškienė.

Vakar mirusiojo žmona Akvilija oficialiai kreipėsi į Valstybinę medicinos audito inspekciją prašydama ištirti jos vyro mirties aplinkybes.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras