Gaisrinės naudą velniai gaudo(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-05 07:00

Skaudvilės ugniagesių komanda nuo šių metų pradžios – tik istorija. Nuo 2010 metų čia liko budėti tik po vieną ugniagesį kasdien.

Beveik metus Skaudvilės ugniagesiams, tikėjusiems, kad nuo 2010-ųjų keisis tik jų pavaldumas, trečiadienį trenkusi žinia buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Dešimt Skaudvilės komandos ugniagesių sužinojo, kad paskutiniąją 2009 metų dieną yra išmetami į gatvę.

 

 

Darbo nesulaukė

Nuo gruodžio 31 dienos Skaudvilės gaisrinėje dirbs tik po vieną ugniagesį, nes likusieji atleisti iš darbo likvidavus Skaudvilės ugniagesių komandą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus Remigijaus Baniulio įsakymu likviduota 31 visoje Lietuvoje esanti ugniagesių-gelbėtojų komanda, kur dirbo nestatutiniai, laisvai samdomi ugniagesiai.

Skaudvilės ugniagesiai tai žinojo nuo praėjusio pavasario. Tačiau dėl darbo vietų jie buvo ramūs, kadangi jų likvidavimą nulėmusi speciali Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento komisija nusprendė, kad gaisrininkų negalima išmesti į gatvę. Likvidavimą planavusi darbo grupė nutarė, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžias ugniagesių komandas ir jų turtą tikslinga perduoti savivaldybių priešgaisrinės apsaugos tarnyboms.

– Mes laukėme, kada mums reikės tvarkytis įsidarbinimo dokumentus Tauragės rajono priešgaisrinėje tarnyboje, nes kitose Lietuvos ugniagesių komandose tokie procesai jau yra įvykę. Tačiau šiandien sužinojome, kad jokio darbo taip ir negausime, – pasipiktinęs „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Albinas Greičius, iki atleidimo dirbęs Skaudvilės ugniagesių komandos skyrininku.

 

Be darbo – dėl kitų kaltės

 

– Pikta, kai dėl kažkieno kaltės lieki be darbo. Juk buvo ir pinigų Skaudvilės komandai išlaikyti skirta, tik jų kažkas nesugebėjo ar nenorėjo paimti. Dabar mes dėl kažkieno klaidos priversti išeiti į gatvę, – trečiadienį karčių žodžių negailėjo atleidžiami Skaudvilės ugniagesiai.

– Ką man dabar daryti, kai namuose trys vaikai, o žmona niekur nedirba? – retoriškai klausė kitas komandos ugniagesys. Pasak jo, susirasti darbą Skaudvilėje dabar yra beveik neįmanoma. Jis pasidžiaugė tik tuo, kad gavo išeitinę išmoką, už kurią tikisi išgyventi bent pirmosiomis savaitėmis.

– Patys gaisrinės pastatui paruošdavome malkų, iš namų atnešėme ir pakabinome šviestuvus, o dabar staiga tapome bedarbiais. Aš tai pensininkas, išgyvensiu. O ką daryti jauniems vyrams? – klausė atleidžiamų ugniagesių skyrininkas A.Greičius.

 

Turtą perėmė, ugniagesius pamiršo

 

Nuo gruodžio 31 dienos Skaudvilės ugniagesių komandos turtas perėjo Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos žinion. Tačiau pačius ugniagesius perimti taip ir pamiršta. Gruodžio 30 dieną šios tarnybos vadovas Gintaras Ramanauskas į Tauragę pasikvietė Albiną Gerulį, vieną iš atleidžiamų Skaudvilės ugniagesių. Atgal į Skaudvilę vyras grįžo su žinia, kad tik jis vienintelis yra priimtas dirbti į Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą. Naujasis darbuotojas taip pat parvežė ir G.Ramanausko patvirtintą naują Skaudvilės komandos budėjimo grafiką. Pagal jį nuo gruodžio 31-osios Skaudvilės gaisrinėje dirba tik po vieną žmogų. Be A.Gerulio, miestelio gaisrinėje dirbs du ugniagesiai iš Batakių komandos ir vienas iš Gaurės. Visi jie budės po vieną, pasikeisdami kas parą.

 

Neperėmus ugniagesių, finansavimo neskyrė

 

Lietuvoje liko dvi ugniagesių komandos, kurių neperėmė savivaldybių priešgaisrinės tarnybos. Iš 31 tokios komandos perėmimas neįvyko Šalčininkuose ir Tauragėje. Šiuose rajonuose nebuvo pasirašytos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pasiūlytos trišalės sutartys, pagal kurias komandose dirbantys ugniagesiai būtų perėję savivaldybės priešgaisrinės tarnybos žinion. Pasirašius šias sutartis, Skaudvilės ugniagesiai būtų tapę savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojais, o finansavimą jiems išlaikyti – 172 tūkstančius litų – būtų skyręs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Kadangi sutartys nebuvo pasirašytos, finansavimo savivaldybės priešgaisrinė tarnyba taip ir negavo. Departamentas skyrė tik 22 tūkstančius litų Skaudvilės komandos perimto turto apsaugai.

 

G.Ramanauskas: „Pasiūlytos sutartys – nepriimtinos“

 

Gintaras Ramanauskas, Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas, mano, kad departamento pasiūlytos trišalės sutartys – nepriimtinos.

– Jei mes būtume pasirašę šias sutartis, Skaudvilės ugniagesius būtume turėję perimti su visais įsipareigojimais. Tai mūsų tarnybai būtų nenaudinga. Susipažinęs su sutarties projektu konsultavausi su savivaldybės juristais, kurie sakė, jog tokių sutarčių pasirašyti negalime. Tačiau šiandien juristai kalba, kad jie tokių rekomendacijų nedavė, o kalčiausias šioje situacijoje likau aš, – „Tauragės kurjeriui“ sakė G.Ramanauskas.

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas teigė, kad šiuo metu bent porą mėnesių priimti į darbą atleistų ugniagesių nėra galimybės, todėl atleistiesiems teks surasti išeitį patiems.

 

Kaltina tarnybos vadovą

 

Rajono meras Robertas Piečia sako, kad Skaudvilės gaisrinės problema skaudi. Jos, mero teigimu, galėjo ir nebūti, jei ne Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo Gintaro Ramanausko aplaidumas.

– Būtent šios tarnybos vadovas tvirtino, kad trišalės sutarties negalima pasirašyti. Dabar, kai situacija jau aiškėja, manau, jog G.Ramanauskas nepakankamai įsigilino į situaciją ir rajono vadovams pateikė nepakankamai informacijos. Nesusikalbėta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Piečia.

Anot mero, šioje situacijoje gerai tik tai, kad atleisti ugniagesiai gavo išeitines išmokas, už kurias vyrai turės išgyventi bent kelis mėnesius.

– Vasarį, kai bus persvarstomas rajono biudžetas, galbūt surasime galimybę skirti lėšų ir Skaudvilės ugniagesių komandai. Tačiau iki to laiko nei savivaldybė, nei rajono Taryba nieko padėti negali, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Piečia.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras