Kas sprendžia, kam būti rėmėjais?(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-09-23 12:07

Rėmėjų reklamoms vietos renginyje neatsirado.

Jau tapo įprasta masinių renginių metu girdėti, kas yra renginio rėmėjai. Kartais jų minėjimas žmonėms net įgrysta, bet renginių vedėjai paprastai primena, jog be rėmėjų renginys paprasčiausiai neįvyktų. Atrodytų aišku. Dar aiškiau, kad „arklys arklio už dyką nekaso“. Tačiau paskutiniu metu mūsų rajone kažkodėl imta galvoti antraip – rėmėjams privalu renginius ir šventes remti už dyką. Priešingu atveju, rėmėjai nereikalingi.

 

FOTO: R.Malycho

Renginius organizuoja komisijos

Tauragės rajono savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad kiekviename renginyje rėmėjų ir organizatorių santykius sprendžia specialiai sudaryta komisija.

 – Išimtis – kultūros įstaigų organizuojami renginiai. Tokiuose susiėjimuose komisijų apskritai nebūna. Mat kultūros darbuotojams yra privalu rengti šventes ir jų organizuojami renginiai būna iš anksto suderinti bei paskelbti veiklos planuose, – sako atstovė spaudai. Ji primena, kad didesniems renginiams, kurių organizatoriais yra ir rajono savivaldybė, būna savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaromos komisijos. Dar didesnėms šventėms organizuoti, pasak I.Turauskienės, reikalingas mero potvarkis (ypač dideliems susibūrimams, pavyzdžiui, miesto šventė). Atstovė spaudai taip pat paaiškino, jog kaimo seniūnijose vykstančioms šventėms organizuoti seniūnas sudaro specialią komisiją, kuriai, kaip įprasta, vadovauja jis pats.

 

Nevienodos sąlygos

 

Laikraštis „Tauragės kurjeris“ labai dažnai remia rajone vykstančius renginius. Todėl kiekvienoje afišoje galima matyti, jog tarp informacinių renginio rėmėjų yra įrašytas ir mūsų leidinio pavadinimas. Anksčiau, kol dar nebuvo prasidėjęs priešrinkiminis vajus, dėl rėmėjų viešinimo renginių metu problemų nekildavo. Dabar gi, artėjant savivaldybių rinkimams, Tauragės rajone atsirado naujas reiškinys – draudimas renginio metu afišuotis informaciniam rėmėjui „Tauragės kurjeris“. Tiesa, pasak renginių organizatorių, tokia akivaizdi tiesa neatitinka realybės. Jie teigia kitaip: tiesiog sutapimas, kad organizatoriai nusprendė uždrausti šio laikraščio vizualinę reklamą renginyje. Paskutiniojo tokio nesusipratimo iniciatorius Skaudvilės seniūnas Virginijus Budvytis. Jis atėjęs į „Tauragės kurjerio“ redakciją aiškino, jog mieliau susimokės už reklamą nei sutiks, kad miesto šventėje būtų pakabinta informacinio rėmėjo atributika. Taip esą jis siekiąs suteikti vienodas sąlygas visiems renginio rėmėjams.

 

Panašiai ir kitame renginyje

 

Įtarimų, jog tai – priešrinkiminiai žaidimai, nekiltų, jeigu situacija nesikartotų. Neseniai identiškas nesusipratimas kilo, kai buvo rengiama rajono žemdirbių šventė. Tąsyk savivaldybės organizuoto renginio komisija taip pat buvo linkusi sumokėti pinigus už skelbimus laikraštyje. Kad tik neatvažiuotų „Tauragės kurjeris“ ir renginio prieigose nepakabintų savo firminės vėliavos, neplatintų kitos vizualinės reklamos. Šios šventės komisijai pirmininkavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė. Ji paskirta komisijai vadovauti ir organizuojant kitus žemės ūkio renginius. Tad akivaizdu, situacija viešinant informacinius jų rėmėjus išliks ta pati.

 

„Vienintelis kartas“

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, paklaustas, ar iš tiesų savivaldybėje įsigaliojo nauja tvarka, pažadėjo pasidomėti situacija ir apie tai informuoti artimiausiu metu.

Kyla įtarimų, kad poniai R.Noreikienei organizuojant žemdirbių šventę uždrausti informacinių rėmėjų atributiką pasufleravo kažkas iš šalies. Gal net nepasufleravo, o primygtinai „paprašė“. Nes iš pradžių, valdininkė sutiko, kad „Tauragės kurjeris“ būtų žemdirbių šventės informacinis rėmėjas. Tačiau vėliau dėl nežinomų priežasčių persigalvojo organizacinis komitetas persigalvojo – sumąstė, kad bus paprasčiau, jeigu skelbimus savivaldybė apmokės.

 – Pirmą sykį man taip nutiko. Dar nebuvo niekada tokio renginio, kurio niekas, išskyrus „Tauragės kurjerį“, nenorėtų remti. Vėliau prie šio renginio prisijungus kitiems rajono laikraščiams, nebeturėjome kitos išeities, kaip tik siūlyti vienodas sąlygas – apmokėjome reklaminį plotą laikraščiuose. Todėl ir renginio metu nė vienas iš rajono žiniasklaidos atstovų nebuvo įvardintas. Kalbant apie kitas rajono įmones, situacija irgi susiklostė nepalankiai – renginio rėmėjų neatsirado. Buvo įmonių, kurios apdovanojo pavienius asmenis, bet, kad remtų visą renginį, šiemet tokių rajone nebuvo. Todėl sudarydami vienodas konkurencines sąlygas, nusprendėme rėmėjų neįvardinti ir neišskirti. Netgi renginio vedėjai pamiršo paminėti vienintelį rėmėją – rajono savivaldybę, – aiškino situaciją Kaimo reikalų skyriaus vedėja.

Ji pažadėjo, kad kitąkart, jeigu atsiras daugiau rėmėjų, tarp jų galės publikuotis ir informaciniai rėmėjai.

Vakar R.Noreikienė garantavo, kad pinigų, skirtų šiųmečiams žemdirbių renginiams organizuoti, ne tik užteko, bet dar ir liko. Kitaip tariant, už mokesčių mokėtojų pinigus rengiami renginiai Tauragės rajono savivaldybėje buvo, yra ir bus organizuojami, nes toks jų rengimo būdas  padeda „taupyti“ biudžeto pinigus. Ko gero, Tauragės valdininkų mąstymu, tai kur kas pigiau nei leisti reklamuotis juos kritikuojančiam ir nuolat stebinčiam leidiniui „Tauragės kurjeris“.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras