Tauragiškio fotografo erelis įvertintas Maskvoje(10)

Renaldas MALYCHAS | redakt@kurjeris.lt

2010-03-18 12:43

Eugenijui Kavaliauskui įteiktas apdovanojimas už jūrinio erelio portretą.

Kovo 11 dieną grupelė tauragiškių fotografų lankėsi Rusijos sostinėje Maskvoje. Kasmetiniame ir viename didžiausių laukinės gamtos nuotraukų festivalyje „Auksinis vėžlys“ puikavosi ir tauragiškio Eugenijaus Kavaliausko darbai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Maskvoje tarp geriausiųjų laukinės gamtos fiksuotųjų skambėjo ir lietuviška pavardė.

 

 

Laukinės gamtos mylėtojo ir dėl paukščių pamišusio fotografo darbai gavo tinkamą įvertinimą. Iš trylikos konkursui pateiktų darbų keturi iškart pateko į finalą. Iš viso konkursą pasiekė apie 22 tūkstančiai užfiksuotų akimirkų, iš kurių tik 200 papuošė Maskvos mažojo maniežo sienas ir sugulė į fotoalbumą.

Paroda ne vieną privertė kitu žvilgsniu peržvelgti į tai, kas vyksta laukinėje gamtoje. Konkursas buvo suskirstytas į paukščių, žvėrių, povandeninio, peizažų ir mikro- pasaulio kategorijas.

Paukščių kategorijoje už labiausiai pavykusį jūrinio erelio portretą prizas skirtas Eugenijui Kavaliauskui.

– Labai džiaugiuosi šiuo įvertinimu. Patekti į finalą Rusijoje, kur tiek daug aukštos klasės fotografų ir tokia konkurencija, man yra didžiulis įvertinimas. Visi parodoje eksponuoti darbai pribloškė savo kokybe ir išradingumu. Tobulumui ribų nėra, – įspūdžiais dalijosi žymus Tauragės fotografas.

Eugenijaus pasiekimais pasidžiaugė ir kartu atvykę kolegos bendraminčiai – Romualdas Vaitkus, Sigita Flaksienė ir Renaldas Malychas.

 

– Smagu, kad fotografų klube turime žmogų, visiškai atsidavusį savo sričiai. Eugenijus valandų valandas gali pasakoti apie paukščius, jų fotomedžioklę. Žmogaus pastangos nenueina veltui, dabar kolega įvertintas ne tik Lietuvoje, jį žino ir Rusijoje, – E.Kavaliausko pasiekimais pasidžiaugė klubo „Fotojūra“ vadovas Romualdas Vaitkus.

Fotografui ranką spaudė ir Lietuvos ambasados kultūros atašė Maskvoje, žymus aktorius Juozas Budraitis. Jis prasitarė, kad taip pat nevengia paimti fotoaparato į rankas, šiuo metu jo darbai eksponuojami keliose Maskvos galerijose.

– Prisipažinsiu, kad gamtos sritis man pakankamai tolima fotografijoje, bet pavarčius parodos albumą ir jūsų darbus mano požiūris pasikeitė, – šypsodamasis prisipažino J.Budraitis.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras