„Švogerių“ mokykla(44)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-03-04 07:06

Stefanija Andrejanova vakar į mokyklą sakė užsukusi trumpam, o žurnalistui apie atlyginimus pasiūlė kalbėtis su pavaduotoja Liuda Michailovskaja

Lietuva – „švogerių“ kraštas. Klasikiniu to pavyzdžiu gali būti Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla. Biudžetinėje mokymo įstaigoje, kurios steigėja yra rajono savivaldybė, direktorės Stefanijos Andrejanovos šeimynykščiai rado ypač saugų prieglobstį. Trys šios šeimos nariai gauna iš rajono savivaldybės biudžeto mokamas algas.

 

 

Mokykla – lyg šeimos bendrovė

Stefanijos Andrejanovos atlyginimas šioje mokymo įstaigoje siekia 3550 litų. Ji taip pat gauna 732 litų užmokestį už tai, kad dirbdama direktore dar spėja ir treniruoti vaikus. Šios pajamos – „popierinės“. Atskaičius mokesčius valstybei, direktorei kas mėnesį išmokama daugiau kaip po tris tūkstančius litų.

Romanas Tsarevas – S.Andrejanovos žentas. Jis mokykloje dirba ūkio dalies vedėju. Pasak kai kurių mokyklos darbuotojų, vyras darbo vietoje – gana retas svečias. Mokyklos vandentiekio čiaupais, dušais, kanalizacija, šildymu ir kitais ūkiniais reikalais turintis pasirūpinti darbuotojas kartais darbo vietoje pasirodydavo tik tuomet, kai būdavo iškviečiamas į darbovietę. Nepaisant to, nustatytu laiku jam yra išmokama alga. Pasak mokyklos vyriausiosios buhalterės Nadieždos Ivanovos, kiekvieną mėnesį puse etato dirbančiam ūkio dalies vedėjui yra paskaičiuojamas 658 litų atlyginimas.

Vitalijus Andrejanovas – dar vienas direktorės giminaitis, jos sūnus. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykloje jis dirba pagalbiniu darbininku. Pasak vyriausiosios buhalterės, jis ten pluša puse etato ir gauna pusę minimalaus atlyginimo.

Remiantis asmens, parašiusio laišką „Tauragės kurjerio“ žurnalistams, informacija, iki praėjusių metų gruodžio mokykloje dirbo ir direktorės vyras Vladimiras. Kaip ir pati direktorė, jos vyras – pensininkas. Dar anksčiau, prieš kelerius metus, darbo mamos vadovaujamoje įstaigoje buvo gavusi ir jos dukra Marina Cariova.

 

Valanda darbo – beveik 100 litų

 

Direktorė šiuo metu serga ir turi nedarbingumo pažymėjimą. Tačiau pirmadienį ji į sporto mokyklą užėjo pasirašyti kažkokių dokumentų. Sužinojusi, kad atlyginimų dydžiu domisi žiniasklaida, mokyklos vadovė pasiteisino, kad tik trumpam užbėgo į darbą ir apie tai kalbėtis pasiūlė su laikinai direktorės pareigas einančia pavaduotoja Liuda Michailovskaja.

Pasak pavaduotojos, mokykloje šiuo metu dirba 25 darbuotojai, iš kurių septyni eina antraeiles pareigas. Tačiau ten dirbantiems treneriams darbo apmokėjimo sistema itin palanki. Priklausomai nuo pedagogo stažo, išsilavinimo ir kvalifikacijos, pagal skirtingus įkainius jiems yra mokama pagal numatytą valandinį tarifą. Pavyzdžiui, darbo stažo neturinčio, ką tik dirbti pradėjusio trenerio darbo valanda yra įkainuota 62 litais. Daug patirties ir aukštesnę kvalifikaciją turintis treneris per valandą gauna 93,50 lito. Tiesa, iš šių sumų dar yra išskaičiuojami mokesčiai valstybei.

Mokyklos vyriausiosios buhalterės N.Ivanovos teigimu, įstaigos mėnesinį atlyginimų mokėjimo fondą sudaro beveik 66 tūkstančiai litų. Dalis yra sumokama „Sodrai“, o dvidešimt penkiems darbuotojams išmokama daugiau kaip 50 tūkstančių litų.

 

Darbuotojų priėmimas – ne pavaduotojas reikalas

 

– Kai priimamas naujas žmogus, manęs niekas neklausia. Tiesiog sužinau, kad dirbs kažkas naujas ir tiek. Žmonių priėmimo reikalus tvarko direktorė, – „Tauragės kurjeriui“ sakė L.Michailovskaja. Pavaduotoja gynėsi, kad ji nesprendžia darbuotojų priėmimo klausimų, todėl apie tai, kodėl mokykloje dirba daug direktorės giminaičių, nieko pasakyti negalėjo.

Direktorės pavaduotoja šioje mokymo įstaigoje gauna taip pat ne mažiausią atlyginimą. Pareiginė direktorės pavaduotojos alga yra 3254 litai. Ji taip pat gauna atlygį už treniruojamus vaikus, kuris siekia apie 610 litų. Tai yra „popierinis“ L.Michailovskajos atlyginimas, nuo kurio dar yra atskaičiuojami mokesčiai.

 

Liepė paskelbti atlyginimų dydžius

 

Algirdas Mosėjus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius, vasario 18 dieną pasirašė įsakymą, kuriuo įpareigojo Tauragės rajono savivaldybės biudžetines, viešąsias įstaigas, kurių savininkė yra savivaldybė, uždarąsias akcines bendroves, kuriose savivaldybei priklauso daugiau kaip 50 procentų akcijų, iki liepos 1 dienos sukurti įmonių interneto svetaines ir jose paskelbti informaciją apie mokamų atlyginimų dydžius. Tuo pačiu įsakymu direktorius įpareigojo biudžetines įmones, kurios jau turi savo interneto svetaines, atnaujinti jose esančią informaciją apie atlyginimų dydžius. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla yra viena iš nedaugelio rajono įstaigų, dar neturinčių interneto svetainės. Šis įsakymas paskelbtas po to, kai Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas raštu kreipėsi į visų apskrities savivaldybių vadovus, reikalaudamas vykdyti Vyriausybės nutarimą dėl informacijos apie darbo užmokestį viešinimo.

Skaityti komentarus (44) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras