Nepagrįstai sulaikyta mašina – lyg akmuo po kaklu(3)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-03-22 12:29

Antano Daniulio automobilis jau daugiau kaip metus saugomas aikštelėje, o jo grąžinti policininkų nepriverčia net prokurorai.

Tauragiškiui Antanui Daniuliui policininkai negrąžina automobilio, nors prokurorai tai padaryti įpareigojo lygiai prieš metus. Mašinos neatgaunantis vyras Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui jau parašė ne vieną prašymą, tačiau tai liko tik šauksmu tyruose. Kol policija ir aikštelės savininkai nesutaria, kas mokės už nepagrįstai sulaikyto automobilio saugojimą, mašinos savininkas priverstas vaikščioti pėsčias.

 

 

Iš garažo – į saugomą aikštelę

Praėjusių metų kovą Tauragės rajono apylinkės prokuroras Nomedas Metrikis priėmė nutarimą, kuriuo pavedė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams grąžinti iš A.Daniulio paimtą automobilį.

Mašiną pareigūnai paėmė po to, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tos pačios mašinos tariamo pasisavinimo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, automobilį policininkai paėmė iš A.Daniulio garažo ir išvežė į automobilių saugojimo aikštelę. Paaiškėjus, kad nėra jokio nusikaltimo, prokurorai nutarė nutraukti pradėtą ikiteisminį tyrimą. Tačiau A.Daniulio mašina vis tiek liko stovėti aikštelėje.

 

Nesutinka mokėti už kitų klaidas

 

Kaip teigia A.Daniulis, nutraukus tyrimą jis buvo nuvažiavęs į saugojimo aikštelę pasiimti mašinos. Tačiau ten sužinojo, kad už mašinos saugojimą reikia sumokėti kone tūkstantį litų.

– Kai manęs aikštelėje paprašė sumokėti 830 litų, aš nesutikau. Policininkai pradėjo tyrimą ir patys nutarė mašiną sulaikyti. Vėliau paaiškėjo, kad tyrimas pradėtas nepagrįstai, tai kodėl už jų klaidas turėčiau mokėti aš? – stebėjosi vyras.

Kol mašina stovi aikštelėje, kiekvieną dieną auga jos saugojimo išlaidos. UAB „Jongita“ už vieną parą saugomą automobilį skaičiuoja 10 litų mokestį.

 

Abejojo pareigūnų sprendimu

 

Jonas Kiminius, UAB „Jongita“ automobilių saugojimo aikštelės savininkas, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jam A.Daniulio automobilio „Ford Galaxy“ atvežimo į saugojimo aikštelę istorija nepatiko nuo pat pradžių.

– Aš jau tada policininkams išsakiau abejones, kad dėl mašinos paėmimo gali kilti nesusipratimų. Dirbu ne vienerius metus, todėl turiu tokios patirties. Ir kai teko iš garažo paimti automobilį, dėl kurio nuosavybės teisės nesutaria besiskiriantys vyras ir žmona, man kilo abejonių, ar dera jį išvežti į aikštelę. Tačiau pareigūnai liepė paimti, dar užtikrinę, kad dėl to problemų nebus, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo J.Kiminius.

 

Automobilį grąžinti įpareigojo prokuroras

 

Problemos prasidėjo po to, kai prokurorai nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą. Praėjusių metų kovą tokį nutarimą priėmė Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis. Šiame nutarime jis taip pat nurodė paimtą automobilį grąžinti A.Daniuliui, o grąžinimą pavedė vykdyti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

– Kai gavau nutarimą, su juo nuėjau pas tyrimą atlikusią tyrėją. Ji man pasakė eiti į aikštelę ir pasiimti mašiną. Bet ten sužinojau, kad jos negausiu, kol nebus sumokėti 830 litų už jos parvežimą ir saugojimą. Vėl grįžau pas tyrėją, kad ši paaiškintų, ką man daryti toliau, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo A.Daniulis. Tačiau tyrėja neva tik nusijuokusi ir patarusi susimokėti pareikalautus pinigus.

 

Nežino, kodėl nepasiima automobilio

 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai savo kaltės neįžvelgia ir teigia nežinantys, kodėl susidarė tokia absurdiška situacija. Pasak Vygando Mylimo, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko vieno iš pavaduotojų, ikiteisminio tyrimo metu sulaikyto automobilio sulaikymas turėjo nieko nekainuoti. O apie tai, kas vyko toliau, užbaigus ikiteisminį tyrimą, V.Mylimas sakė nežinantis.

 

Prokuroras pataria kreiptis į departamentą

 

– Neturiu tokių galių, kad priversčiau policijos komisariatą grąžinti automobilį, – prisipažino Nomedas Metrikis, Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras, parašęs nutarimą grąžinti A.Daniuliui automobilį. Tačiau jis yra įsitikinęs, kad policija privalo tai padaryti, o A.Daniulis neprivalo už tai niekam sumokėti.

– Automobilis buvo paimtas ikiteisminio tyrimo metu, tačiau tyrimas nutrauktas. O policija privalo grąžinti mašiną neatlygintinai, – sakė prokuroras.

Prokuroro nuomone, geriausia išeitis būtų A.Daniuliui kreiptis į Policijos departamentą ir ten bandyti reikalauti, kad jam būtų grąžinta mašina.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras