Akmenai atsitraukus, skaičiuojami nuostoliai(0)

2010-03-29 15:00

R.Malycho foto

Pagramančiu praėjusi potvynio banga vietos gyventojus sugrąžino į įprastą gyvenimo ritmą. Šoko ištikti gyventojai mielai dalijasi įspūdžiais, kuriuos temdo didžiuliai nuostoliai ir patirtas stresas. Upei grįžus į savo vagą, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai nesitraukia ir teikia gyventojams pagalbą.

 

 

Nukentėjo 26 sodybos

Antradienį nuslūgusio vandens padarinius Pagramantyje vertinti ėmėsi Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis inspektorius Gintautas Ačas, inspektorius Tadas Vosylius, Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Rolandas Čelna ir Mažonų seniūnas Jonas Samoška.

Iš viso išsiliejusi Akmenos upė apsėmė 29 hektarus miestelio ploto. Labiausiai nukentėjo Vakaro, Akmenos, Liepų ir Bažnyčios gatvių gyventojai. Beveik visi pagramantiškiai tikino, kad turto buvo neapsidraudę ir netikėjo, jog potvynis pridarys tiek nuostolių.

Mažonų seniūnas J.Samoška sako, kad telefonas netilo visą naktį. Nors padėti buvo sunku, vietiniams ypač svarbi buvo ir psichologinė pagalba.

Čia pat seniūnas palydėjo į bene labiausiai potvynio paliestą Eidukų sodybą, esančią Bažnyčios gatvėje.

 

Ašaros ir stresas

 

Pasitikęs svečius Antanas Eidukas draugiškai aprodo savo valdas. Rodydamas į permirkusias ūkinių pastatų sienas vyras braukia ašarą, bejėgiškai pripažindamas, jog prieš parą viską buvo apsėmęs vanduo. Peršlapo malkos, bulvės, grūdai, garaže stovintis traktorius ir daugybė reikalingų daiktų.

– Kylant vandeniui, perkėlėme paršus į priekabą, išlaisvinome šunis, patys palikome namus ir nuėjome į vasarnamį, esantį kiek aukščiau, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo šeimininkas.

Potvynis apsėmė Eidukų gyvenamąsias patalpas, paliko be elektros, nuskandino dvi vištas.

Akmenos gatvė atvykstančiuosius pasitinka kelių metrų ilgio ir pločio stūksančiais potvynio atneštais ledo paminklais. Čia pat srauni kaip niekad ir gerokai nusekusi upė neša dumbliną savo vandenį.

– Atsimenu grėsmingą vandens šniokštimą, – pasakoja ponia Kristina Ambrozienė, gyvenanti Akmenos gatvėje.

Moteris kviečia į gyvenamojo namo patalpas, kuriose dabar chaosas. Vanduo sugadino beveik naują skalbimo mašiną, elektrinę viryklę, šaldytuvą, mikrobangų krosnelę bei kitą buitinę techniką. Šaltose patalpose likusi moteris kol kas bijo kurti šildymo katilą. Potvynis į kiemą išplovė pjuvenas, vaisius ir daržoves.

– Dukra, sužinojusi apie stichiją, skambino, prašė, kad palikčiau namus. Tačiau vanduo greitai pakilo, tad likau išsigandusi stebėti antrajame aukšte, namo balkone, – įspūdžiais dalijosi K.Ambrozienė.

Vos už keleto namų esančioje Kalašinskų sodyboje liūdnos nuotaikos. Peršlapę baldai, šildymo katilas ir buitinė technika.

 

Mero turtas apdraustas

 

Akmenos gatvės pabaigoje stovi Tauragės mero Prano Petrošiaus šeimos namas. Ponia Rita Petrošienė, pakvietusi į namo rūsį, pasakojo, jog vanduo sugadino du šaldytuvus, šaldiklį, skalbimo mašiną, viryklę. Apgadino dar visai nesenai darytą namų remontą. Moteris rodė, jog biliardo stalas taip pat buvo apsemtas vandens. Tiesa, Petrošių šeimos turtas, šeimininkės teigimu, apdraustas. Tačiau kokia galima nuostolių suma, R.Petrošienė sako nežinanti, mat šiais klausimais rūpinasi vyras.

Į kitą Akmenos upės krantą pereiti visiškai nuniokotu lieptu galimybės nėra. Ant kranto gyvenantis Albinas Buikys kylant vandeniui evakavosi pas kaimynus. Spėjęs išlaisvinti keturkojį augintinį vyras į namus grįžo paryčiais. Vandens paženklintos sienos mena apie neregėtą jo gyvenime potvynį.

– Nejungiau dar televizoriaus, bet netikiu, kad rodys, – atsiduso vyriškis, pridurdamas, jog nebuvo imtasi visų priemonių, dėl kurių nuostoliai būtų buvę kur kas mažesni.

Vyriausiojo inspektoriaus G.Ačo teigimu, antradienį Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba teikė žmonėms pagalbą, traukė vandenį. Specialistas sako, jog tarnyba atidavė visas jėgas, kad užtikrintų mokinių bei kitų gyventojų susisiekimą ir saugumą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras