Šiltos vietos – tik saviems(38)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-12-07 08:33

Vicemeras Silverijus Statkus teigia, kad prie bendrapartiečio įdarbinimo neprisidėjo. FOTO: Renaldas Malychas

Ne pimas kartas, kai bandymas įsidarbinti Tauragės rajono savivaldybėje virsta detektyvu. Jauna moteris, sužinojusi apie laisvas darbo vietas Tauragės rajono savivaldybėje, nusprendė išbandyti laimę. Deja, į pretenduojamą darbo vietą viename skyriuje buvo perkeltas žmogus iš kitos darbovietės. Vaiko teisių apsaugos skyriuje buvo ketinama skelbti konkursą vyriausiojo specialisto vietai užimti. Tačiau belaukdama konkurso paskelbimo, sužinojo, kad vieta jau užimta. Į ją priimtas partijos Tvarka ir teisingumas atstovas.

 
 

Jaučiasi apgauta

Jau senokai sklando (ir ne tik) gandai, kad savivaldybėje gali įsidarbinti tik savi – priklausantys partijoms, kurios sudaro valdančiąją koaliciją, bei turintys įtakingų užtarėjų. Kalbos kalbomis, bet šį kartą žmogus patirta nuoskauda pasidalino su „Tauragės kurjeriu“.

– Sužinojusi, kad Juridiniame ir personalo skyriuje yra laisva vieta, ketinau ten įsidarbinti, nes turiu teisininkės diplomą, dirbu ne pagal specialybę ir tik puse etato. Tačiau netrukus sužinojau, kad į šį skyrių buvo perkeltas žmogus iš kažin kur kitur. Geri žmonės man patarė taikyti kitur – esą seniai Vaiko teisių apsaugos skyriuje yra laisvas vyriausiojo specialisto, kuris privalo turėti teisinį išsilavinimą, etatas. Rugpjūtį kreipiausi į administracijos direktorių. Man buvo paaiškinta, kad šiai darbo vietai užimti būsiąs skelbiamas konkursas. Ketinau jame dalyvauti, vis laukiau, kada paskelbs. Palikau savo CV. Bijodama pavėluoti pateikti konkursui reikalingus dokumentus, vis užeidavau pas administracijos direktorių arba jam telefonu paskambindavau. Jis man vis tvirtino, kad bus skelbiamas konkursas. O dabar štai sužinojau, kad jokio konkurso nebuvo, į šią vietą buvo priimtas žmogus be konkurso, priklausantis tinkamai partijai. Skaudu, kad taip ilgai buvau mulkinama, – kalbėjo moteris.

Vaiko teisių apsaugos skyriuje nuo lapkričio 3 dienos dirba 1983 metais gimęs tauragiškis Romas Jankauskas, turintis teisinį išsilavinimą ir magistro diplomą.

 

Nepaisė Valstybės tarnybos įstatymo

 

Paprašius šią situaciją pakomentuoti savivaldybės administracijos direktorių Algirdą Mosėjų, iš pradžių jis bandė aiškinti, kad vyriausiojo specialisto vietai Vaiko teisių apsaugos skyriuje nereikėjo konkurso, nes tai „paslaugiečio“, o ne karjeros valstybės tarnautojo etatas, vėliau susigriebė, jog priimtas tik pakaitinis darbuotojas, vėliau būsiąs skelbiamas konkursas, o „paslaugiečio“ darbo vieta dar esanti laisva. Taupant pinigus Vaiko teisių apsaugos skyriuje dvi laisvos darbo vietos laikytos nuo pavasario.

Į klausimą, kodėl vienai pretendentei buvo sakoma, jog bus skelbiamas konkursas, tačiau į tą vietą žmogus buvo priimtas be konkurso, direktorius paaiškino, kad naujas žmogus priimtas dirbti laikinai, kaip pakaitinis darbuotojas. Konkursas neskelbtas dėl to, kad dar nepatvirtintas kitų metų biudžetas, nežinoma, kiek lėšų bus galima skirti įvairioms reikmėms. Konkursas bus skelbiamas tuoj po Naujųjų metų. Jame galės dalyvauti visi pretendentai, atitinkantys reikalavimus.

Paklausus, kodėl būtent šis žmogus buvo priimtas pakaitiniu darbuotoju, o ne kas nors kitas, atsakė:

– Ne vien nuo manęs priklauso, ką priimti...

Tačiau verta priminti, kad Valstybės tarnybos įstatymas numato, kada gali būti priimti pakaitiniai darbuotojai. Minėto įstatymo keturioliktame straipsnyje teigiama:  „Pakaitiniai valstybės tarnautojai į pareigas priimami po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo iki šio Įstatymo numatyta tvarka į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, bet ne ilgesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui, taip pat į laikinai negalinčio eiti karjeros arba politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas iki sugrįžta negalėjęs eiti pareigų karjeros arba politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, bet ne ilgesniam negu trejų metų laikotarpiui“.

Taigi šis atvejis ne toks, kad reikėjo priimti pakaitinį darbuotoją. Etatas liko laisvas seniai, išėjus į pensiją Vaiko teisių apsaugos skyriuje dirbusiai moteriai, todėl nieko nereikėjo laikinai pakeisti, o konkursas taip pat nebuvo paskelbtas.

 

„Autorystės“ niekas nepsrisipažino

 

R.Jankauskas priimtas dirbti lapkričio pradžioje, todėl apie jo priklausymą partijai Tvarka ir teisingumas ir įdarbinimo savivaldybėje peripetijas pakalbinau Sigitą Kancevyčių, kuris tik baigiantis lapkričiui atsistatydino iš šios partijos skyriaus vadovo posto. S.Kancevyčius patvirtino, kad R.Jankauskas yra partijos Tvarka ir teisingumas narys, tačiau teigė nieko bendro su jo įdarbinimu savivaldybėje neturintis.

– Aš prie to neprisidėjau. Buvau nutolęs nuo visų reikalų, nes jau ruošiausi atsistatydinti. Atsitiktinai sužinojau, kad jis pradėjo ten dirbti.

Ar nepadėjo R.Jankauskui įsidarbinti Vaiko teisių apsaugos skyriuje pakaitiniu darbuotoju, paklausiau partijos Tvarka ir teisingumas skyriaus vadovo, rajono mero pavaduotojo Silverijaus Statkaus. Jis atsakė labai trumpai:

– Tikrai neprisidėjau.

Tačiau žmonėms burnų neužkiši. Jie kalba, kad į savivaldybę įvairiais būdais surenkami savi žmonės. Jei ir bus paskelbtas konkursas, esą „pasitreniravęs“ toje vietoje lengvai galės jį laimėti, o atėjusieji iš gatvės negalės su juo rungtis. Be to, nepaisyta Valstybės tarnybos įstatymo.

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras