„Taurui“ atsivėrė Europos stadionai!(7)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2010-05-05 13:23

R.Malycho foto

Pirmadienį po pietų Tauragės futbolo gerbėjus pasiekė itin džiuginanti žinia: viešosios įstaigos „Tauragės futbolas“ vadovams paskambinęs Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Julius Kvederas oficialiai informavo, kad Tauragės „Tauras“ šiemet rungtyniaus UEFA Europos lygoje.

 

 

Gaila, kad neturime modernaus stadiono

UEFA lygos pirmojo etapo kovos vyks liepos 1 ir 8 dienomis. Po burtų traukimo paaiškės, kurios šalies klubas teks mūsų „Taurui“, tačiau jau dabar aišku, kad namų rungtynes Tauragės ekipai teks žaisti viename iš keturių Lietuvos miestų, nes Vytauto stadionas, švelniai tariant, neatitinka UEFA reikalavimų.

– UEFA reikalavimus atitinka Kauno, Marijampolės, Šiaulių ir Vilniaus „Vėtros“ futbolo stadionai. Viename jų „Tauras“ ir žais savo namų rungtynes. Visų pirma tarsimės su Kauno Dariaus ir Girėno stadiono administracija. Jei pavyks susitarti, namų rungtynes žaisime Kaune. Labai gaila, kad negalime rungtyniauti Tauragėje. Jei žaistume čia, šventė būtų ne tik futbolo gerbėjams, bet ir verslininkams, nes su užsienio klubu atvyksta nemažos palaikymo grupės, pajamų gauna viešbučiai, barai. Tikiuosi, kad po rekonstrukcijos Vytauto stadionas atitiks UEFA reikalavimus ir Tauragės futbolo gerbėjai išvys ne vienerias tarptautines rungtynes. Patekimas į Europos taurės varžybas įpareigoja stiprinti komandą. Dar neaišku, kokių pozicijų žaidėjų ieškosime, nes dar nekalbėjau nei su komandos treneriais, nei su kitais dalininkais, bet tikrai stiprinsime sudėtį, kad galėtume garbingai pasirodyti tarptautinėje arenoje, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkas Jaunius Šetkus.

 

„Taurui“ vietą užleido „Vėtra“

 

Praėjusį sezoną „Tauras“ ir Šiaulių „Šiauliai“ Lietuvos futbolo A lygoje iki paskutinio turo kovojo dėl ketvirtosios vietos, kuri suteikia teisę rungtyniauti UEFA Europos lygos taurės turnyre. Dramatiškas lenktynes laimėjo „Šiauliai“, o tauragiškiai tenkinosi penktąja vieta.

Antrąją vietą A lygoje iškovojusios „Vėtros“ nelaimė (jai neleista rungtyniauti UEFA lygoje už licencijavimo taisyklių pažeidimus) tapo laime „Taurui“, nes „Vėtros“ vieta atiteko mūsų ekipai.

Rungtyniavimas UEFA taurės varžybose – ne tik didelė garbė, bet ir galimybė sustiprėti finansiškai. Prieš keletą metų du UEFA taurės etapus peršokusi Marijampolės „Sūduva“ iš UEFA gavo apie 1,5 milijono litų, tokių pinigų „Taurui“ užtektų bent dviem sezonams.

Galima tik palinkėti mūsų ekipai sėkmės traukiant burtus, nes pirmajame UEFA etape varžytis gali tekti ir su mėgėjiška Liuksemburgo ekipa, ir su profesionalia Danijos ar Lenkijos komanda.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras