Liberalcentristai griebiasi šiaudo(16)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-05-03 10:52

Traukdamasis iš rajono Tarybos Jonas Dungveckis nušauna du zuikius: galės visiškai atsidėti verslui ir užleidžia vietą stipriai savivaldos žinovei Irenai Ričkuvienei.

Liberalų ir centro sąjungos narys, rėmėjas bei rajono savivaldybės Tarybos narys Jonas Dungveckis traukiasi iš aktyvios politikos. Trečiadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje jis nedalyvavo, – Vyriausiajai rinkimų komisijai parašė prašymą, kad atsisako Tarybos nario mandato. Pagal liberalcentristų sąrašą jo vietą Taryboje turėtų užimti šio rajono skyriaus pirmininkė Irena Ričkuvienė, šiuo metu dirbanti Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio patarėja.

 

 

Jonas Dungveckis traukiasi

Netrukus po sausio mėnesį įvykusios rajono valdančiosios koalicijos griūties, kai liberalcentristai liko už borto, imta kalbėti, kad J.Dungveckis trauksis iš Tarybos. Jis ir pats neneigė tokios galimybės, sakė esąs nusivylęs politika ir ketinantis atsidėti vien verslui, tačiau galutinai nebuvo apsisprendęs. Sprendimą priėmė šį mėnesį – parašė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai, kad atsisako Tarybos nario mandato. J.Dungveckis Tarybos nariu buvo išrinktas antrą kadenciją.

– Kodėl nieko nelaukęs traukiatės iš Tarybos, juk žadėjo dirbti iki kadencijos pabaigos. Kalbama, kad užleidžiate vietą partijos skyriaus pirmininkei I.Ričkuvienei. Tam, kad sustiprintų susilpnėjusias liberalcentristų pozicijas? – paklausiau J.Dungveckio.

– Seniai esu nusivylęs politika, visų lygmenų valdininkų požiūriu į verslą. Dar praėjusių metų rudenį, kol niekas nekalbėjo apie valdančiosios koalicijos griūtį, aš jau svarsčiau galimybę trauktis iš Tarybos, bet buvo nesmagu palikti vienus bendražygius. Pagrindiniai traukimosi motyvai – nusivylimas politika ir noras atsidėti vien verslui. Tačiau dabar mano pasitraukimą galima vertinti ir taip, kad sudarau galimybę į Tarybos darbą įsijungti patyrusiai, aktyviai liberalcentristų partijos skyriaus pirmininkei. Būtina stiprinti pozicijas, nes iš šešių išrinktų į Tarybą liberalcentristų frakcijos veikloje tedalyvavome keturi, vienas liko neprisijungęs, o Arūnas Gendrolius metams (iki kitų rinkimų) sustabdė narystę partijoje. Aš tam nepritariu, jei nebenori atstovauti partijai, užleisk vietą kitam, – kalbėjo J.Dungveckis.

 

Pasikeis vietomis

 

I.Ričkuvienė pagal liberalcentristų sąrašą buvo išrinkta į šios kadencijos rajono Tarybą, tačiau iš jos turėjo pasitraukti, nes buvo priversta rinktis – vadovauti apskričiai ar būti rajono Tarybos nare. Tada jai atsisakius mandato į Tarybą atėjo kitas liberalcentristas – J.Dungveckis. Dabar tarsi siekiama sugrįžti į pradinę padėtį, nes ministro patarėja gali būti rajono Tarybos nare, – I.Ričkuvienės deklaruota gyvenamoji vieta – Tauragėje, namo ji grįžta savaitgaliais.

Pasikalbėti apie tai, su kokia nuotaika ir užmojais į rajono Tarybą grįžta liberalcentristų lyderė I.Ričkuvienė, nepavyko, nes ji išvykusi atostogauti į tolimąją Australiją.

 

Stiprinamos pajėgos

 

Liberalcentristų frakcijos Taryboje vadovė Iveta Skurvydienė „Tauragės kurjeriui“ pasidžiaugė, jog į Tarybą ir frakciją įsijungs patyrusi darbuotoja, puikiai išmananti savivaldos reikalus. I.Ričkuvienė vadovaujantį darbą dirbo miesto seniūnijoje, rajono savivaldybėje, vadovavo apskričiai.

– Suprantu, kodėl iš Tarybos traukiasi J.Dungveckis, šiuo sunkiu metu verslininkai visas jėgas koncentruoja, kad išsaugotų turimas pozicijas, o jis dar plečia veiklą. Kadangi jį pakeis I.Ričkuvienė, mūsų jėgos nesusilpnės, o netgi sustiprės, liberalcentristai turi mobilizuotis, – sakė I.Skurvydienė.

Vyriausioji rinkimų komisija turi priimti sprendimą įteikti Tarybos nario mandatą I.Ričkuvienei, tikėtina, kad tai įvyks gegužės mėnesio viduryje.

Viešai svarstoma, kiek tokie pokyčiai sustiprins partines pozicijas, nes kai kas tokių pasikeitimų rajone baiminasi – nesinori turėti stiprų oponentą.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras