Klibinama policijos viršininko kėdė(20)

Morta PIPIRIENĖ | morta@kurjeris.lt

2010-06-07 14:47

Nei laikinasis Šilalės policijos komisariato vadovas Algirdas Meiženis (kairėje), nei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas susidariusios situacijos nekomentuoja. FOTO: R.Malychas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkui Remigijui Rudminui atėjo neramios dienos. Generalinė prokuratūra iš Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio gavo kreipimąsi, kuriuo prašoma ištirti Algirdo Meiženio, laikinai einančio Šilalės policijos komisariato viršininko pareigas, skundą, rašytą prezidentūrai ir kitoms įstaigoms dėl R.Rudmino veiksmų.

 

 

Laikinasis Šilalės policijos komisariato vadovas A.Meiženis tvirtina, kad skunde yra pateikta nemažai įdomių faktų apie R.Rudmino veiklą. Tačiau plačiau apie tai pasakoti atsisakė.

– Kol vyksta tyrimas, aš nieko negaliu komentuoti. Tiesiog, kol nėra viskas išaiškinta, man kalbėti būtų net neetiška ir, manau, nevertėtų jokių santykių aiškintis per žiniasklaidą. O po tyrimo bus galima plačiau apie viską pakalbėti, tada ir skambinkite, – trumpai atsakė pareigūnas.

Redakcijai pavyko sužinoti, kad minėtame skunde yra minima Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pavardė. Įtariama, kad R.Rudminas davė leidimą rinkimų metu klausytis tuometinio kandidato į Seimo nario postą telefoninių pokalbių.

Jurgita Barzdžiuvienė, Generalinės prokuratūros vyriausioji specialistė (patarėja ryšiams su visuomene), šios savaitės pradžioje redakcijai teigė, kad Seimo nario prašymu pradedama rinkti informacija.

– Gavome Seimo nario kreipimąsi ir neseniai išsiuntėme reikalingus dokumentus į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, prašydami surinkti reikalingą papildomą informaciją. Kol kas jokie įtarimai ar kaltinimai Remigijui Rudminui nėra pareikšti, – informavo Generalinės prokuratūros atstovė.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis teigia gavęs duomenų, kad šią savaitę dėl minėtų skundų turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

– Kaip liudytojas dar nebuvau apklaustas, nes ikiteisminis tyrimas, remiantis mano pareiškimu, turėtų būti pradėtas tik šią savaitę. Pirmiausia reikia sulaukti kitų institucijų bei tarnybų atsakymų, kurie turi patvirtinti arba paneigti, kad buvo arba nebuvo duoti R.Rudmino nurodymai atlikti veiksmus prieš mane kaip prieš asmenį, tokiu būdu suvaržant mano teises. Kaip liudytoją taip pat turėtų iškviesti laikinai einantį Tauragės AVPK Šilalės rajono policijos komisariato viršininko pareigas Algirdą Meiženį, Šilalės-Šilutės rinkiminės apygardos komisijos narius, kitus pareigūnus, kurie įtariamai atliko pareiškime Generalinei prokuratūrai nurodytus veiksmus, – vardijo Seimo narys R.Žemaitaitis.

Seimūno manymu, tokias pareigas užimantys pareigūnai, kaip R.Rudminas, vos pasirodžius kompromituojančiai informacijai turėjo atsistatydinti iš savo pareigų.

– Tokiu būdu yra diskredituojamas pats Policijos komisariatas ir visi jame dirbantys niekuo dėti asmenys. Čia reikia kalbėti apie padarytą, daromą ir būsimą žalą policijos sistemai ir jos autoritetui. Paskutiniu metu spaudoje pastebiu vis daugiau pateikiamos informacijos apie R.Rudminą, susijusios su jo, kaip pareigūno, veikla. Jeigu pasitvirtins tokie įtarimai, tai tik dar kartą parodys, kad mūsų teisinėje sistemoje egzistuoja „išrinktieji“. Mūsų visuomenėje egzistuoja tokia nuostata, kad tokio rango pareigūnams viskas galima ir geriau net nemėginti jiems užsiminti apie jų atliekamų veiksmų galimą neteisėtumą, nes iškart pradedamas susidorojimas. Šiuo atveju nutylėti negalima. Visuomenė turi žinoti apie vykstančius procesus bei tokius politikų proteguojamus pareigūnus. Tokie pareigūnų veiksmai, kurie buvo atlikti prieš mane rikimų metu, tik parodo, kaip klaninė sistema ir susiformavusios grupuotės savo įtariamai neteisėtais veiksmais, bauginimais bei grasinimais nori paimti į savo rankas valstybę bei kaip yra viešais būdais mėginama užglaistyti savo nešvarius darbelius. Tokius galimus nusikalstamus veiksmus vertinu kaip piliečių teisių bei galimybės laisvai reikšti savo poziciją suvaržymą. Analizuojant esamą situaciją darytina išvada, kad gali būti, jog tokie prieš mane atlikti veiksmai yra tendencingi, nes ir gretimuose rajonuose, kuriuose policijos komisariatai yra pavaldūs R.Rudmino vadovaujamam Tauragės AVPK, pastebėti panašūs atvejai, tačiau tokiems faktams įrodyti reikia daugiau liudytojų ir jų sutikimo bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis, – mano Seimo narys R.Žemaitaitis.

Tauragės AVPK viršininkas R.Rudminas kategoriškai atsisakė ką nors aiškinti.

– Kol neturiu informacijos, kad viskas tiriama oficialiai, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, tol neketinu nieko komentuoti, – nukirto Tauragės policijos komisariato viršininkas.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras