Šiukšlių ir netvarkos įkaitai (nuotraukos)(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-04-01 11:53

R.Malycho foto

Jeigu Tauragėje reikėtų išrinkti namą su labiausiai prišiukšlinta aplinka, tokį konkursą laimėtų senas namas Jūros g. 51A. Dėl dalies šio namo gyventojų aplaidumo skundžiasi ne tik kaimynai, bet ir Nekilnojamojo turto agentūros atstovai, Ramovės gatvėje pastatę įspūdingus kotedžus.

 

 

 

 

 

Kontrastai

Pasitraukus sovietų armijai Jūros gatvėje savivaldybei atiteko trys gyvenamieji namai, turintys po keletą butų. Jūros g. 51 ir 51B gyventojai gražiai tvarkosi, o trečias – didesnis medinis namas ir jo aplinka labai apleisti. Prie vos besilaikančių pašiūrių beveik visur riogso šiukšlių krūvos, o pati didžiausia – netoli kotedžų. Senas namas stovi labai gražioje vietoje, netoli Jūros, prie namo yra daržas ir sodas. Čia žmonės galėtų gražiai gyventi. Tačiau į akis krenta dideli kontrastai – dalis namo neblogai prižiūrima, gyventojai tvarkosi aplinką, o kita dalis – apleista, papuvusios ne tik vidinės, bet ir išorinės sienos.

Vytautas Vaičys sakė, kad su žmona Zofija šiame name gyvena apie 50 metų. Prie savo buto jis apsitvėrė nedidelį lopinėlį žemės, pasisodino dekoratyvinių augalų.

– Mes po savo langais susitvarkome, daugiau nieko padaryti negalime. Nėra malonu tokiomis sąlygomis gyventi, bet kur dingsi, butas privatizuotas. Tikėjomės, kad truputį reikalai pagerės. Buvo susirinkimas, žadėjo griauti palaikes pašiūres, statyti naujas malkines, bet kalbomis viskas ir pasibaigė, – pasakojo V.Vaičys.

Daivos Slyvos šeima gyvena socialiniame būste, bet kaip reikia tvarkytis, iš jos galėtų pasimokyti ir nuosavų butų savininkai. Žvelgiant į tą namo pusę, kur gyvena jos šeima, pastatas atrodo visai neblogai: pastatytas priebutis, sudėti plastikiniai langai ir durys. Moteris atliekoms dėti turi įsigijusi konteinerį.

 

Ne koks vaizdelis

 

Kiti gyventojai nėra sudarę sutarčių su UAB „Dunokai“ dėl atliekų išvežimo, todėl jomis nusėta didžiulė teritorija. Žmonės pasakojo, kad kai kurie namo gyventojai vietoje tualeto naudoja kibirus, o jų turinį užkasa ar išpila darže. Tai ne tik pasibjaurėtina, taip teršiama aplinka. Teks prašyti aplinkosaugininkų pagalbos.

Negaliu nesupažindinti su vaizdeliu iš natūros. Kai mudu su kolega apie dešimtą valandą ryto prisibeldėme į dviejų senukų būstą, diedukas, dar neišsiblaivęs, gulėjo lovoje, o bobutė, dar be kelnių, kalbėjosi su mumis. Virtuvėje kėpsojo beveik pilnas kibiras-tualetas.

Daugiavaikės šeimos neradome namuose. Iš kito būsto antrajame aukšte žmogysta žvelgė pro langą, bet nepanoro susitikti. Dar vienas butas buvo užrakintas, o kitas – užkaltas, nes šeimininkė mirusi. Šiame name yra septyni butai.

Visi kalbintieji teigė aplinkos neteršiantys, šiukšlių neturintys, jas sudeginantys arba esą vaikai jas į sąvartyną išveža.

 

Norėtų padėti kaimynams ir... sau

 

Ramovės gatvėje pastatytų kotedžų sklypas ribojasi su Jūros g. 51A teritorija. Galima įsivaizduoti, kaip jų savininkai išgyvena dėl bjaurių vaizdų – apgriuvusių pašiūrių, šiukšlių krūvų. Tokie vaizdai gali atsiliepti ir būstų kainai. Kas norės kasdien matyti laužynus ir šiukšlynus?

Kotedžuose būstai įrengti per du aukštus. Viename jų ketina įsikurti Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Artūras Vaičiulis. Užlipę į jo buto antrąjį aukštą akivaizdžiai įsitikinome kaimyninio namo gyventojų keliamais nemalonumais – pro langą matyti ne tik Jūros upė, plačios tolumos, bet ir netoli pastato riogsanti didelė šiukšlių krūva, pašiūrių lūšnynai, prišiukšlinta teritorija.

A.Vaičiulis pasakojo, kad agentūra seniūnijai, savivaldybei ir Jūros g. 51A gyventojams siūlė visiems priimtiną išeitį – savo lėšomis pastatyti ūkinį pastatą, o laikinas pašiūres nugriauti.

– Šiai minčiai buvo pritarta, nors gyventojai nerodė didelės iniciatyvos. Tačiau tai pasirodė ne taip paprasta padaryti ir gana brangu – reikia sutvarkyti sklypo reikalus, paruošti projektą. Manau, kad prie problemos sprendimo turėtų prisidėti ir savivaldybė, – sakė A.Vaičiulis.

 

Trūksta iniciatyvos

 

Apie Jūros g. 51A pakalbintas seniūnas Virginijus Žilius piktinosi, kad dalis šio namo gyventojų yra labai apsileidę – atliekas verčia namo teritorijoje. Jis sakė, kad pernai atliekų šalinimu turėjo rūpintis seniūnija, ir šiemet teks tai daryti. Paklaustas apie Nekilnojamojo turto agentūros pasiūlymą, atsakė, kad kol kas tai buvo tik žodinis pasiūlymas, jis vertas dėmesio, bet norint jį įgyvendinti reikia tartis su savivaldybės specialistais.

– Pašiūrės pastatytos nelegaliai, bet kol gyventojai neturi kitų patalpų malkoms susidėti, jų griauti negalima. Norint statyti ūkinį pastatą, kuriuo galėtų naudotis visi gyventojai, reikia bendro visų sutarimo – išspręsti visus reikalus dėl sklypo, lėšų, projekto, – dalijosi mintimis seniūnas ir patarė toliau aiškintis su Architektūros ir urbanistikos skyriumi.

Vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad yra parengtas detalusis planas, suformuotas sklypas prie Jūros g. 51A. Norint šiame sklype ką nors statyti, dar reikia atlikti kadastrinius matavimus. Tuo turi pasirūpinti patys gyventojai: raštu kreiptis į matininkus ir kadastrinius matavimus apmokėti savo lėšomis arba prašyti žemėtvarkininkų, kad tokie matavimai būtų atlikti už savivaldybės lėšas. Po to lauktų įprastos procedūros – turi būti parengtas ir suderintas projektas, gautas statybos leidimas.

Vargu ar kas nors iš Jūros g. 51A gyventojų imsis iniciatyvos, kad galėtų priimti kaimynų siūlomą pagalbą. Pašiūrės toliau grius ir gadins vaizdą.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras