Savaitgalis pažymėtas traumomis(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-04-13 07:00

Buvusioje medžio apdirbimo įmonės teritorijoje Čiuteikių kaime sunkiai susižalojo vaikinas.

Lakoniškos policijos suvestinės savaitgalio eilutės slepia tragediją ir palieka daug neatsakytų klausimų. Balandžio 10-ąją Batakių seniūnijoje, neveikiančios medžio apdirbimo įmonės teritorijoje, nugriuvus 1990 metais gimusio vaikino variuojamam keltuvui buvo sužalotas jo bendraamžis tauragiškis T.J. Tądien greitosios pagalbos automobilis lėkė ir į įmonę Gaurės gatvėje.

 

 

Neatsakyti klausimai

Kokios nukentėjusiam vaikinui bus nelaimingo atsitikimo pasekmės? Kas atsitiko seniai oficialiai nebeveikiančioje įmonėje? Ar ten buvo dirbama nelegaliai? Kodėl įvyko nelaimė?

Nelaimė, per kurią buvo sužalotas tauragiškis vaikinas, įvyko šeštadienį 16.40 val. Į Čiuteikių kaime esančią Andželos Račkauskaitės sodybą, kurioje yra ir neveikianti medžio apdirbimo įmonė, buvo iškviesti medikai ir policininkai. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas nukentėjusį vaikiną nuvežė į Tauragės apskrities ligoninę, iš kur dėl sudėtingos būklės (neoficialiais duomenimis, sužalotas stuburas, galbūt ir vienas inkstas) pacientas pervežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia tik tiek, kad dėl šio įvykio atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjas Albinas Frejus, paklaustas apie šį įvykį, atsakė, kad valstybiniai darbo inspektoriai tiria tik sunkius nelaimingus atsitikimus, įvykusius darbe.

– Jeigu nėra darbo santykių, apie tokius įvykius mums nepranešama, todėl neturime jokios informacijos apie nelaimingą atsitikimą neveikiančioje medžio apdirbimo įmonėje, – sakė jis.

 

Klestinti įmonė sunyko

 

Kadaise čia buvo prancūzo Gvido Mezzarrobos klestinti medžio apdirbimo įmonė. Ji buvo įrengta šiuolaikiškai sutvarkytose buvusiose tarybinio ūkio mechaninėse dirbtuvėse. Naujojoje įmonėje dirbo nemažas būrys batakiškių ir tauragiškių. Tačiau keitėsi konjunktūra, buvo kilę problemų dėl gamtosaugos, medžio apdirbimo verslas ėmė trauktis. Pasakojama, kad prancūzas savo verslą perkėlė į Ukrainą.

Dalyje patalpų buvo įrengtas butas, pastatų savininkas čia apsigyveno su drauge ir jos vaikais, jiedu susilaukė bendro vaiko. Pasak aplinkinių G.Mezzaroba čia retai pasirodo, A.Račkauskaitė apsilanko dažniau, dabar ji rūpinasi sodyba. Čia liko gyventi pastarosios pilnametis sūnus ir nepilnametė duktė.

Norėjau pasikalbėti su A.Račkauskaite apie tai, kas šeštadienį įvyko jos sodyboje esančioje neveikiančioje medžio apdirbimo įmonėje, tačiau vakar telefonu susisiekti su ja nepavyko.

 

Nei paneigė, nei patvirtino

 

Nuvykus į Čiuteikius, prie A.Račkauskaitės sodybos vartų pasitiko retriverių veislės šuo. Iš pastato prie vartų atėjęs jaunas vyras prisistatė esąs šeimininkės sūnus Mindaugas Račkauskas. Pakalbintas apie nelaimingą atsitikimą jis pasakė tik tiek, kad tauragiškis vaikinas susižalojo nukritęs nuo bokštelio. Į klausimą, ką jiedu su bendraamžiu tauragiškiu veikė, kai tai atsitiko, kodėl, kaip teigiama policijos suvestinėje, nuvirto keltuvas, ar tai buvo susiję su gamyba, jis atsakė:

– Nieko nekomentuosiu, nes atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Pasiteiravus apie susižalojusio vaikino sveikatą, pasakė tik tiek, kad jis jaučiasi šiek tiek geriau.

 

Susitrenkė galvą

 

Tą patį šeštadienį greitoji medicinos pagalba ir policija skubėjo ir į buvusios „Baltosios snaigės“ teritoriją.

Apie šį įvykį šiek tiek papasakojo Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjas A.Frejus. Pasak jo, gavus pranešimą iš policijos, į bendrovę buvo nuvykęs vyriausiasis inspektorius Raimundas Leonavičius, bet įvykio netyrė.

– Darbo inspekcija tiria tik mirtinus ir sunkius nelaimingus atsitikimus darbe, o čia nieko baisaus neįvyko, vairuotojas tik nesmarkiai susitrenkė galvą. Lengvus nelaimingus atsitikimus tiria bendrovės administracijos sudaryta dvišalė komisija, – sakė A.Frejus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras