Milijoninis projektas užstrigo(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-04-22 11:30

Seni Skaudvilės nuotekų įrenginiai laukia rekonstrukcijos.

„Tauragės kurjeris“ ketino parašyti apie neseniai įvykusio viešojo pirkimo rezultatus, paskelbti, kas ir kada Skaudvilėje už Europos Sąjungos (ES) fondų (95 proc.) ir savivaldybės biudžeto lėšas (5 proc.) statys nuotekų valymo įrenginius. Šiandien tenka konstatuoti, kad milijoninis projektas pradėjo strigti.

 

 

Ir vėl „Pireka“

Kalbama, kad šioje istorijoje šmėžuoja ir garsiosios UAB „Pireka“, daugiau kaip už dešimt milijonų litų rekonstravusios Tauragės kultūros rūmus, kurie po truputį byra, šešėlis.

Po konkurso kovo mėnesį kalbintas viešojo pirkimo komisijos pirmininkas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus nieko negalėjo komentuoti, nes viena viešojo pirkimo dalyvių, vėliau tapo aišku, kad tai „Pireka“, komisijai pareiškė pretenziją.

Dabar paprašyta ką nors pasakyti bent apie numatomą įgyvendinti projektą savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Dumbliauskaitė pasiūlė klausimus užduoti tik raštu.

ES paramos gavėjo UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas, kuris yra viešojo pirkimo komisijos narys, papasakojo, kad viešojo pirkimo konkurse statyti Skaudvilėje nuotekų įrenginius dalyvavo penkios uždarosios akcinės bendrovės – „Hidrostatyba“ iš Gargždų, „Lagūna“ iš Plungės, „Grundolita“, „Statovita“ ir „Pireka“ iš Vilniaus. Po to, kai buvo atplėšti vokai su pasiūlymais ir pagal pasiūlytą kainą sustatyta pretendentų eilė, „Pireka“ pareiškė pretenziją.

– Pretenzija buvo neženkli, techninio pobūdžio, be to, pavėluota, pateikta praėjus dešimčiai dienų po vokų atplėšimo ir po pretendentų eilės sustatymo, todėl ji išvis nebuvo svarstyta, – teigė J.Gečas.

 

Laimėjo „Hidrostatyba“

 

Pasak jo, pirmuoju numeriu – viešojo pirkimo nugalėtoju buvo įrašyta UAB „Hidrostatyba“ iš Gargždų, pasiūliusi mažiausią kainą – 3,3 milijono litų (su PVM). Įdomu, kad pretenziją pareiškusi „Pireka“ Skaudvilės nuotekų valymo įrenginius ketino pastatyti už 6 milijonus litų.

J.Gečas „Pirekos“ pretenziją pavadino nekonstruktyvia veikla. Kiti šaltiniai teigia, kad „Pireka“ tokiu būdu siekia tam tikrų tikslų, mat pagarsėjo bylinėjimusi dėl viešųjų pirkimų rezultatų, bylų skaičius siekia ne vieną dešimtį.

J.Gečas buvo įsitikinęs, kad maždaug dar mėnesio reikės pirkimo procedūroms užbaigti, po to turėtų prasidėti statybos darbai, kurie turi būti baigti per 12 mėnesių.

 

Pirkimas sustabdytas

 

Tačiau viešojo pirkimo komisijos pirmininkas, rajono savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjus vakar pasakė paskutinę naujieną, jog Aplinkos projektų valdymo agentūra sustabdė šio viešojo pirkimo procedūrą, nes esą jo nugalėtojas pasiūlė per didelę kainą.

– Šią žinią gavome tik penktadienį. Kol kas negaliu pasakyti, kaip viskas klostysis toliau. Galbūt pavyks susiderėti su laimėtoju, dar aiškinsimės su agentūra, – sakė A.Mosėjus.

Kas galėtų paneigti, kad tokiu būdu nepasireiškė „Pirekos“ ranka?

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras