Kimbam į darbus!(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-04-16 08:34

Apleistos rajono mero Prano Petrošiaus šeimos valdos

Trečius metus iš eilės organizuojama švarinimosi akcija „Darom 2010“ visoje šalyje vyks balandžio 17-ąją. Daugelis rajono gyventojų, pasiryžusių į ją įsijungti, nebelaukė šeštadienio, aplinką pradėjo tvarkyti nuo pirmųjų savaitės dienų.

„Tauragės kurjerio“ kalbinti talkų organizatoriai teigė, kad keletą dienų trunkančioje švarinimosi akcijoje galės dalyvauti daugiau žmonių, o šeštadienį beliks užbaigti pradėtus darbus ir išvežti atliekas į Leikiškių sąvartyną, nes šeštadienį ir pirmadienį Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras paskelbė atvirų vartų dienomis – už akcijos metu surinktas atliekas mokėti nereikės.

 

 

Geras „gaspadorius“ ne visuomet rodo gerą pavyzdį

Prieš pradedant švarinimosi akciją rūpėjo pasidairyti po miesto centrą ir užkaborius, kad būtų galima susidaryti vaizdą, kokius darbus talkininkai turės atlikti, o vėliau akivaizdžiai įsitikinti gerais pokyčiais.

Tauragėje netrūksta apleistų nuosavų pastatų, labiausiai krentantis į akis – pačiame miesto centre stovintis buvęs miesto tualetas, priklausantis mero Prano Petrošiaus šeimai. Apžiūrinėdami apgriautą tualetą pamatėme dar daugiau – šalia esančią šiukšliną, apleistą Vytauto g. 72 teritoriją. Šis pastatas su sklypu irgi priklauso P.Petrošiaus šeimai, kaip ir buvęs universalinės parduotuvės pastatas su sklypu. Šie trys sklypai yra sujungti į vieną, parengtas projektas įspūdingam pastatui statyti. Statybos kol kas nevyksta, akis bado pačiame miesto centre esančios apleistos teritorijos.

Pakalbintas netoliese gyvenantis žmogus burnojo ant rajono šeimininko.

– Meras – geras „gaspadorius“, vadovaudamas rajonui nuveikė daug gero, įdėjo nemažai pastangų, kad miestas būtų gražesnis. Negi nemato, kad šeimos sklypai, esantys pačiame miesto centre, yra apleisti? – klausė jis.

 

Draudė fotografuoti... padangas

 

Ilgai dirbant laikraštyje tenka susidurti su keisčiausiomis situacijomis, todėl nedaug kas bestebina. Tačiau tai, ką išgirdome antradienio rytą, kai „Tauragės kurjerio“ fotoaparato objektyvas buvo nukreiptas į prie atliekų konteinerio Tauragės dvare riogsančias padangas, pranoko įprastus dalykus. Nuo netoliese dviratį „taisiusių“ vyrų atsiskyręs neblaivus jaunuolis ėmė eiti link mūsų šaukdamas:

– Aš draudžiu fotografuoti, nedrįskite to daryti!

Prisistačius, kas mes, ir paklausus, ar tai jo „turtas“, ar todėl jis draudžia fotografuoti, jaunuolis nurimo.

Matyt, neblaivi galvelė per televiziją regėtus vaizdus, kad žurnalistams dažnai draudžiama filmuoti, fotografuoti, su jais nesikalbama, pritaikė savo skurdžiai kasdienybei. Pagal jį išeitų, kad padangas bet kur galima mesti, o išmestas fotografuoti nevalia.

Deja, tądien išmestos padangos ir kitur mums badė akis. Jų pilna visur – Smėlynų gatvėje, griovyje prie Papušynės miškelio ir kitur, nors gyventojai po keturias padangas nemokamai gali priduoti stambiųjų atliekų aikštelėje Paberžių gatvėje.

 

Nuolatinės teršimo vietos

 

Pakalbinti seniūnijų vadovai teigė, jog jau visur pradėta tvarkytis nelaukiant balandžio 17-osios. Į aplinkos tvarkymo talkas įsijungė bendruomenės, mokyklos, seniūnaičiai. Mažonų seniūnas Jonas Samoška sakė, kad atliekas rinkti padeda ir žmonės, gaunantys pašalpas. Paklaustas, kas šalins prie Papušynės miško ir į griovį išverstas atliekas – miškininkai ar seniūnijos talkininkai, atsakė:

– Dėl to tariausi su girininku Alfredu Katkumi. Miškininkai tvarkys mišką, o kitur dirbs mūsų žmonės.

Lauksargių seniūnas Jonas Gedminas labiau suko galvą ne kaip talkas organizuoti (į jas įsijungė bendruomenės, moksleiviai), bet kaip įprastas teršti vietas vėliau nuo šiukšlintojų apsaugoti.

– Yra dvi pačios baisiausios tokios vietos – prie siurblinių Oplankiuose ir Meldiklaukiuose. Reikės kelią perkasti, kad privažiuoti negalėtų, – svarstė jis.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius teigė, kad į aplinkos tvarkymą įsijungs moksleiviai, gyventojai, partijos. Kasmet tenka kuopti nuolatines šiukšlinimo vietas – prie nebaigto gyvenamojo namo J.Tumo-Vaižganto gatvės gale, prie buvusių keramikos gamyklos tvenkinių bei kitur. Paklaustas, ar per akciją bus likviduotas nuolatinis sąvartynas Sandėlių gatvėje, atsakė, kad galbūt nepavyks visko padaryti, teks po akcijos prie to sugrįžti.

 

Švari turi būti ir aplinka, ir... politika

 

Akcijos „Darom 2010“ koordinatorius Tauragės apskričiai, Jurbarko Antano Giedriaus-Giedraičio gimnazijos abiturientas Gediminas Miniotas „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad ir pernai jis ėjo šias visuomenines pareigas, nes domisi aplinkosauga.

– Visi privalo tvarkytis, švarintis. Labai svarbu, kad į šią akciją įsijungia jaunimas – ne tik dalyvauja talkose. Trečius metus vykstanti tokia akcija tampa vis populiaresnė, tikiuosi, kad ji dar labiau populiarės, – sakė Gediminas. Pasak jo, akcijos sėkmę lemia ir tai, kad ją remia komunalininkai ir atliekų tvarkytojai – atliekos vežamos ir priimamos nemokamai, talkininkams išdalyta daug maišų.

Paklaustas, ar baigęs gimnaziją neketina rinktis su aplinkosauga susijusių studijų, atsakė, kad žada atsidėti politikos mokslams. Tokį pasirinkimą jaunuolis paaiškino taip:

– Švari turi būti ne tik aplinka, bet ir politika.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras