Tūkstantinius atlyginimus žadama apkarpyti(4)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-02-04 14:28

R.Malycho foto

Kai daugelis tik apie sunkmetį ir kalba, ne visiems Tauragėje gyventi blogai. Yra postų ir tarnybų, kuriose algos neleis prastėjančio gyvenimo pajausti. Kelios tokios vietos, kurioms negresia visuotinis taupymas – savivaldybės įmonių vadovų postai. Net ir nepelningai dirbančių savivaldybės įmonių vadovai rizikuoja prarasti tik iki 25 procentų pareiginių algų dydžio priedus.

 

 

Atlyginimai skirtingi

Dar 2003 metų rajono Tarybos sprendimu patvirtinti pareiginių algų dydžiai Tauragės rajono savivaldybės įmonėms. Šiuo metu yra penkios tokį statusą turinčios bendrovės – UAB „Dunokai“, UAB „Tauragės vandenys“, UAB „Tauragės šilumos tinklai“, UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Tauragės autobusų parkas“. Visų šių įmonių vadovų atlyginimų dydį sprendžia rajono Taryba.

Rajono Tarybos sprendimu nustatyta, kad Tauragės butų ūkio vadovui pareiginė alga skaičiuojama taikant koeficientą 5,3, jo kolegai „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriui – 7,4, vandentiekio vadovui 7,2, „Tauragės autobusų parko“ direktoriui – 5,7.

Tuo pačiu rajono Tarybos sprendimu numatyta, kad savivaldybės įmonių valdybos šių bendrovių vadovams gali skirti ir priedus prie atlyginimų, kurie gali būti iki 25 procentų algos dydžio. Šiuo metu priedą gauna vienintelės įmonės vadovas – Donatas Simaitis, UAB „Tauragės šilumos tinklai“ generalinis direktorius.

 

Šilumininkų vadovas – išskirtinis

Tik koeficientus peržiūrėjus nesunku suprasti, kad didžiausiu atlyginimu džiaugiasi D.Simaitis. Jo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra 5920 litų. Ne gana to, šilumos tinklų vadovui dar mokamas ir priedas. Pareiginė alga ir priedas, kas mėnesį priskaičiuojami D.Simaičiui, yra 6800 litų.

Šios informacijos, kuri yra vieša ir prieinama kiekvienam, šilumos tinklų vadovas nesiteikė pateikti visuomenei. Paskambinus direktoriui, pastarasis ignoravo skambučius ir numesdavo telefono ragelį. Telefonu atsiliepusi vyriausiąja įmonės buhaltere prisistačiusi moteris pasakė einanti ieškoti šios informacijos ir telefono ragelio nebepakėlė.

Informaciją, kiek uždirba „Tauragės šilumos tinklų“ vadovas, „Tauragės kurjeriui“ pateikė savivaldybės administracija.

 

Nežino, kodėl negauna priedo

Antroje vietoje pagal atlyginimo dydį – Rimantas Veisas, „Tauragės vandenų“ direktorius. Kas mėnesį šiam savivaldybės įmonės vadovui priskaičiuojama 5760 litų pareiginė alga. Atskaičius mokesčius jam lieka 4377,60 lito. R.Veisas, skirtingai nei jo kolega iš šilumos tinklų, priedo sako negaunantis.

– Į klausimą, kodėl negaunu priedo, aš neturiu atsakymo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė vandentiekio vadovas.

Priedų nenusipelnė

Likusių trijų savivaldybės įmonių vadovų atlyginimai – panašūs. Arvydui Lapiniui, UAB „Dunokai“ laikinajam direktoriui, kas mėnesį priskaičiuojama 4560 litų alga, iš kurios, atskaičius mokesčius, lieka 3465 litai. Tiek pat uždirba ir „Tauragės autobusų parko“ direktorius Rimantas Martinavičius, kurio nustatyta pareiginė alga taip pat yra 4560 litų. Tačiau šios įmonės vadovas „į rankas“ gauna mažiau – šioje įmonėje dar atskaičiuojama už telefoninius pokalbius.

Sąrašą užbaigia laikinoji Tauragės butų ūkio vadovė Edita Vaitkutė. Šios įmonės vadovas Tarybos sprendimu kas mėnesį gauna 3222,40 lito algos (atskaičius mokesčius).

Visose trijose paskutinėse įmonėse vadovai negauna jiems galinčių priklausyti priedų. Butų ūkio direktoriui priedas nebuvo mokamas visus 2008 metus, kadangi įmonė dirbo nuostolingai. Ankstesniais metais, pasak E.Vaitkutės, buvo mokamas 15 procentų pareiginės algos dydžio priedas.

Priedo įmonės valdyba neskyrė ir „Dunokų“ vadovui. Kodėl taip nutiko, A.Lapinis, laikinasis įmonės vadovas, sakė nežinantis. Negauna algos priedo ir UAB „Tauragės autobusų parkas“ direktorius.

 

Mažins algas?

Algirdas Mosėjus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius, tvirtina, kad ateinančią savaitę savivaldybės įmonių vadovų atlyginimai gali sumažėti. Šiuo metu savivaldybių įmonių valdyboms rengiamos rekomendacijos, kuriomis raginama sumažinti vadovų atlyginimui taikomus koeficientus.

Vakar A.Mosėjus dar negalėjo pasakyti, kiek žadama siūlyti sumažinti algas savivaldybės valdomų bendrovių direktoriams. Pasak A.Mosėjaus, koeficientų dydžiai direktoriams buvo apskaičiuoti atsižvelgiant į įmonių apyvartas ir į jų teikiamų paslaugų svarbą rajono gyventojams.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras