Kultūros rūmus drebino privati puota(100)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-02-05 14:13

Jubiliejaus puotai verslininkas Jonas Dungveckis pasirinko Kultūros rūmų salę, kurioje jau penktadienio rytą rikiavosi stalai.

Penktadienį daug kilnių ponų traukė į Tauragės kultūros rūmus ir nešė brangias dovanas. Ten pirmąkart surengtas privatus pokylis – buvo švenčiamas UAB „Lignesa“ vadovo, rajono Tarybos nario Jono Dungveckio šešiasdešimtmetis. Teisėsaugininkai taip pat nesnaudė. Įmonės vadovo jubiliejaus proga įteikė jam „dovanėlę“ –pokylio išvakarėse šios žuvų perdirbimo įmonės patalpose atliko kratą ir pradėjo ikiteisminį tyrimą.

 

 

Salę išnuomojo už 1600 litų 

Jau ketvirtadienį po pietų Kultūros rūmų salėje triūsė darbininkai – jie ardė koncertų salėje sumontuotas kėdes, ruošdami vietą pokylio stalams. Penktadienio rytą salėje rikiavosi stalai, jie buvo tiesiami baltomis staltiesėmis, į salę nešamos kitos kėdės.

Pasak Petro Jokubausko, Kultūros centro vedėjo, penktadienio vakarui ir šeštadienio nakčiai salę išsinuomojo Jonas Dungveckis, UAB „Lignesa“ direktorius ir savininkas.

– Salę išnuomojom aštuonioms valandoms – penkioms valandoms penktadienį ir dar trims šeštadieniui. Salės nuomos valanda kainuoja 200 litų, todėl Jonas Dungveckis Kultūros rūmams sumokėjo 1600 litų, – „Tauragės kurjeriui“ penktadienį pasakojo P.Jokubauskas.

Pasak Kultūros centro vedėjo, privatus pokylis miesto Kultūros rūmuose nėra nieko neįprasta, nes rūmų salę gali išsinuomoti kiekvienas to norintis.

– Jis (J.Dungveckis – red.), kaip rajono Tarybos narys, galėjo prašyti ir gauti nuolaidą, tačiau to nepadarė ir salę išnuomojom pagal patvirtintą įkainį, – sakė P.Jokubauskas.

Kultūros centro vedėjas neslėpė, kad džiaugiasi tokiais užsakymais, kadangi tai papildomos lėšos Kultūros centrui.

– Kad daugiau tokių klientų, – kalbėjo P.Jokubauskas.

Jo teigimu, ateityje planuojama užsakyti kitas, kompaktiškesnes Kultūros rūmų salės kėdes, kurias būtų galima lengviau išmontuoti. Pasak vedėjo, prasidėjus sunkmečiui reikia išgalvoti ir netradicinių būdų, kaip uždirbti lėšų kultūrai.

Tačiau ne visiems idėja išnuomoti miesto Kultūros rūmus privačiam pokyliui pasirodė priimtina. „Tauragės kurjerio“ redakcija gavo pasipiktinusių skaitytojų laiškų, kuriuose jie stebisi rajono vadovų sprendimu išnuomoti Kultūros rūmus privačiai puotai. Redakcijai parašiusi tauragiškė stulbinančiu vadina faktą, kad J.Dungveckis savo jubiliejų šventė Kultūros rūmuose. Kiti skaitytojai abejoja, ar pageidaudami švęsti vestuves Kultūros rūmuose gautų tokį valdžios leidimą. 

 

Kėdes ardė užsakovai

P.Jokubausko teigimu, kėdes Kultūros rūmų salėje išmontavo ir jų sustatymu privalės pasirūpinti salės nuomininkai.

– Mes neturime darbininkų, kurie tai padarytų, todėl nuomininkai sutiko patys tai padaryti. Mes tik duosime salę aptarnaujantį personalą – apšvietėją, budėtoją ir rūbininkę, jeigu šios prireiks, – šventės išvakarėse „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Kultūros centro vadovas.

Pasak P.Jokubausko, rūbininkė bus reikalinga tik tuo atveju, jei nuomininkai neturės apsaugos darbuotojų.

Vakaras neapsiėjo ir be Kultūros rūmų apšvietėjo. Jam penktadienį teko dirbti koncerto metu. Jubiliatą ir jo svečius linksmino grupė „Vairas“. Grupės muzikantai atsivežė dalį savo įgarsinimo įrangos ir naudojo tik galinius Kultūros rūmų garsinimo aparatus. P.Jokubausko teigimu, visa aparatūra įeina į salės nuomos kainą, tik jos atvažiuojantys kolektyvai nenaudoja – esą atsiveža geresnę.

 

Kultūros rūmus įsiūlė dukra

– Kultūros rūmai – vienintelė vieta Tauragėje, kurią praėjusį savaitgalį buvo galima išsinuomoti pokyliui, – apie tai, kodėl būtent ši vieta buvo pasirinkta jubiliejui švęsti, „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Dungveckis.

Anot verslininko, didesnį pokylį surengti pasiūlė jo dukra.

– Tėti, sakė ji, juk kartą gyvenime šventi savo šešiasdešimtmetį, tik kartą gyvenime būna toks gražus jubiliejus. Paklausiau jos ir nusprendžiau laiką praleisti smagiai, – apie sumanymą pasakojo verslininkas.

Jo teigimu, vakarą vedė anekdotų karaliumi tituluojamas Raimundas Šilanskas. 22 valandą Tauragės padangę J.Dungveckio jubiliejaus proga sudrebino fejerverkai, puotos dalyviai galėjo grožėtis ir lazerių šou.

Pasak jubiliato, šalies žymių politikų jo puotoje nebuvo.

– Atėjo vietiniai politikai, kurie man yra padėję gyvenime, giminės, artimieji, bendradarbiai, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo J.Dungveckis.

 

Apie vaišes neatviravo

Pokylio svečius maitinti patikėta Kultūros rūmuose įsikūrusios kavinės „Arfa“ virėjoms. Pasak kavinės darbuotojų, buvo numatyta, kad pokylio metu bus maitinama apie 100 žmonių. Neoficialių šaltinių teigimu, svečių skrandžiams palepinti buvo pasirinktos jūrų gėrybės.

Tačiau Danutė Albrechtienė, kavinės „Arfa“ savininkė, „Tauragės kurjeriui“ neatskleidė, kokie tai buvo patiekalai.

– Su užsakovu buvo susitarta, kad apie tai nebus pasakojama visuomenei, – sakė D.Albrechtienė.

 

„Lignesoje“ atliko kratą

Apie „dovaną“ J.Dungveckiui neatvirauja ir teisėsaugininkai. Pasak Virgilijaus Kulikausko, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Tauragės skyriaus viršininko, ketvirtadienį buvo gautas prokuratūros sutikimas ir įmonės „Lignesa“ patalpose atlikta krata. Kas buvo paimta kratos metu, teisėsaugininkai neatskleidžia, tačiau neslepia, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą. Paklaustas, kokiais galimais nusikaltimais įtariami įmonės darbuotojai, V.Kulikauskas konkrečiai neatsakė, tik priminė, kad FNTT dažniausiai tiria su sukčiavimais mokesčių srityje susijusius nusikaltimus. Kol kas, V.Kulikausko teigimu, jokie įtarimai niekam nepareikšti.

Pareigūnų patikrinimo užkluptas „Lignesos“ savininkas. J.Dungveckis teigia, kad tai jau ketvirtasis patikrinimas iš eilės per porą mėnesių jo įmonėje.

– Kelis kartus patikrinimus atliko Mokesčių inspekcija, nelegalių darbuotojų ieškojo Darbo inspekcija, bet pažeidimų taip ir nerado. Nemanau, kad kažko neįstatymiško bus surasta ir dabar. Tačiau pikta, kai trukdomas laikas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Dungveckis.

Verslininko teigimu, ketvirtadienį patikrinimas prasidėjo 9 valandą ir tęsėsi iki 16 valandos. Jo metu pareigūnai iš įmonės kompiuterių kopijavo visą juose sukauptą informaciją.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras