Patrulių peštynes tiria prokurorai(20)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-10-29 14:23

Kartais ir pareigūnams reikia angelų sargų, kad apsaugotų nuo kolegų.R.Malycho foto

Vos daugiau nei prieš savaitę į Jurbarko ligoninę pateko sumuštas 22 metų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas Gintaras T. Jis pareigūnams tvirtino, kad Jurbarko rajone, kur jis gyvena, jį sumušė du jo kolegos jurbarkiečiai, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių būrio patruliai. Dėl sužalojimo Jurbarko rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tuo tarpu vienas incidento dalyvių Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių būrio pareigūnas Vytenis S. tvirtina, jog smurtauta nebuvo.

 

 

Sumušė kolegos patruliai

Incidentas, kuomet prireikė ir medikų pagalbos, įvyko spalio 18 dieną trims pareigūnams grįžtant iš Tauragės į Jurbarką.

Prisiskambinti nukentėjusiajam „Tauragės kurjeriui“ nepavyko. Apie muštynes žurnalistei sutiko papasakoti patrulio Gintaro T. draugė Lina Dromantaitė.

L.Dromantaitė pasakojo, kad tą sekmadienį jos draugas Gintaras ir keletą metų vyresnis Vytenis išgėrinėjo. Kadangi turėjo važiuoti į Tauragę asmeniniais reikalais, vairuoti pasikvietė kitą kolegą – Karolį L.

– Kaip man pasakojo Gintaras, grįžtant iš Tauragės į Jurbarką jis prisnūdo. Po kurio laiko išgirdo, kaip kolegos jam ėmė dėl kažko priekaištauti. Netrukus automobilis sustojo ir egzekucija prasidėjo, – pasakojo Lina.

Pasak jos, į lauką iš mašinos ištemptą Gintarą kolegos pareigūnai mušė ir spardė. Sumuštas Gintaras buvo atgal įtemptas į automobilį. Kiek pavažiavęs jis išgirdo, kaip vienas kolega kito paklausė: „Ką darom?“ Gintarui esą nebeliko nieko kito, kaip tik sprukti. Linos teigimu, sankryžoje jis iššoko iš kolegos automobilio ir įsėdo į atsitiktinai toje pačioje sankryžoje sustojusį pažįstamų automobilį. Jie sumuštą vyrą parvežė namo. Gintaras buvo likęs be batų ir striukės. Striukės kišenėje buvo pasilikę jo namų raktai. Nebeturėjo vyras nei rankinio laikrodžio, nei mobiliojo telefono. Daiktai, anot Linos, vėliau jam buvo sugrąžinti.

Pasiskambinti greitosios pagalbos medikams jis nuėjo pas kaimynus.

L.Dromantaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad draugui buvo praskelta lūpa, lūžo dešinė koja. Medikai jam esą nustatė apysunkį smegenų sutrenkimą. Kodėl buvo sumuštas jos draugas, Linai esą nepavyko sužinoti. Gintaras jai sakė, kad ir pats nežino priežasties: gal neblaivus ką nors pasakė, kas galėję nepatikti kolegoms pareigūnams.

Iš ligoninės nukentėjusysis išleistas beveik po savaitės, spalio 23-iąją.

 

Jurbarko prokuratūroje pirmas toks tyrimas

 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulis Vytenis S. „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad smurtauta nebuvo:

– Paprasčiausiai, kažkam buvo per daug alkoholio ir kažkieno vaizduotė per laki.

Kitas pareigūnas Karolis L. į mobiliojo telefono skambučius neatsiliepė.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas Jurbarko rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Gaubys pabrėžė, jog incidentas įvyko ne darbo metu, todėl į muštynes įsivėlę pareigūnai vertinami kaip eiliniai piliečiai, nors pareigūnams, anot jo, taip elgtis tikrai nedera.

Per visus dvidešimt, iš jų – daugiau kaip septynerius vadovavimo, darbo metų prokuratūroje, anot prokuroro, tokių situacijų tarp pareigūnų nėra pasitaikę. Jei įvykdavo kas nors panašaus, tai pareigūnams, kaip jam yra tekę girdėti, pavykdavo taikiai susitarti.

Jurbarko rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras K.Gaubys „Tauragės kurjerį“ informavo, kad kol kas laukiama specialistų išvadų dėl nukentėjusio pareigūno sužalojimo. Koks sužalojimas padarytas, paaiškės per mėnesį, priklausomai nuo gydymosi laiko.

 

Komisaras tradiciškai nekomentuoja

 

Dėl šio incidento ikiteisminis tyrimas atliekamas Jurbarko rajono policijos komisariate, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas ir patikino, kad apie tai, kaip ir reikia tokiais atvejais, yra informuotas Policijos departamentas. Išsakyti savo nuomonę apie patrulių muštynes R.Rudminas, kaip ne kartą yra buvę, atsisakė. Komisariato vadovas taip pat atsisakė pavaldinius charakterizuoti:

– Kodėl jūs kalbate apie konkrečius asmenis? Ar pataikėte įvardyti pareigūnus, nesakysiu.

Trumpo telefoninio pokalbio pabaigoje komisariato vadovas padėkojo už skambutį ir pareiškė, kad yra pasitarime, todėl negali daugiau kalbėti.

„Tauragės kurjerio“ duomenimis, vienas pareigūnų – Karolis L. rugpjūtį dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengtame šalies geriausio viešosios policijos patrulio konkurso pirmajame etape ir užėmė trečiąją vietą.

Apie pareigūną Vytenį S. esame rašę anksčiau. Į Tauragės miesto šventę „Žalia miesto ulytėlė“ atvykusi palangiškė Vyteniui S. dėkojo už pagalbą renginio metu sušlubavus sveikatai. Vyras policijoje dirba dvejus metus.

Visi trys incidente dalyvavę pareigūnai mokosi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Pirmadienio rytą dviejų pareigūnų laukė mokslai. Nukentėjusiajam Gintarui T. sesija lapkritį.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras