Mokymus pratęs motelio lovose?(2)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-10-13 07:00

Į valdininkų ir policininkų mokymų kainą įtraukta ir jų nakvynė dvigulėse motelio lovose.

Nuo 5 iki 20 procentų ketinamos sumažinti valstybinės pensijos, rentos, socialinės išmokos, planai perskaičiuoti socialinio draudimo pensijas, motinystės pašalpas, mažinti išmokas dirbantiems pensijų gavėjams, koreguotina išmokų vaikams sistema ir dviem procentiniais punktais didintinas socialinio draudimo įmokų tarifas – gyvas įrodymas, kad valstybė pasiruošusi taupyti. Deja, eilinių piliečių sąskaita. Klausimas: ar ne per didele prabanga šiame kasdienybės kontekste kvepia Lauksargių seniūnijoje, Griežpelkiuose, šiandien prasidėjęs pustrečiosdienos seminaras, mokesčių mokėtojams kainuosiantis 8 tūkstančius litų? Kas pasikeitė, kad užmojus taupyti valstybės pinigus pakeitė pasirinkimas juos taip lengvai leisti?

 

 

Išlaidavimas papiktino

Apie planuojamus mokymus Griežpelkiuose, kur susirinks jaunimo reikalų koordinatorės ir policijos pareigūnai iš visos Tauragės apskrities, redakcijai pranešė nenorėjęs prisistatyti policijos atstovas (vyro pavardė redakcijai žinoma).

Vyriškio teigimu, sodybos svečiai bus maitinami tris kartus per dieną, jiems bus pakurta pirtis ir nors nuo Tauragės iki Griežpelkių vos dešimt kilometrų, visi tauragiškiai bus apgyvendinti kaimo turizmo sodybos motelyje „Griežpelkiai“. Toks mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas, pareigūno teigimu, papiktino ne vieną apie šiuos mokymus išgirdusį asmenį.

 

Pasirinktas socializacijos metodas

 

Pranešama, kad mokymuose, vyksiančiuose spalio 13–15 dienomis, dalyvaus apie 25 žmones: keturios Tauragės apskrities jaunimo reikalų koordinatorės, šešiolika (po keturis iš savivaldybių) policijos pareigūnų, Jaunimo reikalų departamento direktorius Juras Požela, dvi šio departamento specialistės, svečias iš Velso, Tauragės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Vidas Bičkus ir Tauragės meras Robertas Piečia. Numatomais duomenimis, projekto sąmata – 8 tūkstančiai litų. Į šią sumą įeis projekto dalyvių maitinimas, nakvynė, konferencijų salės nuoma. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Jaunimo reikalų departamento rašte, atsiųstame Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Algirdui Mosėjui, rašoma, kad mokymų tikslas – supažindinti policijos specialistus su Lietuvos ir savivaldybių jaunimo politika, tarpžinybinio bendradarbiavimo ypatumais, darbo su jaunimu metodais, Jungtinės Karalystės (Velso žemės) šios srities patirtimi.

Apie panašius projekto uždavinius „Tauragės kurjeriui“ vakar kalbėjo ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyresnioji specialistė Joana Mikalauskienė.

– Seminaro esmė – plėtoti glaudesnius ryšius tarp abiejų sistemų, tai yra tarp jaunimo atstovų ir policijos pareigūnų, išsiaiškinti jaunimą kankinančias problemas bei dažniausiai ištinkančius sunkumus, – sakė specialistė.

Pasak J.Mikalauskienės, Tauragės apskritis pasirinkta todėl, kad ši apskritis mokymų rengėjams pasirodė problematiška dėl kurį laiką besikeitusių jaunimo reikalų koordinatorių, taip pat kitų priežasčių.

– Ar projektas bus organizuojamas ir kitose apskrityse, pasakyti negaliu. Jei mokymai Griežpelkiuose pasitvirtins ir kitų metų biudžetas leis, mes stengsimės mokymus vesti ir kitur, – tikino Jaunimo reikalų departamento darbuotoja.

J.Mikalauskienės teigimu, pirtis mokymų dalyviams pakurta tikrai nebus – viskas apsiribos tik darbiniais interesais. Nakvynė motelyje, pasak J.Mikalauskienės, – viena šių mokymų dalis.

– Apie tauragiškių grįžimą namo svarstėme, tačiau buvo nuspręsta pasirinkti kitą veiklos modelį. Projektas nepasibaigs tik vakariene 18 valandą. Taip pat vyks ir socializacijos vakarai, kurių metu konferencijos dalyviai dalysis savo patirtimi, – pasakojo moteris.

 

Dauguma liks nakvoti

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas į mokymus ketina išsiųsti penkis savo darbuotojus. Komisariato Prevencijos skyriaus viršininko Sauliaus Lakštinio duomenimis, dar penki pareigūnai atvyks iš kitų apskrities savivaldybių. Pasak S.Lakštinio, visi pareigūnai, dalyvaujantys seminare, turėtų likti nakvoti motelyje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija į seminarą siunčia tris darbuotojus. Tačiau „Tauragės kurjeris“ patikintas, kad pastarieji greičiausiai nakvynės motelyje neliks.

 

Malonumų nebus?

 

Apie projekto smulkmenas, deja, mažai tikino žinąs ir patys kaimo turizmo sodybos „Griežpelkiai“ savininkai Virginija ir Petras Dedūrai.

Telefono ragelį pakėlusi V.Dedūrienė su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste kalbėti atsisakė teisindamasi bloga sveikata. Kalbesnis buvo P.Dedūra. Vyro tikinimu, žurnalistai žino daugiau negu jie patys:

– Tiesą pasakius, mums ne taip ir svarbu, kas ten bus. Svarbiausia aptarnauti ir sulaukti deramo atlygio. Žinome, kad vyks mokymai, bus apie trisdešimt žmonių. Už paslaugas, tai yra maitinimą, nakvynę bei konferencijų salės nuomą, moka Vilnius. Patikinu, kad malonumų konferencijos dalyviams nebus suteikta – visi tuos pinigėlius spaudžia. Ir taip padariau didelę nuolaidą – nakvynė vienam žmogui tekainuos 44 litus, – sakė kaimo turizmo sodybos šeimininkas.

Pasak P.Dedūros, mokymų dalyviai bus apnakvydinti daugiaviečiuose kambariuose: vieni jų dviviečiai, kiti – penkiaviečiai. Kiek kambarių prireiks susirinkusiesiems, P.Dedūra nenumano, kadangi nežino tikslaus dalyvių skaičiaus.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras