Įtarimai – angelai sargai apsivogė(12)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-10-01 06:38

Savo profesinę šventę – Angelų sargų dieną policininkai pasitiks nelinksmai, įtariama, kad Tauragės ir Jurbarko pareigūnai įklimpo į degalų vagysčių liūną.

Šalies policijos komisariatų vadovams skundžiantis mažėjančiu finansavimu ir viešai kalbant apie lėšų degalams stygių, likus keletui dienų iki profesinės šventės, kai kurie mūsų krašto pareigūnai įtariami į savo asmeninius automobilius pildavę tarnybiniams automobiliams skirtus degalus. Kaip buvo informuota Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato interneto svetainėje, šio komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Apie tai, kad į šį nešvarų reikalą įsivėlė ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, buvo nutylėta. Penktadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato interneto svetainėje pranešimo apie ikiteisminį tyrimą dėl Jurbarko pareigūnų nebeliko.

 

 

Komisaras tyli

Atsakyti į keletą klausimų apie degalų grobstymo istoriją raštu paprašėme Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Remigijaus Rudmino. Tačiau vakar redakcijai buvo atsiųstas tik komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistės Vilmos Dereškevičienės pranešimas spaudai.

Pranešime rašoma, kad šių metų rugsėjo 22 dieną buvo patikrintas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato mokėjimo kortelių degalams įsigyti naudojimas. Patikrinimo metu nustatytas naudojimo mokėjimo kortelėmis, pareigūnams siekiant sau turtinės naudos, faktas. Dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą. Taip pat pranešama, kad už tokius dalykus asmuo baudžiamas dirbti teisės tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

 

Įtariami penki pareigūnai

 

Tauragės rajono apylinkės prokuratūros laikinai vyriausiojo prokuroro pareigas einantis Algirdas Žukauskas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad tyrimas atliekamas dėl Jurbarko ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

– Tyrimas pradėtas vos prieš keletą dienų, todėl nieko negaliu pasakyti. Dėl piktnaudžiavimo tarnyba įtariama keletas pareigūnų, – penktadienį sakė A.Žukauskas.

Šį ikiteisminį tyrimą kuruojantis prokuroras Nomedas Metrikis „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad byloje dėl pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos yra septyni įtariamieji. Penki jų – policijos pareigūnai: du iš Jurbarko, trys iš Tauragės. Jie įtariami tarnybiniams automobiliams skirtus degalus naudoję asmeniniams tikslams. Už kokią sumą įtariamieji pasisavino degalų, prokuroras neatskleidė, esą kad atskleista informacija nesutrukdytų atlikti ikiteisminio tyrimo.

Pasak prokuroro N.Metrikio, tyrimas buvo pradėtas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato iniciatyva. Kol kas įtariamieji nuo pareigų nenušalinti.  

 

Paprašė filmuotos medžiagos

 

„Tauragės kurjerio“ apie incidentą kalbinta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausioji buhalterė Vilija Jakubauskienė pasiūlė informacijos teirautis komisariato atstovės spaudai – esą kiekvienas skyrius užsiima savo darbu, be to, finansininkės degalų naudojimo nekontroliuojančios.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, tirdami nusikaltimą pareigūnai UAB „Lukoil Baltija“ prašė pateikti degalinių vaizdo kamerų įrašus. Šios bendrovės atstovė spaudai Karolina Kažukauskaitė patvirtino tik tai, kad dėl pradėto ikiteisminio tyrimo į „Lukoil Baltija“ kreipėsi Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Pateikti faktų, susijusių su tyrimu, bendrovė atsisakė.

Komentuoti ikiteisminį tyrimą atsisakė ir Policijos departamentas.

 

Jurbarko komisaras kuro vagysčių nepaneigė

 

Apie pareigūnus, vogusius tarnybiniams automobiliams skirtą kurą, „Tauragės kurjeris“ pasiteiravo Jurbarko rajono policijos komisariato viršininko Mindaugo Baranausko.

– Tai jūs taip sakote. O aš nei patvirtinti, nei paneigti negaliu. Mūsų komisariate neatliekamas patikrinimas, bet tai nereiškia, kad jis gali būti atliekamas kitur. Tikrai nieko nesakysiu. Informacijos teiraukitės kitur. Aš apie jokį tyrimą nesu informuotas. Nesu nei įtariamasis, nei nukentėjusysis, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas M.Baranauskas.

Jurbarko  rajono policijos komisariato komisaras korespondentei sakė galįs paaiškinti tik apie bendrą tvarką. Pasak M.Baranausko, kiekvienam Policijos komisariato automobiliui priskirta mėnesinė rida (kiek automobiliu galima nuvažiuoti kilometrų). Automobiliams numatyta rida – nuo 1000 iki 3000 kilometrų. Esą pagal automobilio techninę charakteristiką apskaičiuojama, kiek reikia degalų nustatytam atstumui nuvažiuoti.

Į klausimą, kaip kontroliuojama, kiek degalų naudodamiesi kortelėmis pareigūnai įsipila degalinėse, M.Baranauskas atsakė klausimu: o kas mus, žurnalistus, kontroliuoja, kiek tušinių sunaudojame? Esą reikia pasitikėjimo. Netrukus komisaras pridūrė, kad kontrolės metu gali išlįsti tai, kas dabar ir paaiškėjo.

 

„Tai jau vagystė“

 

Ar degalų vagysčių atvejų buvo užfiksuota Pagėgiuose ir Šilalėje, „Tauragės kurjeris“ pasiteiravo ir šių rajonų policijos komisariatų vadovų.

Penktadienį su Pagėgių policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičiumi pavyko susiekti tik mobiliuoju telefonu, kadangi komisariato vadovas atostogavo, tiksliau, išėjo nemokamų atostogų. S.Mikutavičius neslėpė girdėjęs apie tokius atvejus kituose apskrities komisariatuose, tačiau sakė neturįs jokios informacijos, ar tas pat užfiksuota ir jo vadovaujamame komisariate. S.Mikutavičius tvirtino, kad kuro sąnaudos komisariate griežtai kontroliuojamos. Jis, kaip vadovas, kas mėnesį, o jei pageidauja, ir dažniau, iš degalinių tikino gaunantis suvestines, kuriose matyti, kiek ir kas įsipylė degalų. Pradėdamas ir baigdamas darbą policijos pareigūnas esą pildo kelionės lapus, kuriuose turi „sutikti“ nuvažiuotas kilometražas ir degalų sąnaudos. Kelionės lapai po darbo paliekami komisariato budinčiojoje dalyje.

– Komisaras negali pastebėti degalų įpylimo fakto, tačiau kontrolė yra. Jei kas nors pylė policijos automobiliams skirtus degalus į savo automobilį, tai jau vagystė. Nors sunku pasakyti, kaip tai įmanoma padaryti, – kalbėjo S.Mikutavičius.

 

Nuo kitų vadovų įvykis slepiamas?

 

Šilalės rajono policijos komisariato viršininkas Algirdas Meiženis taip pat patikino neturįs jokios informacijos nei apie Tauragę, nei apie Šilalę.

– Apie degalų grobstymą girdėjau tik iš gandų. Paprašiau, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas paaiškintų, kas darosi, tačiau jis man faktų nepateikė. Nuo manęs slepiama, nors siūliausi padėti, – tvirtino A.Meiženis.

Šilalės rajono policijos komisariato vadovas paaiškino, kad komisariate vykdoma degalų naudojimo kontrolė, tačiau – dokumentinė. Išaiškinti degalų vagystės faktus, pasak jo, sudėtinga, nes vienu automobiliu naudojasi 8–10 pareigūnų.

– Jei aš taip daryčiau, iškart būtų aišku, nes aš vienas naudojuosi savo tarnybiniu automobiliu. Tačiau aš nebepamenu, kada paskutinį kartą naudojausi tarnybine mašina. Atsižvelgdamas į sunkią ekonominę padėtį tarnybiniais reikalais važinėju asmeniniu automobiliu ir už savo lėšas, – tikino A.Meiženis.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras