Buvęs seimūnas suka naują gūžtą(21)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2009-10-12 08:37

Įsikurti naujajame name Vaclovas Karbauskis ketina po trejų metų.

Pernai išrinktas Seimas jau nebelabai gali vadintis naujuoju. Lygiai metus šalies gyventojų gerovei plušantys politikai užsitarnavo ne itin pagarbų jų vertinimą. Ne švelniais žodžiais apie naujuosius parlamentarus kalba ir iš didžiosios politikos rinkėjų pašalintas, aštuonerius metus Seime dirbęs Vaclovas Karbauskis. Šiandien politikas suka naują gūžtą savo šeimai ir neatmeta galimybės pakovoti už mero postą artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

 

 

Žurnalistų laukė

Vos keletas kilometrų nuo Tauragės miesto, Norkaičių kaimas, – viliojanti vieta naujoms statyboms. Nors tai Pagramančio regioninio parko ir Jūros upės kraštovaizdžio draustinio teritorija, tačiau statybos ten leidžiamos. Būtent ten, ant vaizdingo Jūros upės kranto, dygsta nauja Vaclovo Karbauskio pilaitė.

Prieš dvejus metus šioje vietoje įsigijęs žemės sklypą, tuomet dar Seimo narys V.Karbauskis sukėlė ant kojų žiniasklaidą. Žurnalistams paskelbus, kad gali būti, jog parlamentaras sklypą pirko nuslėpdamas tikrąją jo kainą, pasipylė visuomenės komentarai internete. Pats V.Karbauskis tuomet „Tauragės kurjeriui“ taip ir neatskleidė, už kiek konkrečiai įsigijo griūvančią sodybą draustinyje, nors ūkio pardavėja žurnalistams prasitarė, kad parlamentaras jai sumokėjo daugiau, nei parašyta pirkimo-pardavimo sutartyje.

Šiandien šioje vietoje verda statybos, įkurdinti ir nauji įnamiai – piktas šuo ir meilus katinas. Kieme sutiktas dabar jau socialdemokratas V.Karbauskis (po nesėkmingų pernykščių rinkimų jis paliko Socialliberalų partiją) sakė žurnalistų jau senokai laukęs.

– Vis tiek žinojau, kad vieną kartą atvažiuosite. Tik nereikia sakyti, kad skaitytojai domisi, ką čia statau, manau, labiau siekiate patenkinti savo smalsumą, – „Tauragės kurjerio“ žurnalistus pasitiko politikas.

 

Praturtėjo kaip reikiant

 

Paklaustas, ką stato – gyvenamąjį namą ar kaimo turizmo sodybą, kaip „Tauragės kurjeriui“ buvo prasitaręs prieš dvejus metus, V.Karbauskis atsakė juokaudamas:

– Grūdų sandėlį. Tik nerašykit taip! – lyg sunerimęs perspėjo.

Buvęs seimūnas atviravo statantis vieno aukšto su mansarda penkių kambarių gyvenamąjį namą savo šeimai. Įsikurti naujame lizde Karbauskiai ketina po trejų–ketverių metų. Paklaustas, kiek ketina išleisti naujam statiniui, V.Karbauskis savo planų neatskleidė:

– Tikrai ne dešimt ir ne penkiasdešimt tūkstančių, nors statybos sąnaudos pastaruoju metu atpigusios.

Namą Karbauskiams stato jo kolegos partiečio Algimanto Macijausko bendrovės „Altausta“ darbininkai.

Kaip išsiaiškinome, dar prieš metus savo asmeninį turtą privalėjęs deklaruoti V.Karbauskis turėjo sukaupęs 3,1 milijono litų. Per dvejus metus šio politiko turtai išaugo beveik 2,5 milijono litų.

 

„Krizę išgyvensim“

 

Čia pat, statybų kieme, neišvengėme ir politikos temos.

– Ką veikėte pastaruosius metus, kai nebepatekote į Seimą?

– Esu užsiėmęs statybomis. Niekur nedirbu, viešai mažai rodausi, kažkada jau sakiau, kad noriu pailsėti nuo didžiosios politikos.

– Tačiau politikos nepalikote. Iš Naujosios sąjungos perbėgote pas socialdemokratus. Tikriausiai jau ruošiatės savivaldybių tarybų rinkimams 2011-aisiais?

– Naujosios sąjungos skyriaus Tauragėje nebeliko. Socialdemokratų gretas papildė nemažas mūsų būrys – apie 60–70 buvusių Tauragės socialliberalų. Labai sustiprinome Socialdemokratų partijos skyrių. O rinkimams ruošiuosi ne aš asmeniškai, ruošiasi partija.

– Galbūt ketinate siekti Tauragės mero posto?

– Šiandien tokių ambicijų neturiu. Tačiau jei susiklostytų tokia politinė situacija, ją analizuočiau.

– Kaip iš politinio atstumo šiandien Jums atrodo naujieji parlamentarai, kaip vertinate Vyriausybės taupymo programą?

– Šypseną kelia kai kurių parlamentarų, ypač „prisikėlėlių“ pasisakymai, nesuprantu, kad galima šitaip elgtis. Manau, kad nuo pat pernykščio lapkričio naujosios Vyriausybės ir Seimo sprendimai buvo ne tik rizikingi, bet ir klaidingi. Šiuo metu krizė tik aštrinama. Tai ne taupymo, o krizės aštrinimo planas. Kylantys mokesčiai mažina vartojimą. Pats tuo įsitikinau – mūsų šeima turi baldų prekybos verslą. Nors žmonės pinigų turi, tačiau bijo juos leisti. Kiek tenka kalbėtis su Tauragės verslininkais, visi sako, kad iš verslo liko tik 30–40 procentų to, ką turėjo prieš pusantrų metų.

– Kiek, Jūsų nuomone, savivalda įgali pakeisti šią sunkią padėtį?

– Sušvelninti padėtį, žinoma, galima. Savivaldybės Taryba turi tam svertų, tačiau nėra pinigų. Kiek žinau, rajono biudžetas žvėriškos sumos iš valstybės negauna.

– Jūs – turtingas žmogus. Kaip išgyventi krizę neturtingiesiems, tiems, kurie krizės metais neišgali statytis namo?

– Nors nebesu Seimo narys, tačiau žmonės vis dar man guodžiasi. O krizę, žinoma, išgyvensim.

 

Laukia Vyriausybės palaiminimo

 

Pagramančio regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad buvęs parlamentaras V.Karbauskis turi visus reikiamus gyvenamojo namo statybos leidimus. Jis prisiminė, kad prieš kelerius metus tuomet dar parlamentaras V.Karbauskis šioje vietoje turėjo ambicijų imtis naujo verslo – kaimo turizmo.

– Gyvenamąjį namą visada galima pertvarkyti į kaimo turizmo sodybą. Tai nedraudžiama, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Šliogeris.

Pasak Pagramančio regioninio parko direktoriaus, netrukus Vyriausybė turėtų patvirtinti naują Pagramančio regioninio parko tvarkymo planą, kuris suteiks gyventojams daugiau teisių, palengvins statybų klausimus. Šiuo metu regioninio parko direkcijos nuostatai leidžia jame gyvenantiems žmonėms dirbti žemę, šienauti, nepažeidžiant apsauginių Jūros upės zonų.

Kiek Pagramančio regioniniame parke pastaruoju metu vyksta naujų statybų, jo direktorius negalėjo atsakyti – esą nedaug, pernai kažkas pasistatęs namą Pagramantyje, vyksta V.Karbauskio namo statybos, ir tiek.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras