Žiemos stichija parodė nagus(2)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-01-09 14:30

Sniego kepurė sugriovė palaikį pastatą Batakiuose.

Visą gruodį laukę sniego pagaliau jo sulaukėme tiek, kad sunkvežimiais vežk. Užpustyti kiemai, šaligatviai ir pagrindinės miesto gatvės. Sniego pusnys pūpso automobilių stovėjimo aikštelėse prie parduotuvių. Į mokyklas dėl užpustytų kelių neatvyko nemažai mokinių. Tačiau nors gyventojai burnoja ant kelius prižiūrinčių įstaigų, pastarųjų vadovai tvirtina, kad dirba neskaičiuodami laiko.

 

 

Greitosios automobilį ištempė traktorius 

Pustant Kelių tarnybos darbininkai triūsė kone visą parą, tačiau kai kurie rajono keliai vakar vis tiek buvo sunkiai išvažiuojami ar net išvis neišvažiuojami. Dėl užpustytų kelių pas ligonius kaimuose neprivažiavo greitosios pagalbos automobiliai.

Trečiadienį užklimpo į Jucaičių kaimą pas epilepsija sergantį žmogų vykęs greitosios pagalbos automobilis. Įklimpusią gelbėtojų mašiną ištraukė traktorius.

Batakių kaime iki pagrindinio kelio ligonį teko vežti patiems artimiesiems. Ketvirtadienio rytą iki pagrindinio kelio artimieji ligonį turėjo vežti ir Joniškės soduose.

 

Kelius valo po du–tris kartus

Anot Kelių tarnybos viršininko Jono Varkalos, kai kur pūga siautė taip, kad kelią vos galėjai matyti. Kelininkai, jo teigimu, pirmiausiai valo pagrindinius kelius, kartkartėmis – šalutinius. Kai kuriuos kelius per parą tenka valyti ne po vieną kartą.

Trečiadienį priešpiet, kai skambinome į Kelių tarnybą, nuo antros valandos nakties dirbę kelininkai kai kuriuos kelius jau buvo nuvalę du–tris kartus. Pasak jų viršininko, ir nustojus pustyti vėjas sniegą iš laukų neša ant kelio. Tačiau keliams valyti technikos ir žmonių pakanka.

– Kelininkai dirba pagal žiemos grafiką. Tenka padirbėti ir viršvalandžius – juk nepaliksi nenuvalytų kelių. Ir tai ne visur įmanoma pravažiuoti. Nustojus snigti kelius nuvalysime per vieną ar dvi paras, – pažadėjo Kelių tarnybos viršininkas J.Varkala.

 

Dirba viršvalandžius

UAB „Dunokai“ direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Štangvaltas trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jų žiemos tarnyba nuo ketvirtos valandos ryto dirbo beveik iki popietės – 16.30 val., nors įprastai darbą turėjo baigti 13 valandą.

– Tenka dirbti viršvalandžius. Prie žiemos reikia taikytis mums, žiema prie mūsų nesitaiko. Trečiadienį iki šeštos valandos ryto turėjome nuvalyti per naktį užsnigtas gatves. Bet pusę šešių vėl pradėjo pustyti ir per 15 minučių užsnigo tai, ką jau buvome nuvalę. Apie pietus teko valyti antrą kartą. Kol pustė, žvyruotų gatvių net nevertėjo valyti, bergždžias darbas, – sakė S.Štangvaltas.

UAB „Dunokai“ direktoriaus pavaduotojas miesto gyventojų prašo, kad jie, valydami šaligatvius, sniego neverstų ant važiuojamosios dalies.

– Tik spėjam nuvalyti, o sniegas jau būna suverstas į gatvę. Kas atsakys, jei dėl to įvyks avarija? – klausė S.Štangvaltas.

Jis neslėpė, kad dėl nevalytų gatvių tarnyba sulaukė nepatenkintų gyventojų skambučių. S.Štangvaltas paaiškino, kad krašto ir valstybinės reikšmės kelius – Gedimino, Dariaus ir Girėno, Melioratorių, Aerodromo, Šlaito ir Pramonės gatves prižiūri valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“.

 

Prižiūri 1440 kilometrų kelių

„Tauragės regiono keliai“ prižiūri 1440 km kelių. Ši tarnyba, pasak jos viršininko Vytauto Povilaikos, taip pat sulaukia piktų skambučių. Anot jo, gyventojai neteisūs, jei mano, kad ir sningant turi matytis juoda kelio danga – skėčių virš kelių juk nėra.

– Būtų galima ir daugiau kartų pravažiuoti bei nuvalyti tas pačias gatves, bet iš kur gauti pinigų? O šiais metais finansavimas kelių priežiūrai žadamas dar mažesnis. Nustojus snigti magistralinius kelius tiek, kad jie būtų gerai pravažiuojami, tarnyba turi nuvalyti per tris valandas, krašto kelius – per keturias, – sakė V.Povilaika.

 

Neišvažiavo mokykliniai autobusai

Dėl užpustytų kelių ir užklupusio šalčio mokyklas pasiekė ne visi mokiniai. Tauragės rajono švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas domėjosi, kiek mokinių į mokyklas neatvyko trečiadienį. Dėl autobusų vėlavimo į pamokas pavėlavo Žalgirių vidurinės mokyklos mokiniai iš Dauglaukio. Į Tarailių pagrindinę mokyklą dėl užpustytų kelių neatvyko mokiniai iš Gurklių, Trūkiškės kaimų. Lomių pagrindinė mokykla Švietimo skyrių informavo, kad trečiadienį dėl žiemos išdaigų pamokose nedalyvavo iš toliau atvykstantys mokiniai. Į Sartininkų pagrindinę mokyklą dėl neišvažiuojamų kelių neatvyko mokiniai iš Vilaičių kaimo. Vėlavo autobusas iš Šikšnių, nes buvo užklimpęs. Adakavo pagrindinės mokyklos mokyklinis autobusas mokinius galėjo paimti tik iš kaimų, esančių prie kelio Skaudvilė–Nemakščiai. Kitur išvažiuoti buvo neįmanoma. Trečiadienį šioje mokykloje iš 97 mokinių buvo 80, sausio 8 dieną – 47.

 

Ratuotų traktorių užtenka

– Su stichija nepakovosi. Tik nuvalom kelius ir vėl tas pat. Tiesa, kai kur net negalima skubintis valyti, nes pustant suformuoti tuneliai gali pridaryti dar daugiau žalos. Šiaip didelių bėdų neturėjome. Kai kurie kaimo žmonės netgi sakė, kad tokia žiema ir turi būti, seniai tokios žiemos neturėjome. Iš tiesų gerai, kad dar galime valyti su ratiniais traktoriais. Jų seniūnija turi du. Būtų blogiau, jei prisnigtų tiek, kad tektų samdyti vikšrinį traktorių. Liūdna, tačiau meteorologai penktadieniui vėl pranašauja pūgą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Skaudvilės seniūnijos seniūnas Virginijus Būdvytis.

 

Džipu važiuoti lengviau

Džipais važinėjantys kaimo apylinkių inspektoriai, pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Mariaus Draudvilos, problemų dėl privažiavimo neturėjo. Žinoma, lengvaisiais automobiliais važinėti kaimuose būtų problematiška. Nelaimių keliuose dėl sniego, pasak M.Draudvilos, taip pat nepadaugėjo.

VST Tauragės elektros tinklų viršininkas Vygantas Skirmantas patikino, kad elektros vartotojai nuostolių dėl pustymo nepatyrė. Masinių elektros atjungimų esą nebuvo, tik sausio 2-ąją, penktadienį, buvo atsijungusios kelios kaimo pastotės, keletas kabelinių linijų mieste. Nebuvo elektros miesto centre ir Jovarų mikrorajone. Tačiau tai, pasak V.Skirmanto, tik eiliniai, ne avariniai gedimai.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras