Miškininkas – tyrėjų akiratyje(100)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-01-26 07:15

Miškų pareigūnas Antanas Gaudiešius pažemintas pareigose

Tauragės miškų urėdijoje – permainos. Vienas pasikeitimų – praradęs pasitikėjimą urėdo pavaduotojo pareigų neteko Antanas Gaudiešius, apie kurio valdomus nuosavo miško plotus rašė „Tauragės kurjeris“. Valstybinių miškų pareigūno turto įsigijimo aplinkybėmis susidomėjusi šalies Generalinė miškų urėdija tebetęsia tyrimą, surinkta medžiaga perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai.

 

 

Pavaduotoju pasirinko patikimesnį 

Permainų praėjusių metų pabaigoje Tauragės miškų urėdijoje nusprendė imtis Generalinės miškų urėdijos vadovybė. Tauragės miškų urėdui Pauliui Martinavičiui buvo pranešta, kad nuo šių metų sausio naikinamas vienas pavaduotojo etatas. Iki šių metų pradžios urėdijoje buvo du urėdo pavaduotojų etatai, kuriuos užėmė Edvardas Bielskis ir Antanas Gaudiešius. P.Martinavičiui teko pasirinkti, kuris iš buvusių pavaduotojų turėtų likti, kuriam laikas užleisti pozicijas.

– Edvardas Bielskis, tuometinis mano pavaduotojas medienos ruošai ir prekybai, man pasirodė patikimesnis, todėl nusprendžiau, kad jis liks pavaduotoju. Antanas Gaudiešius, buvęs pavaduotojas miškininkystei, nuo sausio 1 dienos neteko turėtų pareigų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Martinavičius.

 

Naujos pareigos – vyriausiasis miškininkas

Panaikinus vieną Tauragės miškų urėdijos urėdo pavaduotojo etatą, šiuo metu A.Gaudiešius dirba vyriausiuoju urėdijos miškininku. Pasak urėdo P.Martinavičiaus, jis šiuo metu atlieka panašias funkcijas, kaip ir anksčiau, tačiau pasikeitė buvusio pavaduotojo statusas. Be to, jis gauna mažesnį atlyginimą.

Gruodį „Tauragės kurjeris“ domėjosi A.Gaudiešiaus turimais miško plotais ir bandė išsiaiškinti, kaip už miškų priežiūrą atsakingas miškininkas įsigijo daugiau kaip 100 hektarų miškų. Tuo metu nenoriai su žurnalistu bendravęs miškų pareigūnas taip ir nepaaiškino, kaip dirbdamas valdišką darbą sugebėjo įsigyti kone milijoną litų galinčius kainuoti miškų plotus.

 

Tarnybinė mašina – ne tik tarnybiniams reikalams

Atliekant žurnalistinį tyrimą dėl A.Gaudiešiaus turimo miško, kilo įtarimų, kad A.Gaudiešius jam priskirtą urėdijos tarnybinį automobilį „Nissan Patrol“ gali naudoti ne tik tarnybiniams reikalams. Nors miškininkas ir bandė aiškinti, kad taip nėra, pavyko nustatyti faktų, liudijančių, kad tarnybinis automobilis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.

Pernai rugsėjo 6 dieną, šeštadienį, buvo užfiksuota, kad A.Gaudiešius tarnybine mašina buvo Šilinės miške. Paklausus tuometinio urėdo pavaduotojo, kokiais reikalais jis ten lankėsi, A.Gaudiešius teigė, kad tą dieną vyko reidas, kurio metu buvo tikrinami miškai. Iš pradžių galėjo pasirodyti, kad tai tiesa, nes reidas buvo įtrauktas į reidų registracijos žurnalą. Tačiau peržvelgus A.Gaudiešiaus tarnybinės mašinos kelionės lapą paaiškėjo, kad urėdo pavaduotojo kelionė į šį mišką įtraukta tik rugsėjo 16-ąją. Nei rugsėjo 6-ąją, nei kitą dieną, jei tikėsime kelionės lapo įrašais, A.Gaudiešiaus valdomu automobiliu „Nissan Patrol“ jokių kelionių negalėjo būti.

 

Aiškinasi Mokesčių inspekcija

Laikraštyje paskelbus faktus apie turimus A.Gaudiešiaus turtus, informacija neliko nepastebėta. Generalinės miškų urėdijos pareigūnai pagal „Tauragės kurjeryje“ išspausdintą informaciją pradėjo tarnybinį patikrinimą. Tauragės miškų urėdija buvo įpareigota pateikti Generalinei šalies miškų urėdijai duomenis apie urėdo pavaduotojo turimus miškų plotus. Lapkričio pabaigoje pradėtas tyrimas tęsiamas. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė tyrimą atliekantis generalinio šalies miškų urėdo pavaduotojas Andrius Vancevičius, surinkta medžiaga perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai.

– Mes paprašėme Mokesčių inspekcijos patikrinti Antano Gaudiešiaus miškų įsigijimo aplinkybes. Mums kilo klausimų, ar valstybės pareigūno alga galėjo būti pakankama, kad būtų galima įsigyti tiek miško. Todėl mokesčių inspektorių paprašėme tuo pasidomėti. Kol kas jie tebetikrina duomenis. Kai gausime jų atsakymą, galėsime užbaigti ir savo tyrimą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Vancevičius.

Kada bus baigtas tyrimas, Generalinio miškų urėdo pavaduotojas neprognozavo.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras