Pieninės cisternų likimas – teismo rankose(5)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-09-28 08:48

Ketvirtadienį 9 valandą Tauragės rajono apylinkės teisme planuotas teismo posėdis, kuriame toliau turėjo būti nagrinėjama tariamai nelegalių didžiausios Tauragės apskrities pieno bendrovės Vilkyškių pieninė statybų byla, ir vėl neįvyko. Teismas teisinasi nepajėgiantis įveikti didžiulių darbo krūvių.

Atideda ne pirmą kartą

Tauragės rajono vyriausiasis prokuroras prašo teismo panaikinti Vilkyškių pieninės cisternų projektavimo sąvadą, Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą ir įpareigoti likviduoti savavališką statybą. Bylos nagrinėjimą Tauragės rajono apylinkės teismas atideda nebe pirmą kartą. Birželį jos nagrinėjimą kitam posėdžiui teisėjas Vytautas Kelpšas atidėjo todėl, kad ieškovo ir atsakovų prašymu būtų galima iškviesti liudytojus.

 

Posėdį atidėjo dėl didelio darbo krūvio

 

Šį kartą bylos nagrinėjimas atidėtas dėl teisėjos didelio darbo krūvio. Bylą turėjusi nagrinėti teisėja Raimonda Pauparienė vakar nei ieškovo – prokuratūros, nei atsakovų – Vilkyškių pieninės, Pagėgių savivaldybės administracijos ir apskrities viršininko administracijos atstovams negalėjo pasakyti, kada byla bus nagrinėjama. „Tauragės kurjeriui“ teisėja sakė, kad Vilkyškių pieninės bylos teismas greičiausiai imsis šių metų pabaigoje.

– Bylos nagrinėjimą turėjau atidėti dėl labai didelio darbo krūvio. Ši byla man buvo perduota iš darbo išėjus teisėjui Vytautui Kelpšui, o aš turiu nagrinėti daug man paskirtų bylų, – aiškino R.Pauparienė.

 

Pirma – savavališkos statybos aktas, po to – leidimas statyti

 

Tauragės apskrities viršininko administracijos vienas atstovų šioje byloje Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento vyriausiasis specialistas Eugenijus Mockevičius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad administracijos pozicija nepasikeitė, liko tokia pat, kokia buvo pareikšta atsiliepime į ieškinį: su ieškiniu nesutinkama, prašoma, kad teismas jį atmestų.              

– Tokios pozicijos laikomės todėl, kad Vilkyškių pieninė statyti cisternoms, dėl kurių statybos teisėtumo ginčijamasi teisme, turi visus reikalingus dokumentus, jas eksploatuoti priėmė dešimties narių komisija. Komisijos narė buvo ir priėmimo aktą pasirašiusi Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė, – sakė E.Mockevičius.      

Ši istorija prasidėjo 2007 metų sausio 19 dieną, kai apskrities Teritorijų planavimo ir valstybinės priežiūros departamento direktorius Valentinas Pocius Vilkyškių pieninei dėl išrūgoms laikyti skirtų cisternų statybos, bendrovei neturint reikalingų dokumentų, surašė savavališkos statybos aktą. Statybos leidimą pieninė iš Pagėgių savivaldybės administracijos gavo tik 2008 metų kovo 7 dieną. Šio kuriozo apskrities atstovas nekomentavo, jį turės įvertinti teismas.

 

Direktorius tikisi laimėti

 

AB Vilkyškių pieninė generalinis direktorius Gintaras Bertašius „Tauragės kurjeriui“ sakė esąs įsitikinęs, kad ieškinys bus atmestas, nes bendrovė, jo teigimu, turi visus statybai reikalingus dokumentus.

– Šios bylos atsiradimą lėmė anuomet Aplinkos ministerijos šalyje pradėtas vajus. Manau, kad dėl mūsų cisternų statybos išpūstas burbulas sprogs, kai bus išaiškinta viena svarbi aplinkybė, – teigė G.Bertašius.

Kokia ta svarbi aplinkybė, verslininkas nesutiko atskleisti, tik paaiškino:                                          

– Ji paaiškės teisme, kurio procedūra toliau vyks.

 

Prokuroro pozicija švelnėja

 

Prokuratūra teismui pastarąjį ieškinį pateikė gindama viešąjį interesą. Prokuratūrai teisme atstovaujančio prokuroro Gražvydo Žebelio pasiteiravome, kas pasikeitė per keletą mėnesių, praėjusių nuo bylos nagrinėjimo pradžios.

– Mes savo ieškinį palaikome, o teismas spręs, ar panaikinti cisternų statybą leidžiančius ir įteisinančius dokumentus. Tačiau dabar daug kas gali keistis. Gali būti, kad teisme bus ginčijamas surašytas savavališkos statybos aktas, be to, dėl Statybos įstatymo pataisų gali keistis bendra tvarka, – kalbėjo G.Žebelys.

Iki 2006 metų spalio galiojęs Statybos įstatymas gana lengvai leido įteisinti  nelegalias statybas, po šios datos tvarka buvo sugriežtinta. Šių metų pavasarį Seimo pataisytas šis įstatymas buvo visiškai liberalus tokioms statyboms, tačiau LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė tam nepritarė. Jos nuomone, galima leisti įteisinti ne visas savavališkas statybas, o tik tas, kurioms neprieštarauja aplinkosaugos, kultūros paveldo ir saugomų teritorijų reikalavimai, tačiau statytojas neturi statybos leidimo ar vykdydamas statybas nukrypo nuo projekto.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras