Kertamas kelias piktnaudžiavimui tarnybiniais automobiliais(6)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2009-08-05 11:01

„Tauragės kurjeris“ yra ne kartą užfiksavęs žymėtus Tauragės apskrities savivaldybių administracijų tarnybinius automobilius prie privačių namų, ypač pietų pertraukos metu.

Šių metų liepos 1-ąją priimtas Vyriausybės įsakymas „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių biudžetinėse įstaigose“, kurio vienas punktų numato įstaigų tarnybinius lengvuosius automobilius žymėti specialiais išsiskiriančiais žymenimis su įstaigų pavadinimais. Tokie žymenys išskirs tarnybinius automobilius vairuojančius asmenis iš automobilių srautų, kasdien išvažiuojančių į Tauragės gatves. Ką apie tai mano tokių įstaigų vadovai?

 
 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu savivaldybei priklauso 18 automobilių, kurių 2 artimiausiu metu bus parduoti.

– Savivaldybei priklausantys automobiliai buvo sužymėti dar 2007 metais, – teigė A.Mosėjus.

Anot administracijos direktoriaus, toks žymėjimas priverčia valdininkus laikytis ypatingos drausmės, nes jie tampa pavyzdžiu keliuose. A.Mosėjus tvirtino, kad skundų dėl piktnaudžiavimo tarnybiniais automobiliais savivaldybės administracija jau seniai sulaukė. Paskutinį kartą tokie nusižengimai užfiksuoti prieš 4–5 metus.

– Tokių automobilių naudojimas griežtai kontroliuojamas, vedamos ataskaitos, o tuomet, kai jie nenaudojami, turi būti garažuose, tad savavališkam važinėjimuisi galimybių nėra, – pasakojo A.Mosėjus.

Registrų centro direktorius Rimvydas Pakalniškis sakė, kad šiai įstaigai priklausantys automobiliai dar nesužymėti.

– Mūsų įmonei priklauso trys automobiliai, kurių nė vienas dar nėra pažymėtas jokiu išskirtiniu žymeniu, bet kai tik bus gautas nurodymas, mes tai ir padarysime, – patikino R.Pakalniškis.

Pats direktorius tokiam žymėjimui pritaria, tačiau mano, kad piktnaudžiauti tarnybiniais automobiliais beveik neįmanoma, nes vedamos ataskaitos ir laikomasi nustatytos tvarkos.

Tauragės visuomenės sveikatos centro direktorius Saulius Jasaitis sakė, kad šiam centrui dabar priklauso penki tarnybiniai automobiliai, kurie jau kitą savaitę bus sužymėti išskirtiniais žymenimis. S.Jasaičio nuomone, tokiu žymėjimu bandoma užkirsti kelią asmeninių poreikių tenkinimui.

 

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos duomenimis, atlikus tyrimus 2008 m. nustatyta, kad tarnybinis transportas buvo naudojamas vykstant į neformalaus pobūdžio savivaldybių valdančiųjų koalicijų susitikimus, susitikimus su tarybų nariais ar administracijų darbuotojais bei kelionės į alkoholinių gėrimų parduotuves, kavines ar namus. Tiesa, tokiais atvejais kartais sunku įrodyti, kad valstybės tarnautojas tarnybinį transportą naudojo asmeniniams reikalams. Komisijos nuomone, visuose naujuose tarnybiniuose automobiliuose galėtų būti įdiegiama GPS sistema. Šios sistemos nauda esą būtų akivaizdi. Panaši sistema, komisijos žiniomis, jau veikia Lietuvos Respublikos Seimo autoūkyje, o Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė tokį Seimo žingsnį nurodo kaip sektiną pavyzdį kitoms institucijoms.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras