Tauragės policininkai: girtiems gatvėse ne vieta (foto)(14)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-07-23 10:06

G.Gražinsko foto

Tik per tris valandas Tauragės gatvėse sulaikyti ir į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą nugabenti keturi neblaivūs viešosios tvarkos pažeidėjai. Toks praėjusio penktadienio pavakarę Tauragėje surengto reido „derlius“. Sulaikytieji netapo nei nusikaltimo aukomis, nei patys tą vakarą nebenusikalto, kadangi jų saugumu pasirūpino policininkai.

Nelaimė galėjo neįvykti 

Ketvirtadienio vakare kilusi nelaimė Zaltriškių kaime gali būti pavyzdys to, kas nutinka, kai neblaivūs asmenys atsiduria gatvėje ar kelyje. Apie 18 valandą ties Eičių kaimo gyventojo R.P. (gim. 1974 m.) vairuojamu automobiliu „Citroen Xantia“ staiga į kelio važiuojamąją dalį dviračiu išvažiavo tauragiškis V.B. (gim. 1964 m.). Automobilis partrenkė dviratininką, kuris nuo sužalojimų mirė avarijos vietoje. Abiejų eismo dalyvių kraujas išsiųstas tirti, norint patikrinti, ar jie buvo blaivūs. Pareigūnai mano, kad ši eismo nelaimė galėjo ir neįvykti, nes įtariama, jog vienas avarijos dalyvių buvo neblaivus.

 

Siekė drausminti girtus

Penktadienio popietę sulaikytiems ir į Policijos komisariatą nuvežtiems tauragiškiams vakaras baigėsi be nelaimių, jei „nelaime“ jie nelaikė įkliuvimo pareigūnams. Anot reide dalyvavusių pareigūnų, savaitgaliai yra tos dienos, kai girtų gatvėse gali sutikti daugiausiai. Todėl ir reidui buvo pasirinktas penktadienio vakaras.

Žydrūnas Bendikas, Policijos komisariato Patrulių būrio vadas, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad reidas buvo prevencinė priemonė, skirta patikrinti miesto viešąsias erdves ir sudrausminti tiesiog gatvėse girtaujančius ar neblaivius šlitinėjančius gyventojus. Daugiausiai dėmesio planuota skirti skverams ir parkeliams, kitoms vietoms, kuriose mėgsta būriuotis žmonės. Reide dalyvavo trys pareigūnai.

 

Namo parvedė pareigūnai

 

 

 

 

Tauragiškio Jono Šedžiaus (gim. 1934 m.) kelionė namo Bernotiškės gatve buvo paįvairinta pareigūnų įsikišimu. Apie 17.30 valandą patruliuojantys pareigūnai pamatė dviratį šaligatviu stumiantį ir svirduliuojantį garbaus amžiaus vyrą. Dar nė neprivažiavus policininkams vyras prarado pusiausvyrą ir nuvirto ant šaligatvio. Pareigūnai sustojo pasikalbėti su griuvinėjančiu dviratininku. Akivaizdžiai alkoholio padauginęs vyras policininkams aiškino gėręs su draugu jo namuose, o, degtinei pasibaigus, sakė einąs namo, į J.Tumo-Vaižganto gatvę.

Dviratininką ir jo transporto priemonę nuvežus į Policijos komisariatą buvo nustatyta, kad J.Šedžiaus girtumas – vidutinis. Alkoholio matuoklis parodė, kad jo kraujyje yra 1,99 promilės alkoholio.

Pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą ir nusprendė velnio lašų padauginusį vyrą su jo dviračiu parvežti į namus. Į policijos automobilį sodinamas vyras vis prašė jo nebausti – jis kaimynams už aplietą butą esąs nemažai skolingas.

 

Prižadino laiptinėje

Raigedo Jankausko (gim. 1978 m.) policininkams nė nereikėjo ieškoti. Į policiją paskambino Vytauto gatvės 76 namo gyventojai ir pranešė, kad laiptinėje miega vyras. Pareigūnų prižadintas ir į komisariatą nuvežtas vyras į alkoholio matuoklį įpūtė 2,71 promilės. Tai laikoma sunkiu girtumu. Laiptinėje miegojęs vyras piktinosi.

– Visur buvau – Italijoje, Prancūzijoje, ten gali miegoti kur tik nori ir niekam nerūpi, kad tu girtas. O čia – iškart policininkai sulaiko, – skundėsi R.Jankauskas.

Patikrinus sulaikytojo duomenis paaiškėjo, kad R.Jankauskas policininkų sulaikomas ne pirmą kartą – iš viso jis baustas trylika sykių. Vyras jau yra baustas už tai, kad girtas pasirodė viešoje vietoje, už nedidelį chuliganizmą, smulkų svetimo turto grobstymą, naminės degtinės įsigijimą. Ne kartą bausto vyro pareigūnai nebeišleido į namus. Jis buvo nuvestas į laikinojo sulaikymo kamerą, kur laiką leido tol, kol išblaivėjo. Pasak pareigūnų, paprastai jų „klientai“ blaivosi apie parą. Vėliau jiems paskiriama bauda ir išleidžiami namo.

 

Vyrams nepasisekė

Girtutėlius Žydrūną Neverdauską (gim. 1978 m.) ir Modestą Raišelį (gim. 1970 m.) pareigūnai tą vakarą pasitiko prie pastarojo namų. Vyrai policininkams nebūtų kritę į akis, jei ne ant šaligatvio pastatytas pilnas alaus butelis.

Važiuodami D.Poškos gatve pareigūnai prie vieno namo pastebėjo besikalbančius du svirduliuojančius vyrus. Pamatę, kad ant šaligatvio stovi ir pilnas butelis alaus, policininkai sustojo patikrinti, kokia vyrų būklė. M.Raišeliui papūtus į alkoholio tikrintuvą, pastarasis parodė, kad vyras yra sunkiai apgirtęs – jo kraujyje buvo 2,64 promilės. Nedaug jam nusileido ir draugas – Ž.Neverdauskas įpūtė 2,57 promilės. Toks girtumas taip pat laikomas sunkiu. Policininkai girtutėlius tauragiškius taip pat nugabeno į Policijos komisariatą. Abu jie prašėsi neuždaryti išblaivinimui ir pažadėjo, kad niekur nebeis, o grius tiesiai į lovas miegoti. M.Raišelis apeliavo ir į pareigūnų sąžinę – girdi, jis buvo sulaikytas ties savo namų tvora. Abu sulaikytieji neslėpė, kad penktadienį gėrė visą dieną.

Pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolus ir abu pažeidėjus išleido į namus.

 

Šlitinėjančiųjų nemažėja

Apibendrindamas reido rezultatus, Ž.Bendikas pasidžiaugė, kad tą vakarą neblaivių žmonių nepasitaikė Tauragės skveruose ir parkuose.

– Vietos, kur mėgsta pailsėti tauragiškiai, negali atrodyti kaip valkatų susibūrimo vietos. Šiandien nesimatė, kad ten vaikščiotų girti, kurie kelia grėsmę ir sau, ir kitiems. Gal tauragiškiai pradeda susiprasti, kad tokios vietos neskirtos girtauti? – svarstė pareigūnas.

Tačiau statistika rodo, kad girtaujančiųjų viešose vietose nemažėja. Pagal Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pateiktus statistinius duomenis pernai už šį pažeidimą rajone nubausti 428 žmonės. Pirmąjį šių metų pusmetį – 197.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras