Išleistuvių šventę apkartino baudos(22)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-07-16 07:40

Iš atestatų įteikimo ceremonijos išėję abiturientai savo ne vietoje pastatytus automobilius rado užblokuotais ratais – jų laukė baudos.

Liepos 9-ąją, ketvirtadienį, Tauragės kultūros rūmuose įvyko pirmieji brandos atestatų teikimai. Su savo dvyliktokais atsisveikino Tauragės Žalgirių gimnazija. Deja, šventė abiturientams ir jų artimiesiems apkarto. Šventiškai pasipuošusių jaunuolių policininkai nepasigailėjo – ne vietoje pastatytiems jų automobiliams blokavo ratus.

 

 

Kai kam šventė liko sugadinta 

Šiemet gimnazija tapusi Žalgirių vidurinė mokykla atsisveikino su 11 klasių mokiniais – 302 abiturientais. Dviem srautais vykę brandos atestatų teikimai į šventę sukvietė didžiulį būrį gimnazijos bendruomenės narių, iškilmingą renginį nuo scenos stebėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Robertas Piečia. Deja, kai kam brandos atestatų teikimo šventė buvo sugadinta. Policijos pareigūnai nekreipė dėmesio į šventės šurmuliui nusiteikusius abiturientus. Apie 18 valandą prie Kultūros rūmų atvažiavę du Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patruliai vienam po kito ėmė blokuoti Jūros gatvėje ant šaligatvio sustatytų šventės dalyvių automobilių ratus.

Sūnaus pasveikinti atvažiavusi Violeta, stebėjusi šį įvykį, buvo šokiruota.

– Buvau ratų blokavimo proceso liudininkė. Žodžiais negaliu apsakyti, kaip buvo šlykštu žiūrėti, kaip į šventę atvažiavusio jaunimo ar abiturientų giminaičių automobilių ratai buvo blokuojami, nes žmonės porai valandų paliko savo automobilius dilgėlyne prie miesto pilies. Juk Kultūros rūmai nėra pritaikyti tokiam srautui žmonių. Reikėjo tikėtis, kad ir automobilių bus daugiau. Manau, čia pasireiškė šventės organizavimo trūkumai. Tai kam ta šventė, kad visus sunervintų? O ir pareigūnai tokie nekultūringi. Šventė tikrai buvo sugadinta, – teigė Violeta.

 

Baudė teisėtai

 

Policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio vadas Žydrūnas Bendikas „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad nubaustieji prie Kultūros rūmų be reikalo piktinasi:

– Stovėjimas ant šaligatvio yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas ir už jį numatyta teisinė atsakomybė.

Tauragės kelių policijos skyriaus pareigūnai tą vakarą nubaudė penkis ne vietoje pastatytų automobilių savininkus. Ž.Bendikas „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog patruliai net nežinojo, kad Kultūros rūmuose vyko gimnazijos atestatų teikimo šventė. Į Policijos komisariatą esą paskambino žmogus su negalia ir pasiskundė, kad jam invalido vėžimėliu neįmanoma pravažiuoti Jūros gatve palei Kultūros rūmus.

– Turėjome imtis veiksmų, – teigė pareigūnas.

Ž.Bendikas tikino, kad tuo metu buvo ir kitų vietų, kur šventės dalyviai galėjo palikti savo automobilius nepažeisdami Kelių eismo taisyklių, todėl šios nemalonios situacijos galėjo ir nebūti.

– Automobilių vairuotojams reikėjo ieškoti kitų automobilių statymo vietų. Didelės aplinkinės aikštelės įrengtos prie Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro ir prie pilies, – laikraščiui tvirtino Ž.Bendikas.

 

Diplomų teikimai – viena didžiausių švenčių moksleiviams

 

„Tauragės kurjeris“ pakalbino keletą Žalgirių gimnazistų, brandos atestatų teikimo šventės dalyvių ir sveikintojų.

Draugų pasveikinti ketvirtadienio popietę atėję saulėgrąžomis nešini Pranas ir Monika laikraščiui sakė negalintys patikėti, kad kitąmet panašiu laiku irgi bus šioje vietoje, tačiau jau ne jie sveikins draugus, o draugai – juos.

– Atėjome pasveikinti draugų – turime bendrų draugų būrį. Planuojame kiekvienam įteikti po saulėgrąžą, kad nenublanktų prieš kitus. Diplomų teikimai, manome, yra viena didžiausių švenčių moksleiviui, – sakė Pranas ir Monika.

Sūnaus atėjusi pasveikinti Genovaitė „Tauragės kurjerio“ žurnalistei prasitarė, kad dar pernai, vienuoliktoje klasėje, sūnus į mokslus nežiūrėjo labai rimtai, tačiau dvyliktoje jau surimtėjo, susiėmė. Diplomų teikimai, anot Genovaitės, – pirmoji rimta stotelė jauno žmogaus gyvenime.

Tik ką vidurinės mokyklos baigimo atestatą gavusi abiturientė Ieva laikraščiui teigė, kad Žalgirių gimnazija, nors joje mokėsi vos dvejus metus, jai tapo sava. Šie paskutiniai dveji metai merginai buvę sunkūs.

– Sakyčiau, kad šie metai buvo sunkūs. Vienuolikta klasė taip pat nebuvo iš lengvųjų. Savo gyvenimą planuoju sieti su teise, – pasakojo Ieva.

Nerūpestingai apie mokyklos gyvenimą kalbėjo abiturientas Donatas.

– Šie metai man buvo puikūs – niekuo skųstis negaliu. Man patiko mokytis. Svajonių profesijos neturiu, tačiau mąstau apie teisę. Žinau, kad noriu mokytis sostinėje. Žalgirių mokyklai jaučiu pačius šilčiausius sentimentus, nors joje mokiausi tik paskutinius dvejus metus, – atviravo vaikinas.

Žalgirių gimnazijos abiturientai išleistuvių pokyliui rinkosi verslininkų Tarvydų kaimo turizmo sodybą Šilalės rajone, kur šėlo iki paryčių.

 

Salėje – tvanku ir karšta

 

Penktadienio popietę Kultūros rūmai vėl šurmuliavo išleistuvių nuotaikomis. Tądien atestatai įteikti „Versmės“ gimnazijos abiturientams.

Iš 124 gimnazijos dvyliktokų 21-am įteiktas atestatas su pagyrimu. Gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė, paskutinį kartą viešai kalbėdama šiems savo mokiniams, negailėjo pagyrų, džiaugėsi, kad visi dvyliktokai egzaminus išlaikė, kad turi didelių planų, ir kaip istorikė priminė, kad šių metų abiturientai mokyklas baigia ypatingu metu, kai Lietuva švenčia tūkstantmetį.

Visiems šalies abiturientams šiemet įteikti ypatingi brandos atestatai – su tūkstantmečio ženklu.

Kalbinti „Versmės“ gimnazijos abiturientų pasveikinti atėję artimieji džiaugėsi, kad išleistuvių šventė, moksleivių koncertas, skirtas mokytojams, buvo įspūdingas, tačiau negailėjo piktų žodžių Kultūros rūmų šeimininkams. Salėje buvo taip tvanku ir karšta, kad susirinkusiesiems darėsi silpna. Tėvai ir moksleivių draugai spėliojo, kad salėje tikriausiai neveikia vėdinimo sistema.    

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras