Už reformos skraistės – šiltos vietos politikams(7)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-12-17 07:05

Kitų metų vasarą šiame pastate nebeliks apskrities viršininko administracijos, tačiau dalis dabar čia dirbančių valdininkų išliks. Renaldo Malycho foto

Įsibėgėjanti apskričių reforma, atrodo, neišvengs ir aštraus politinio prieskonio. Nors formaliai nuo ateinančių metų liepos Tauragės apskrities viršininko administracijos neliks, realiai pastate Vasario 16-osios gatvėje dalis valdininkų liks. Ir ne bet kokie. Rengiamos įstatymų pataisos, pagal kurias reorganizuojamų tarnybų ir departamentų vietoje likusiems padaliniams vadovautų politinio pasitikėjimo valdininkai.

 

 

Departamentą panaikinus, darbuotojų liks

Regioninės plėtros departamentas Tauragės apskrities viršininko administracijoje yra vienas tų padalinių, kurį ruošiamasi likviduoti. Kol kas dar tik rengiama jo likvidavimo tvarka, tačiau kad dalis jo darbuotojų ir toliau turės darbo, neabejoja niekas. Koks tvarinys liks vietoje departamento, nežinoma.

Neoficialiai prognozuojama, kad naujasis padalinys bus formuojamas kaip tarnyba, pavaldi Vidaus reikalų ministerijai, kuriai vadovaus politinio pasitikėjimo vadovas.

Pasak Raimundo Vaitiekaus, Tauragės apskrities viršininko, dabar teberengiamos įstatymų pataisos ir svarstomi keli variantai. Viršininko nuomone, šiame padalinyje ir po apskrities administracijos likvidavimo liks keli darbuotojai, o jiems vadovaus politinio pasitikėjimo principu į darbą priimtas žmogus.

 

Regioninė plėtra – konservatoriams?

 

Kaip ir kiekvieną reorganizaciją Tauragėje, permainas apskrities viršininko administracijoje lydi gausybė gandų. Vienas jų – į reorganizuojamo Regioninės plėtros departamento vadovo postą „savą“ žmogų patupdyti yra numatę konservatoriai.

R.Vaitiekus „Tauragės kurjeriui“ to nei patvirtinti, nei paneigti negalėjo. Anot apskrities viršininko, dar tik rengiama tvarka, koks administracinis padalinys liks vietoje dabartinio departamento, kokia bus jo struktūra ir kokie žmonės jame dirbs. Todėl, pasak R.Vaitiekaus, prognozuoti, kad ten ateis dirbti vienos ar kitos partijos žmogus, dar ankstoka.

 

Numato kelis variantus

 

Kol kas dienos šviesą yra išvydę trys galimi Regioninės plėtros departamentų apskrityse reorganizavimo variantai. Du jų parengė Vidaus reikalų ministerija, vieną pateikė Apskričių viršininkų asociacija. Raimundas Matemaitis, Tauragės apskrities viršininko pavaduotojas, sako, kad pastarąjį variantą rengė tauragiškiai – jis ir Simas Einikis, Regioninės plėtros departamento direktorius.

Kiekvienas departamento reorganizacijos variantų numato skirtingas šio padalinio funkcijas ir tvarką, pagal kurią jis dirbs likvidavus viršininko administraciją. Pagal vieną variantų Regioninės plėtros departamentai apskrityse būtų likviduoti tik išlaikant juose kelias nuotolines darbo vietas. Tai nebebūtų įstaiga, nuotoliniu principu dirbantys valdininkai būtų tiesiogiai pavaldūs Vidaus reikalų ministerijai.

Kitas Vidaus reikalų ministerijos siūlomas variantas – vietoje departamento palikti ministerijai pavaldžias įstaigas, kurios rūpintųsi bendradarbiavimu su užsienio valstybėmis. Trečiasis variantas, prie kurio kūrimo teigia prisidėję ir tauragiškiai, taip pat numato, jog vietoje dabartinio departamento išliktų įstaiga, besirūpinanti bendradarbiavimu su užsieniu ir apskrities bendrojo plano įgyvendinimu bei atliekanti kitas funkcijas. Dviem paskutiniais atvejais šiai įstaigai turėtų vadovauti politinio pasitikėjimo vadovai.

Priimtiniausios – savos pataisos

 

R.Matemaičiui priimtiniausias Regioninės plėtros departamento likvidavimas pagal jo ir S.Einikio parengtas įstatymų pataisas. Anot politiko, pagal šį variantą kandidatą į naujojo Regioninės plėtros padalinio vadovo vietą siūlytų Vidaus reikalų ministras pritarus Vyriausybės vadovui.

Ar į tokį postą kandidatuotų pats R.Matemaitis, politikas neatskleidžia.

– Šiuo metu aš daug dirbu, neturiu laiko galvoti apie tai, kas bus. Be to, dar nėra žinoma, kokia tvarka bus patvirtinta, kokie įstatymai bus pakeisti ir kas liks vietoje Regioninės plėtros departamento, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Matemaitis.

 

Vadovas su spauda nekalba

 

Dar nereorganizuotame Regioninės plėtros departamente šiuo metu dirba devyni darbuotojai. Departamentui vadovauja S.Einikis. „Tauragės kurjeris“ bandė su valdininku pasikalbėti apie tai, kaip jis vertina būsimą reorganizaciją. Telefonu pažadėjęs apie tai kalbėti, vėliau departamento vadovas „prisiminė“, kad apskrities viršininko administracijoje į tokius klausimus turėtų atsakinėti atstovė spaudai arba apskrities viršininkas, ir pasiūlė informacijos kreiptis į juos.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras