Tauragė rinkosi Dalią Grybauskaitę(0)

2009-05-19 06:00

Tauragiškiai vieni aktyviausių šalyje savo simpatijas atidavė Daliai Grybauskaitei

Trys iš keturių Prezidento rinkimuose balsavusių tauragiškių savo pasitikėjimą pareiškė Dalia Grybauskaite. Buvo apylinkių, kuriose už kandidatę balsavo keturi iš penkių rinkėjų. Tokiais rezultatais Tauragė prilygsta aktyviausiai eurokomisarę palaikiusiems didiesiems šalies miestams.

 

 

Simpatizavo eurokomisarei 

Drąslaukio rinkiminė apylinkė labiausiai Tauragės apygardoje pasitiki Dalia Grybauskaite. Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, išankstiniais rezultatais ten už šią kandidatę balsavo 81,48 procento atėjusių rinkėjų. Panašus rezultatas – Dariaus ir Girėno rinkimų apylinkėje, Tauragėje. Iš balsavusiųjų 80,18 procento savo balsus atidavė šiai kandidatei.

Susumavus visų rinkiminių apylinkių rezultatus paaiškėjo, kad iš visų balsavusiųjų 75,24 procento tauragiškių rinkėjų pasitikėjimą pareiškė D.Grybauskaite. Toks buvusios eurokomisarės palaikymas rinkimuose didesnis nei vidutinis. Didesnis nei Tauragėje rinkėjų procentas už D.Grybauskaitę balsavo Kaune, Kauno rajone, Klaipėdoje, Panevėžyje ir keliuose mažesniuose šalies rajonuose.

 

Nedidelis aktyvumas

Rinkėjų aktyvumas Tauragėje buvo mažesnis už vidutinį – išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Prezidento rinkimuose dalyvavo beveik 46 procentai Tauragės rajono rinkėjų, kai bendras Lietuvos rinkėjų aktyvumas buvo 51,67 procento.

Mažiausiai reikšmės Prezidento rinkimams skyrė Juodpetrių rinkėjai, ten balsuoti atėjo 28,66 procento. Šakviečio rinkėjai taip pat nebuvo aktyvūs – jų balsavo beveik 33 procentai, apie 35 procentus rinkėjų į rinkimų apylinkę atėjo Baltrušaičiuose.

Aktyviausi rinkėjai šiuose rinkimuose buvo Adakave. Ten savo balsus atidavė 53,28 procento tokią teisę turinčių gyventojų. Jiems nedaug aktyvumu nusileido Trepų ir Tauragės rinkiminių apylinkių gyventojai.

 

Aktyviausi – vyresni žmonės

Pirmojo rinkėjo šeštoje rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje Žalgirių vidurinėje mokykloje, sulaukta dar prieš 7 valandą, daugiausia žmonių atėjo 10–12 valandą, tačiau vėliau rinkėjai balsuoti ėjo vangiai. Pasak 6-osios apylinkės rinkimų komisijos pirmininkės Ilonos Ežerskienės, šioje apylinkėje įregistruota per 3300 rinkėjų, 17 valandą buvo atėję mažiau nei pusė (1275).

– Jei iki 20 valandos žmonės nesuaktyvės, galbūt prireiks antrojo turo, – sekmadienį 17 valandą spėliojo I.Ežerskienė.

Pasak jos, aktyviau balsuoti ėjo vyresni žmonės. Šios komisijos narė Daiva Sirvydienė pridūrė, kad jei ne vyresni žmonės, išvis nebūtų kam balsuoti.

66 metų Nijolė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad balsuoti eina visada. Nepaisant to, kad dabar Prezidento, o ne Seimo rinkimai, po rinkimų moteris tikisi didesnių pensijų. Rinkėja buvo įsitikinusi, kad antrojo turo neprireiks, mat su kuo ji bekalbėjusi, visi sakė, kad eis balsuoti.

28 metų Zigmunda tiki, kad laimės ta kandidatė, už kurią ji balsavo, ir yra nusiteikusi optimistiškai šalies atžvilgiu. Jos vyras, 33 metų Kęstutis neslėpė balsavęs už Dalią Grybauskaitę. Jo manymu, ji yra tvirta moteris. Pasak jo, D.Grybauskaitė turėtų „patempti“ šalį į priekį Europos link. Dabartinis šalies Prezidentas, jo manymu, yra pasyvus, o D.Grybauskaitė turėtų būti aktyvesnė.

– Rimtai besidomintys politika prieš rinkimus prognozavo, kad didmiesčių žmonės balsuos už A.Butkevičių, o provincijų ir mažų miestų gyventojai – už D.Grybauskaitę, – savo žiniomis dalijosi Kęstutis.

 

Balsavo ir jaunimas

Melioratorių rinkimų apylinkės Nr.9, įsikūrusios Tauragės rajono Tarailių pagrindinėje mokykloje, komisijos pirmininkė Lina Tekorienė „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad šiuose Prezidento rinkimuose balsavo daugiau kaip 70 procentų apylinkės rinkėjų. Palyginti su neseniai vykusiais Seimo rinkimais Prezidento rinkimų rytas buvo ramesnis, tačiau gali būti, kad žmonės balsuoti neskubėjo dėl lietaus. Pirmojo rinkėjo apylinkėje budėjusi rinkimų komisija sulaukė apie pusę aštuonių ryto. Maždaug nuo 10 valandos rinkėjai suaktyvėjo ir nenutrūkstantis balsuotojų srautas tęsėsi iki pietų. Moters teigimu, iki 14 valandos buvo balsavę 30 procentų (358 žmonės) iš 1355 apylinkės rinkėjų.

– Džiaugiamės, kad per šiuos rinkimus sulaukėme tikrai daug jaunų žmonių dėmesio. Balsuoti plūdo ne tik senjorai, tačiau ir jaunos šeimos su vaikais. Vis dėlto daugiausia susirinko brandaus amžiaus piliečių, – sakė L.Tekorienė.

Iš balsavimo salės išėjęs Stasys sakė, kad visada atlieka pilietinę pareigą – aktyviai balsuoja visuose rinkimuose. Būti tokiu pilietišku jį išmokiusi mama. Paklaustas, ar ilgai dvejojo, už ką balsuoti, Stasys prisipažino, kad ilgokai:

– Pirma buvau nusprendęs balsuoti už vieną kandidatą, tačiau paskutinėmis dienomis mano nuomonę pakeitė žiniasklaida, – atviravo Stasys.

 

Trūko aiškumo

Edita Vaitkutė, apygardos rinkimų komisijos pirmininkė, praėjusius rinkimus vertina teigiamai ir sako, kad jų metu nepasitaikė didesnių pažeidimų. Jos teigimu, kilo tik keletas nesusipratimų, dažniausi – dėl balsavimo namuose tvarkos. E.Vaitkutės teigimu, balsavimo namuose tvarką dar reikėtų šiek tiek tikslinti, kad neaiškumų būtų išvengta ateityje. Nemažai rinkėjų skundėsi negavę rinkėjo pažymėjimų. Tačiau jiems buvo paaiškinta, kad balsuoti gali ateiti ir jų neturėdami.

Vykstant balsavimui namuose rinkimų komisijų nariai taip pat neišvengė nesusipratimų. Pasitaikė atvejų, kai balsadėžę į namus atvežę komisijos nariai pataikė jau į rinkėjo laidotuves.

Netoli Moksleivių rinkimų apylinkės apie 15 valandą buvo rastas miręs žmogus, kurio asmenybė dar nenustatyta. Tyrėjai linkę manyti, kad tai ne smurtinė mirtis.

 

Stebėtojai rūpinosi agitacija

Nors pagal Rinkimų įstatymą bet kokia rinkiminė agitacija draudžiama likus dienai iki rinkimų, šeštadienį Stoties gatvėje esančiuose rinkiminiuose stenduose tebesipuikavo kandidatų plakatai. Anot E.Vaitkutės, draudžiamos agitacinės medžiagos pašalinimu pasirūpinti buvo paprašyti komisijų stebėtojai.

– Prašiau stebėtojų, kad jie apžiūrėtų savo apylinkes ir pašalintų agitacinius plakatus. Stebėtojai aktyviai tai vykdė. Gavę tokius pranešimus iš karto į juos sureaguodavome, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Vaitkutė.

Rinkimuose neapsieita ir be kuriozų. Vienoje rinkiminių apylinkių, skaičiuojant rezultatus, rastas neįprastas biuletenis. Balsuodamas rinkėjas pasirinko Valentiną Mazuronį, o biuletenio apačioje ranka užrašė: „Tepadeda jam Dievas“. Pasitarusi komisija balsavo ir vienbalsiai nusprendė pripažinti šį biuletenį galiojančiu.

 

Antrojo turo neprireiks

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, pagal iki vakar 11 valandos gautus išankstinius duomenis surinkusi 68,17 procento rinkėjų balsų Lietuvos Respublikos prezidente išrinkta Dalia Grybauskaitė. Artimiausias jos konkurentas buvo socialdemokratų atstovas Algirdas Butkevičius, surinkęs 11,70 procento balsų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras