Koją veterinarui pakišo buldogai(20)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-05-08 07:48

Šiuo metu Vilius Raupelis šioje veterinarijos vaistinėje Tauragėje dirba veterinarijos farmacininku. G.Gražinsko foto

Tauragiškių šunų veisėjo Gintauto Toliušio ir veterinaro Viliaus Raupelio konfliktas viešumon iškėlė faktą, kad V.Raupelis dirbo nelegaliai. Istorija susidomėjus Valstybinei mokesčių inspekcijai, nelegaliai dirbęs veterinaras turėjo įregistruoti įmonę ir sumokėti baudą. Ateityje jam dar teks deklaruoti nelegaliai gautas pajamas ir sumokėti nuslėptus mokesčius valstybei.

 

 

Paskundė pasitikėjimo telefonu

Balandžio 29 dieną Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) atliko patikrinimą pagal gautą informaciją pasitikėjimo telefonu 1882. Atlikus tyrimą nustatytas veterinarijos gydytojas, nelegaliai vertęsis veterinarine praktika.

Patikrinimo metu Tauragės AVMI Operatyvios kontrolės skyriaus specialistai nustatė, kad veterinarijos gydytojas turėjo 2007 metais išduotą veterinarijos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis privačia veterinarine praktika, bet įstatymo nustatyta tvarka nebuvo įregistravęs įmonės.

– Norint teikti veterinaro paslaugas, nepakanka turėti vien tik veterinarijos praktikos licenciją. Fizinis asmuo veterinarine farmacija gali verstis tik įmonėje, turinčioje veterinarinės farmacijos licenciją, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės AVMI viršininko pavaduotoja Reda Rutkauskienė.

Nustatyta, kad nuo 2006 metų veterinaras nelegaliai gydė Tauragės apskrities gyventojų šunis, juos skiepijo, operavo. Už atliktas paslaugas gyventojai gydytojui mokėjo, tačiau jis neišrašydavo pinigų priėmimo dokumentų, nemokėjo mokesčių valstybei ir nedeklaravo gautų pajamų.

 

Teks sumokėti nuslėptus mokesčius

 

Už ūkinės-komercinės veiklos tvarkos pažeidimą veterinarui surašytas protokolas ir skirta 750 litų bauda. Jam pasiūlyta pateikti patikslintas deklaracijas ir sumokėti mokesčius už nedeklaruotas pajamas. Po operatyvaus patikrinimo veterinarijos gydytojas įregistravo įmonę, kurioje legaliai galės teikti veterinaro paslaugas.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Laimonas Rimkus, Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai, pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kokią sumą nelegalių pajamų yra gavęs veterinaras, todėl jei pateikdamas deklaraciją jis bandytų dar kartą nuslėpti pajamas, to padaryti jam nepavyktų. Tačiau Mokesčių inspekcija neatskleidžia, kokia tai suma gali būti.

 

Kaltina sužlugdžius verslą

 

Dar iki prasidedant mokesčių inspektorių patikrinimams įkliuvęs veterinaras buvo įsivėlęs į konfliktą su vienu šunų augintojų. Tauragiškis Gintautas Toliušis kaltina Vilių Raupelį sužlugdžius jo verslą. Anot šunų veisėjo, V.Raupelis operavo jo prancūzų buldogų kalytes, kurios po operacijų užsikrėtė ir tapo nevaisingos. V.Raupelis dvylikai G.Toliušio kalyčių atliko Cezario pjūvius, kadangi šios veislės šunys negali atsivesti šuniukų natūraliu būdu.

Savo ruožtu veterinaras linkęs manyti, kad kalyčių infekcija prasidėjo šunidėje, o jis dėl gyvūnų nevaisingumo esąs niekuo dėtas. V.Raupelis neabejoja, kad apie jo veiklą mokesčių inspektoriams pranešė G.Toliušis.

 

Įregistravęs įmonę dirbti negali

 

V.Raupelis kivirčą su šunų veisėju vadina nemalonia situacija. Anot veterinaro, jis parašė pareiškimą policijai, kad pareigūnai padėtų išsiaiškinti visą šį nesusipratimą. Tačiau veterinaras pripažįsta, kad mokesčių inspektoriai jį nubaudė pagrįstai.

– Buvo tokių faktų ir už tai man paskirta bauda. Šią istoriją žino ir Valstybinėje veterinarijos tarnyboje, kuri man laikinai sustabdė licencijos galiojimą. Kaip visa tai pasibaigs, nežinau, – apie savo padėtį „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo V.Raupelis.

Neseniai jis įregistravo įmonę, kad galėtų dirbti oficialiai. Tačiau kol kas to daryti negali, kadangi jo licencijos galiojimas sustabdytas.

 

Išsižadėjo apkaltinto darbuotojo

Vėliau į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambino Linas Grigalavičius, kuris teigė, kad su jo veterinarijos vaistine V.Raupelio nelegali veikla nėra susijusi, o V.Raupelis dirbo ir dirba tik veterinarijos farmacininku.

– Mano veterinarijos vaistinė su nelegalia V.Raupelio veikla nėra niekaip susijusi, – „Tauragės kurjeriui“ tvirtino telefonu paskambinęs L.Grigalavičius. Tačiau jis taip pat pripažino, kad V.Raupelis ir dabar dirba vaistinėje. Ten jis esą dirba ne veterinaru, o tik veterinarijos farmacininku.

Tačiau internete bei kitur ir toliau skelbiama, kad V.Raupelis yra veterinarijos gydytojas. Tinklalapyje www.miestoinfo.lt Lino Grigalavičiaus veterinarijos vaistinės reklamoje skelbiama, kad šioje vaistinėje dirba keli veterinarijos gydytojai, kurių vienas – V.Raupelis. Tokia pat reklama puikuojasi ir 2008–2009 metų Tauragės informacijos ir telefonų knygoje.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras