Vaikų žaidimai baigėsi šiurpia nelaime(8)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-06-25 07:56

Daugiabučių kiemuose stovintys neprižiūrimi ir nesaugomi suskystintų dujų rezervuarai – tarsi kokie baubai, bjaurojantys aplinką ir gąsdinantys mažamečių tėvus. Kaip ir buvo galima numanyti, vieną dieną nelaimė įvyko. Tauragės J.Tumo-Vaižganto gatvėje 127-uoju numeriu pažymėto daugiabučio kieme žaisdamas su draugu susižalojo septynmetis. Stora viela berniukui perrėžė akį taip, kad vargu, ar vaikas kada nors matys.

Norėjo prispausti vielą 

Tą vakarą septynmetis Andrius žaidė vienmečio klasės draugo Nedo kieme, kur stovi aptvertas, tačiau atviru įėjimu, nenaudojamas suskystintų dujų rezervuaras.

– Sumanę pašokinėti nuo rezervuaro tvoros berniukai užlipdavo ant metalinio stovo, o nuo jo ant tvoros krašto ir tuomet šokdavo žemyn. Mano anūkas pasakojo, kad lipdamas ant stovo Andriukas užkliuvo už storos vielos. Norėdamas, kad viela netrukdytų, vaikas vielą sumanė prispausti akmeniu. Tačiau viela išsprūdo ir pataikė jam į tiesiai akį, – „Tauragės kurjeriui“ po nelaimės pasakojo Nedo močiutė Teresė L.

Pasak moters, iškart po nelaimės jos anūkas nukentėjusį draugą palydėjo iki daugiabučio, kuriame nelaimėlis gyvena, ir pats persigandęs, išblyškęs parlėkė namo. Grįžęs namo Nedas močiutės paklausė, ar ši jo neapšauks, ir tik tada papasakojo, kad Andriukui viela išplėšė akį.

– Man buvo baisu ir silpna, negalėjau į jį žiūrėti. Jam bėgo kraujas. Akis pasidarė kažkokia juoda, – „Tauragės kurjeriui“ apie nelaimę pasakojo Nedas.  

Pasak berniuko, aptvertame rezervuare vaikai ne tik šokinėja nuo tvorų, bet ir žaidžia žaidimą, kai užmerktomis akimis reikia surasti kitą vaiką, jį paliesti ir atspėti, kas jis toks.

 

Kad matys, mažai vilties

Nukentėjusio Andriuko mama apie nelaimę daug nekalbėjo. Esą kol policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, komentuoti to, kas nutiko, ji nenori.

Aušra G. pasakojo, kad gegužės 30-ąją, kai Andriukas susižalojo, ji su vyru buvo namuose. Jiedu sūnų skubiai nuvežė į ligoninės Priėmimo skyrių, o iš ten berniukas buvo išvežtas į Kauno medicinos universitetines klinikas.

– Gydytojai atliko akies operaciją. Sūnus savaitę gulėjo ligoninėje. Laukia ilgas ir nemažai kainuosiantis gydymas. Medikai suteikia tik 50 procentų vilties, kad vaikas sužalota akimi galės matyti. Skaudu, kad taip nutiko. Juk jam dar visas gyvenimas prieš akis, – kalbėjo sužaloto Andriuko mama.

 

Policija atlieka tyrimą

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Anot įvykį tiriančios pareigūnės, kiek stipriai vaikui sutrikdyta sveikata, paaiškės po gydymo, tuomet, jei reiks, straipsnis būsiąs perkvalifikuotas. Trečiadienį policija dar nebuvo išsiaiškinusi, kam tiksliai priklauso dujų įrenginiai, kurių teritorijoje įvyko nelaimė. Esą išsiųstos užklausos, atsakymų nesulaukta.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko išsiaiškinti, kad dujų rezervuaras J.Tumo-Vaižganto gatvėje priklauso AB „Suskystintos dujos“ Klaipėdos dujų pilstymo stoties Tauragės degalinei (dujų ūkiui). Tauragės degalinės viršininkas Vitalijus Delininkaitis tai patvirtino. Jis paaiškino, kad grupiniai dujų įrenginiai kasmet išmontuojami pagal galimybes. Pernai įrenginiai buvo išmontuoti keturiuose dujų rezervuaruose, šiemet nebuvo išmontuota nė vieno. Esą dujų ūkis rezervuarų aikšteles buvo sutvarkęs prieš ketverius metus, tačiau tiek suaugusieji, tiek vaikai išdrasko ir išvagia aptvarus.

 

Aikštelės pavojaus nekelia?

Nenaudojami dujų rezervuarai stovi ant valdiškos žemės. Pasak miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, Tauragės rajono savivaldybės administracija ne vienerius metus susirašinėja su „Suskystintų dujų“ vadovybe prašydama išmontuoti nenaudojamus dujų rezervuarus.

Dar 2006 metais „Suskystintų dujų“ technikos direktoriaus pavaduotojas Valdas Budukevičius tuometinei rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Irenai Ričkuvienei atsakė, kad bendrovė pasiruošusi demontuoti suskystintų dujų aikšteles, tikėdamasi, kad per metus bus išspręstas Tauragės miesto dujofikavimo gamtinėmis dujomis klausimas. „Suskystintų dujų“ technikos direktoriaus pavaduotojo aiškinimu I.Ričkuvienei, išlaikyti normalios būklės suskystintų dujų aikšteles sudėtinga dėl chuliganiškų gyventojų veiksmų. Gyventojai esą ardo įrenginių aptvarus, aikšteles apkrauna šiukšlėmis, o užtikrinti kiekvieno įrenginio apsaugos neįmanoma. Tačiau, V.Budukevičiaus teigimu, su gyventojų saugumu tai nėra susiję, kadangi dujų rezervuaruose nėra.

2007 metais „Suskystintinos dujos“ tuometiniam Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Kęstučiui Balašaičiui rašė, kad iš savivaldybės negavo atsakymo apie miesto dujofikavimo planus. Esą suskystintų dujų rezervuarų aikštelės ir dujotiekio vamzdynai šiuo metu sudaro bendrą dujų tinklų sistemą, todėl neturint šių duomenų būtų neatsakinga negrąžinamai ją ardyti. K.Balašaičiui tuomet pranešta, jog „Suskystintos dujos“ tikisi, kad šie klausimai bus išspręsti kitąmet ir bendrovė galės priimti jai svarbius ir atsakingus sprendimus, susijusius ne tik su turto netekimu, bet ir su didelėmis sąnaudomis šiems darbams atlikti.

„Dėl gyventojų saugumo pakartotinai pažymime, kad aikštelės pavojaus nekelia, nes rezervuaruose nėra dujų, o už turto niokojimą turi būti baudžiami tai darantys piliečiai“, – tuomet savivaldybei pabrėžė „Suskystintų dujų“ generalinis direktorius.

 

Pragaištingą vielą nuėmė

Kas kaltas dėl įvykusios nelaimės, paaiškės atlikus ikiteisminį tyrimą. Septynmečiam Andriukui akį sužalojusią vielą iškart po nelaimės jo draugo Nedo senelis nuėmė ir išmetė į konteinerį – kad kitiems vaikams taip nenutiktų. Pasak Nedo močiutės Teresės L., dėl nelaimės supanikavęs jos vyras net nepagalvojo, kad viela gali būti reikalinga atliekant ikiteisminį tyrimą. Dėl to vyrui teko aiškintis policijoje.

Nedo močiutė Teresė L. labai jaudinasi dėl Andriuko. Mugėse gintariniais dirbiniais prekiaujanti moteris stengiasi surinkti pinigėlių Andriuko gydymui, tačiau, pasak jos, žmonės į paramos prašymą atsiliepia nenoriai. Moteriai tepavyko surinkti vos kelias dešimtis litų. Užsienyje gyvenanti Teresės L. dukra sukūrė interneto svetainę, kurioje aprašė Andriuko nelaimę ir prašo paaukoti pinigėlių.

„Tauragės kurjerio“ pakalbinti aplinkinių daugiabučių gyventojai piktinosi daugybe metų stovinčiais, nenaudojamais ir neprižiūrimais suskystintų dujų rezervuarais. Žmonės įsitikinę, kad šių įrenginių „dujininkai“ nenuardo, nes tokiu būdu tikisi išlaikyti užimtą valdišką žemę: esą nuardysi, įrengs automobilių stovėjimo aikštelę ir baigta.

– Metų metais jie čia stovi kaip kokie vaiduokliai, apžėlę žolėmis, rūdija. Man asmeniškai jie pavojaus nekelia, bet negražu ir pavojinga dėl mažų vaikų, kurie čia landžioja, – savo nuomonę išsakė pensininkas Povilas Kuršaitis.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras