Kaltinimas – komisariato konkursas neskaidrus(3)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-04-21 06:00

UAB „Milda“ teritorijoje esančioje saugomoje aikštelėje stovi UAB „Statau“ atgabenti sulaikyti automobiliai; šią nuotrauką, kaip įrodymą, kad konfiskuoti automobiliai, nors konkurso procedūros sustabdytos, vis dar gabenami, redakcijai atsiuntė Romas Kasnauskas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato surengto viešųjų pirkimų konkurso dėl sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugų teikimo rezultatais nepatenkintas verslininkas juos apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Anot šio konkurso nelaimėjusios įmonės savininko šilališkio Romo Kasnausko, Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį paslaugų pirkimo procedūrą laikinai sustabdyti, kol bus išnagrinėta civilinė byla, tačiau Policijos komisariatas teismo nutarties nepaiso.

 

 

Konkurso rezultatus numatė iš anksto 

– Manęs netenkino konkurso dėl sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugų teikimo rezultatai. Iš pat pradžių jaučiau, kad šis konkursas gali vykti neskaidriai. Numaniau, kad gali laimėti UAB „Statau“ ir UAB „Telga“, nes žinojau, kad vienas šių bendrovių akcininkas bendrauja su apskrities vyriausiojo komisariato viršininku. Turiu įrodymų, kad „Statau“ šiuo metu komisariatui teikia paslaugas, nors Klaipėdos apygardos teismas laikinai sustabdė paslaugų pirkimo procedūrą. Bendrovės aikštelėje šiuo metu saugoma apie dešimt sulaikytų mašinų. Tai įrodančias nuotraukas pridėjau prie bylos medžiagos. Absurdas ir  tai, kad konkursą dėl sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugų laimėjo „Statau“, kuri tuo metu net neturėjo savo vilkikų. Kadangi konkursą laimėjusi bendrovė neturėjo vilkikų, iki kovo 16 dienos sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugas teikė mano įmonė. Nuo kovo 16-osios paslaugas teikia „Statau“, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Romas Kasnauskas. 

Verslininkas apmaudžiai kalbėjo, kad teismo nutartis eiliniai gyventojai vykdyti privalo, o štai policijai tai lyg ir neprivalu.

R.Kasnausko įmonė sutartį dėl sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo su Šilalės rajono policijos komisariatu buvo pasirašiusi 2007-ųjų gegužę. Verslininkas tikina, kad sutartis buvo neterminuota ir kol kas nėra oficialiai nutraukta. Šilalės rajono komisariato įsipareigojimus po policijos sistemos reformos perėmė Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Konkurso rengėjai pretenzijas atmetė

Tauragės apskrities policijos komisariate viešųjų pirkimų konkursas dėl sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo įvyko šių metų vasario 18 dieną. Konkurso nelaimėjusi R.Kasnausko įmonė pasinaudojo galimybe per penkias dienas konkurso rengėjams – Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui teikti pretenziją, tačiau pretenzija kaip neatitinkanti Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų buvo atmesta.

Vasario 25 dieną R.Kasnauskas komisariatui pateikė pakartotinę pretenziją, kuri ir vėl buvo atmesta. Gavęs atsakymą apie atmestą pretenziją verslininkas kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą.

Pasak R.Kasnausko, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia įmone galėjo sudaryti suėjus apskundimo terminams, kaip numatyta Viešųjų pirkimų įstatymo, per 10 dienų nuo paskutinės pretenzijos pateikimo. Tačiau šio termino, R.Kasnausko teigimu, policija neišlaukė, kaip ir nepaisė kovo 9 dieną Klaipėdos apygardos teismo priimtos nutarties: tenkinti R.Kasnausko prašymą ir uždrausti vykdyti sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo Tauragės apskrityje paslaugų pirkimo procedūrą iki įsiteisės teismo sprendimas šioje civilinėje byloje. 

Nutartį apskundė

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas „Tauragės kurjerį“ tikino, kad viešųjų pirkimų sutartys sudaromos tik vieneriems metams. Šiuo metu sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugas esą teikia įmonės, su kuriomis sudarytos sutartys po viešųjų pirkimų konkurso.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas Vygandas Mylimas patikslino, kad Tauragėje sulaikytų transporto priemonių nuvežimo ir saugojimo paslaugas po konkurso teikia AB „Telga“, Šilalėje – UAB „Statau“, Jurbarke – taip pat UAB „Statau“, Pagėgių savivaldybėje – V.Gečo įmonė. V.Mylimas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad buvo sudaryta mažos vertės pirkimo sutartis, o konkursas vykdytas apklausos būdu. Pasak jo, perkant mažos vertės paslaugas galioja kiti Viešųjų pirkimų įstatymo punktai. Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl netenkinančios teismo nutarties pateikė atskirąjį skundą apeliaciniam teismui per apygardos teismą.  

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, pažeidėjų automobiliai, nors teismas ir laikinai sustabdė paslaugų pirkimo procedūrų vykdymą, į saugojimo aikštelę vis dar gabenami.

– Po teismo nutarties komisariatas paslaugų pirkimo procedūrų nevykdo, tačiau sutartys su konkursą laimėjusiomis bendrovėmis galioja ir jei reikia, jų vilkikai kviečiami, kad automobilius nutemptų į saugojimo aikštelę, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Mylimas.

Komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas V.Mylimas įsitikinęs, kad komisariatas, vykdydamas konkursą, pažeidimų nepadarė, todėl konkurso rezultatais nepatenkintam verslininkui teksią nusivilti.

„Tokie mes ir pažįstami“

Komisariato skelbtą konkursą laimėjęs UAB „Milda“ direktorius, taip pat UAB „Statau“ akcininkas Vidas Rimkus nuo atsakymų į „Tauragės kurjerio“ klausimus išsisuko dėstydamas tik tai, kas paranku jam:

– Kasnauskas yra mano buvęs darbuotojas, todėl apie buvusį darbuotoją nenoriu kalbėti. Galiu atsakyti tik tiek, kad mano atstovaujama „Milda“ „prapylė“ konkursą dėl kuro pardavimo policijai. Vyriausiojo policijos komisariato viršininką mačiau gal prieš metus pravažiuojantį Šilalėje. Tokie mes ir pažįstami, – kalbėjo V.Rimkus.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras