„Iki“ – darbuotojos kaltinimai(34)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-04-02 12:24

„Iki“ prekybos centre kilo vidinis konfliktas.

„Iki“ prekybos centre Gedimino gatvėje – sujudimas. Viena centro darbuotojų tvirtina, kad parduotuvės vadovė ir vedėja ne tik apeidavo įstatymus parduotuvės darbuotojams parduodamos senas prekes, bet ir sugebėjo iš to gauti nelegalių pajamų. Tiek parduotuvės vadovės, tiek aukštesni „Iki“ prekybos centro vadovai šiuos kaltinimus kategoriškai neigia ir tvirtina, kad tai nepatenkintos darbuotojos kerštas darbdaviams.

 

 

Kaltina senienų pardavimu 

Lina Stasytienė – „Iki“ prekybos centro darbuotoja, atėjusi į „Tauragės kurjerio“ redakciją ir prakalbusi apie tai, kad parduotuvėje Gedimino gatvėje darbuotojams buvo parduodami produktai, kurių galiojimo terminas esąs pasibaigęs. Prekybos centro darbuotojos įsitikinimu, parduotuvės vadovė ir vedėja ne tik pasenusiais produktais „lepino“ darbuotojus, bet ir iš to pelnėsi.

– Įsigydamos produktus mes mokėjome pinigus tiesiai parduotuvės vedėjai Ilonai Pocienei. Galėjome pirkti visko – mėsos gaminių, duonos, pyrago, keptos vištienos. Tačiau neseniai prekybą uždraudė parduotuvės vadovė Violeta Remeikienė, – pasakojo L.Stasytienė.

Pagal su UAB „Palink“ sudarytą darbo sutartį kasininke-pardavėja įforminta, tačiau, jos teigimu, nė dienos kasoje nedirbusi moteris šiuo metu turi nedarbingumo pažymėjimą. „Tauragės kurjeriui“ ji teigė pasiligojusi dėl darbe kilusios įtampos. L.Stasytienė tvirtina, kad po to, kai apie prekybos centre veikiančią „vidinės prekybos“ sistemą prakalbo viešai, parduotuvės vadovai ėmė atvirai demonstruoti nepasitenkinimą ja ir viešai žeminti.

 

Bijo netekti paramos

Mažmeninės prekybos taisyklės draudžia parduoti prekes, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Pagal galiojančią tvarką šios prekės turi būti išimtos iš prekybos ir utilizuotos. Lietuvoje įprasta, kad tokias prekes dažniausiai pasiima gyvūnų globos draugijos. Pasenę maisto produktai naudojami beglobiams gyvūnams šerti.

Šios tvarkos laikomasi ir Tauragėje. Iš „Iki“ prekybos centro Gedimino gatvėje pasenusias prekes tris kartus per savaitę ima gyvūnų mylėtojų draugija „Šuns letena“. Šios draugijos pirmininkas Sigitas Klymantas sako, kad „Iki“ prekybos centro geranoriškumo dėka pavyksta išmaitinti visus globojamus gyvūnus.

Per mėnesį, pasak S.Klymanto, iš „Iki“ prekybos centro paimama apie 1800 kilogramų įvairių maisto produktų, kurių galiojimo terminas pasibaigęs.

„Tauragės kurjeriui“ susidomėjus tuo, ką pasakojo prekybos centro darbuotoja, redakcijoje apsilankė ir S.Klymantas. Žinomas Tauragės gyvūnų mylėtojas nuogąstavo, kad parodytas žurnalistų dėmesys prekybos centrui gali paskatinti ne tik draugijos, bet ir prekybos centro „Iki“ tikrinimus.

– Jei centras nuspręstų nebeatiduoti pasenusių produktų, tektų uždaryti ir gyvūnų prieglaudą, – nuogąstavimais su žurnalistais dalijosi S.Klymantas.

 

Kaltinimus neigia

Tiek Tauragėje dirbantys prekybos centro vadovai, tiek jų aukštesnė vadovybė L.Stasytienės žurnalistams papasakotą istoriją vadina prasimanymu. Violeta Remeikienė, prekybos centro vadovė, „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog ši istorija iškilo viešumon dėl to, kad įvyko konfliktas tarp parduotuvės vadovybės ir L.Stasytienės.

– Ji kerštauja. O tai, kad darbuotojams parduodami pasenę maisto produktai, – nesąmonė, – tvirtino parduotuvės vadovė.

Anot V.Remeikienės, sukčiauti taip, kaip pasakojo L.Stasytienė, prekybos centrui nėra net teorinės galimybės, kadangi viskas fiksuojama dokumentuose, kuriuos nuolat tikrina Maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Iki“ parduotuvės vadovė V.Remeikienė redakcijai atnešė darbuotojų pasirašytą peticiją, kuria pasirašiusieji prašo „suorganizuoti L.Stasytienės viešą viso kolektyvo atsiprašymą, jai atsisakius tai padaryti – L.Stasytienės atsistatydinimo iš darbo“.

Panašiai kalbėjo ir „Iki“ prekybos centro Žemaitijos regiono, kuriam priklauso ir Tauragės „Iki“ parduotuvės, vadovė Onutė Sūdžiuvienė.

– Violeta Remeikienė yra sąžininga, atsidavusi darbuotoja ir netikiu, kad ji galėjo taip elgtis, – sakė O.Sūdžiuvienė.

Anot jos, gali būti taip, kad prekybos centro darbuotojams buvo leidžiama nusipirkti produktų, kuriems baigiasi galiojimo terminai.

– Kai iki prekės galiojimo pabaigos lieka viena para, tokios prekės išnešamos iš prekybos salės. Jų gal ir buvo parduodama darbuotojams pigiau, – svarstė regiono „Iki“ vadovė, tačiau sakė negalinti tvirtinti, kad būtent taip ir buvo.

O.Sūdžiuvienės tvirtinimu, sandalas kilo dėl L.Stasytienės nepasitenkinimo darbdaviais.

Situaciją „Iki“ prekybos centre trumpai pakomentavo „Iki“ komunikacijos direktorius Tomas Vaišvila. Jo teigimu, „Iki“ vadovybė pagal vienos darbuotojų pateiktą informaciją atliko tyrimą, tačiau įvardytų pažeidimų nerado.

– Turime duomenų, kad šią darbuotoją ruošiamasi atleisti, todėl greičiausiai ji taip bando gintis, – „Tauragės kurjeriui“ teigė T.Vaišvila.

 

Peticija – niekinis dokumentas

Albinas Frėjus, Darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjas, paprašytas pakomentuoti L.Stasytienės situaciją neatmetė galimybės, kad darbuotoja bus atleista iš darbo. Vedėjui tik nerimta pasirodė prekybos centro darbuotojų pasirašyta peticija.

– Kas rašė šią peticiją neturi supratimo apie darbo įstatymus. Darbo kodekse tokio dalyko nėra numatyta, todėl jį galima laikyti niekiniu dokumentu ir nė negali būti kalbos, kad juo remiantis Lina Stasytienė būtų atleista, – sakė skyriaus vedėjas.

A.Frėjaus teigimu, jei L.Stasytienė bus atleista iš darbo prekybos centre, ji gali kreiptis į inspekciją, kuri aiškintųsi situaciją. Ji taip pat galės savo teises ginti teisme.

 

Atnešė garso įrašą

„Iki“ prekybos centrą kaltinanti L.Stasytienė redakcijai pateikė savo darytą diktofoninį įrašą. Moters teigimu, ji į diktofoną įrašė kovo 12 dieną vykusį prekybos centro darbuotojų susirinkimą.

„O dabar – liūdniausia žinia. Kadangi prekės, kurias mes turime kažkaip nusipirkti, išeina iš parduotuvės labai dideliais mastais, tai daugiau jokių pardavimų parduotuvėje nebus. Viskas bus išmetama lauk“, – L.Stasytienė tikina, kad šie įraše skambantys žodžiai yra jos vadovės V.Remeikienės.

Šis susirinkimas, pasak L.Stasytienės, „Iki“ prekybos centre buvo sušauktas netrukus po to, kai L.Stasytienė apie jai įtarimų sukėlusius parduotuvės vadovybės veiksmus pranešė Tauragės apskrities mokesčių ir Darbo inspekcijoms. Tame pačiame įraše skamba žodžiai, raginantys darbuotojus „padėkoti vienam žmogui“, dėl kurio kaltės ši istorija iškilusi viešumon.

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras