Pareigūnų gniaužtuose – aukštas apskrities valdininkas(9)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-02-26 06:00

Penktadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį, kuria nuo pareigų trims mėnesiams nušalintas Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Valentinas Pocius. Pas apskrities viršininkę Ireną Ričkuvienę iškviestas ir su teismo nutartimi supažindintas valdininkas tą pačią dieną pateikė nedarbingumo lapelį. Toks verdiktas valdininko atžvilgiu priimtas po ilgiau nei pusmetį trukusio Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimo, pateikus jam įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Nori išvengti tyrimo trukdymo 

I.Ričkuvienė, Tauragės apskrities viršininkė, įsakymą dėl V.Pociaus nušalinimo nuo pareigų pasirašė penktadienį, tą pačią dieną, kai buvo gauta teismo nutartis. Joje rašoma, kad valdininkas nuo pareigų nušalintas siekiant užkirsti kelią naujų nusikalstamųjų veikų padarymui ir galimam tolimesniam šios bylos tyrimo kliudymui.

Tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai V.Pociui yra pateikę įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Jie įtaria, kad valdininkas tarnyba piktnaudžiavo keturis kartus. Nutartyje rašoma, kad nusikalstamąsias veikas V.Pocius galėjo įvykdyti 2004-2006 metais.

Išgirdęs apie nušalinimą susirgo 

Nuo praėjusios vasaros vykęs tyrimas baigtas jo perdavimu Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Į teismą kreipėsi šios prokuratūros prokuroras Sigitas Jasevičius. Teismo jis prašė V.Pocių nušalinti nuo pareigų pusmečiui, tačiau Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Domarkienė šį terminą sutrumpino perpus.

Apie priimtą nutartį buvo informuoti valdininko darbdaviai – Tauragės apskrities viršininko administracija. I.Ričkuvienė sako, kad apie tai buvo pranešta ir V.Pociui. Pasak apskrities viršininkės, penktadienį, apie 10 valandą, iškart po to, kai apskrities viršininko administracija gavo teismo nutartį, jos kabinete apie tai išgirdęs departamento vadovas tvardėsi ir atrodė ramus, tačiau iš kabineto išėjo labai išblyškęs. Netrukus jis informavo, kad turi nedarbingumo lapelį ir darbe nebepasirodė. Neoficialiomis žiniomis, pastaruoju metu V.Pocius skundėsi turįs rimtų sveikatos problemų.

Vyko auditas 

2007-ųjų vasarą Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento vadovo V.Pociaus veikla susidomėjus teisėsaugininkams, apskrities viršininkės įsakymu buvo pradėtas departamento vidaus auditas. I.Ričkuvienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad tokiu būdu buvo norima pabandyti išsiaiškinti, ar departamente viskas vyksta teisėtai, nepažeidžiant įstatymų. Patikrinimo išvadose rašoma tik apie nežymius pažeidimus. Auditoriai taip pat pateikė darbų planą, kurį įgyvendinus pažeidimai būtų pašalinti.

- Kol nėra teismo sprendimo, laikau, kad Valentinas Pocius savo pareigas vykdė, - apie pavaldinį kalbėjo apskrities viršininkė.

Situacijos komentuoti nepanoro 

V.Pocius vakar tarnybiniu telefonu atsiliepė tik po kelių skambučių. Jis „Tauragės kurjeriui“ paaiškino, kad yra Klaipėdoje, ligoninėje. Motyvuodamas tuo, kad šiuo metu serga, komentuoti situaciją dėl pareikštų įtarimų jis atsisakė.

Apskrities viršininko administracijoje jau sudaryta perėmimo komisija. Pasak I.Ričkuvienės, nors departamento vadovas ir serga, reikia perimti dokumentus, automobilį, tarnybinį telefoną. Kol kas laikinai direktorių pavaduos to paties departamento vyriausioji specialistė Danutė Skarbalienė.

Viršininkės teigimu, tai gyventojų aptarnavimui įtakos neturės. Tačiau ji pripažino, kad įstaigai ši situacija nemaloni.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras