Pareigūnai šturmuoja jaunimo pamėgtas vietas(11)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-02-25 08:51

Tauragės rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų pareigūnai kartu su kitomis institucijomis pradėjo aktyvią prevencinę kovą su pamokų nelankančiais nepilnamečiais. Vakar jau ketvirtą kartą šį mėnesį policijos pareigūnai pamokų metu varstė miesto interneto svetainių duris, šukavo kitas jaunimo pamėgtas susibūrimų vietas. Antrą kartą su nepilnamečių reikalų pareigūnais į reidą vyko Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Pareigūnams talkina ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba bei Tauragės rajono pataisos inspekcija.

Pabėgo iš Jaunimo mokyklos pamokų

Vienuoliktą valandą ryto Tauragės rajono policijos komisariato nepilnamečių reikalų vyresnioji specialistė Reinalda Pažereckienė, specialistas Sergejus Pasičnikas, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas ir žiniasklaidos atstovai išvykome į interneto svetaines. Šiuo metu mieste jos veikia trys.

Užsukome į interneto svetainę „Topo centre“. Pareigūnai iškart pastebėjo prie kompiuterių palinkusius du paauglius. Policininkams jaunuoliai sakė, kad mokosi Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje, šeštoje klasėje, o pažaisti kompiuterinių žaidimų jie atėję per laisvą pamoką - nėra rusų kalbos mokytojos. Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas mobiliuoju telefonu paskambino į Martyno Mažvydo pagrindinę mokyklą ir įsitikino, kad vaikai nemeluoja. Rusų kalbos mokytoja vakar buvo išvykusi į olimpiadą. Policijos pareigūnai berniukams dovanojo šių metų kalendoriukus su užrašu: „Narkotikai. Netapk jų auka“.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas šeštokas Šarūnas sakė policijos neišsigandęs, nes apie tai, kad nėra pamokos, nemelavo. Paauglys tikino, kad iš pamokų nebėga.

Ankstesnio reido metu „Topo centre“ įsikūrusios interneto svetainės darbuotojai pareigūnams pasakojo, kad kiek seniau rytais ateidavo keli tie patys vaikai, kurie visą pusdienį žaisdavo kompiuterinius žaidimus. Įtarę, kad pastarieji nelanko pamokų, darbuotojai esą liepė jiems daugiau į interneto svetainę nevaikščioti.

Interneto svetainė J.Tumo-Vaižganto gatvėje vakar priešpiet nedirbo. Važiuodami į interneto svetainę Prezidento gatvėje, netoli Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos, sutikome tris jaunuolius. Nepilnamečių reikalų vyresnioji specialistė R.Pažereckienė vieną jų iškart atpažino, mat jis įrašytas į policijos nepilnamečių rizikos grupę. Jis ir kitas Jaunimo mokyklos moksleivis melavo, kad pamokos jiems jau baigėsi. Trečiasis draugas septyniolikmetis taip pat tikino, kad pamokos jam jau pasibaigusios. Jaunuolių tėvus pareigūnai informuos apie iš pamokų pabėgusias jų atžalas. Vėliau tuos pačius jaunuolius pareigūnai aptiko interneto svetainėje Prezidento gatvėje.

Drausmino rūkančius 

Ilgiau nei valandą reido dalyviai važinėjo po jiems žinomas jaunimo susibūrimo vietas. Daugiausiai rūkančių moksleivių teko matyti prie Žalgirių vidurinės mokyklos. Kitose vietose, matyt, apsilankėme ne pertraukų metu. Nuorūkos ir šiukšlės prie mokyklų bylojo, kad šiose vietose dažnai rūkoma.

Pastebėję atvažiuojantį policijos automobilį, prie Žalgirių mokyklos transformatorinės stoviniavę keli moksleiviai iškart numetė cigaretes. Tačiau su kai kuriais jų pareigūnė ir Švietimo skyriaus vedėjas vis tiek prevenciškai pabendravo. Švietimo skyriaus vedėjo E.Šteimanto pakalbintos dvi prie Zumpės tvenkinio rūkiusios merginos sakė, kad joms jau po aštuoniolika metų ir kad reido dalyviai verčiau kalbėtųsi su jaunesniais moksleiviais. Rūkyti esą jos jau pripratusios.

Tačiau įžūliai ant mokyklos tako rūkiusiam aštuoniolikmečiui ir mokyklos teritorijoje dūmą traukusioms septyniolikmetei ir aštuoniolikmetei bus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.  

Reido dalyviai sustojo ir kalbino miesto gatvėse pamokų metu vaikštinėjusius nepilnamečius. 

Sučiupo bėglius 

Ankstesnį reidą policija buvo surengusi praėjusį penktadienį. Tądien dvi nepilnamečių reikalų pareigūnės – vyresnioji specialistė Reinalda Pažereckienė ir specialistė Reda Kasputytė bei Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas nutvėrė du pamokų metu M.Mažvydo gatve vaikštinėjusius Tauragės jaunimo mokyklos moksleivius. Apie 11 valandą po miestą vaikštinėję jaunuoliai melavo, kad pamokos jiems jau pasibaigusios. Tačiau telefonu susisiekus su mokyklos direktoriaus pavaduotoja išsiaiškinta, kad šie moksleiviai iš pamokų pabėgo. Šie jaunuoliai - Tauragės vaikų globos namų gyventojai. Nepilnamečiai su jų teisėtais atstovais bus kviečiami į Policijos komisariatą profilaktinio pokalbio.

Šventė su brendžio buteliu 

Praėjusį penktadienį apie pusę dvyliktos reido dalyviai apsilankė K.Donelaičio gatvėje, buvusio darželio „Rūtelė“ teritorijoje. Ten pavėsinėje pareigūnai pamatė šešis nepilnamečius. Pavėsinėje mėtėsi nuorūkos ir brendžio butelis. Pakalbinti vaikai neslėpė ką tik draugiškai išgėrę tauraus gėrimo butelį. Šešiolikmečiai ir septyniolikmečiai padrikai aiškino, kad alkoholio jiems paprašius nupirko iš matymo pažįstamas žmogus. Vieni sakė taip šventę Vasario 16-ąją, kiti - vasario 14-ąją (Šv. Valentino dieną).

Į buvusio darželio teritoriją buvo iškviestas Jovarų vidurinės mokyklos direktorius, o švenčių minėjimas moksleiviams baigėsi Policijos komisariate. Vienas jaunuolių jau anksčiau buvo pakliuvęs į policijos akiratį. Nepilnamečiams dėl alkoholio gėrimo viešoje vietoje  ir šiukšlinimo gresia administracinė atsakomybė.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras