Pergalę aptemdė fanų muštynės (papildyta, nuotraukos)(54)

2008-10-01 17:35

Dar prieš gerą pusmetį net didžiausi futbolo žinovai nedrįso prognozuoti stipriai atsinaujinusios Tauragės futbolo komandos „Tauras“ svaiginančio šuolio. Trečiadienį vykusiose Lietuvos futbolo taurės varžybose Tauragės komanda dar kartą įrodė, kad iškovota trylikta pergalė iš eilės nėra atsitiktinumas. Lietuvos futbolo A lygos lyderiams Panevėžio „Ekranui“ Vytauto stadione „Tauras“ nuspaudė nosį rezultatu 2:0. Neatlaikę gėdos panevėžiečių fanai, save vadinantys „Pirmąja armada“, į darbą paleido kumščius. Stadione kilo masinės muštynės.

„Ekranas“ – pavojingas varžovas

LFF A lygos lyderis Panevėžio „Ekranas“ pralaimėjo tik vienerias rungtynes (gegužės mėnesį „Kaunui“). Per 20 A lygoje žaistų rungtynių „Ekranas“ į savo vartus praleido tik šešis įvarčius.

„Tauro“ ekipoje dėl traumų rungtyniauti negalėjo trys pagrindiniai žaidėjai – Eimantas Poderis, Darius Artiomovas ir Šarūnas Litvinas, o karštakošiškumu garsėjantis Sigitas Taroza rungtynes turėjo praleisti dėl keturių geltonųjų kortelių. Praradęs keturis pagrindinės sudėties žaidėjus „Tauro“ treneris Edvardas Malkevičius rezerve teturėjo būrelį 1991 metais gimusių moksleivių.

„Tauro“ atakos buvo pavojingesnės

Pirmajame kėlinyje nė viena komanda neturėjo persvaros, pirmosios ir A lygos lyderių kova buvo lygi, tačiau „Tauras“ atakavo aštriau. Į svečių vartus pavojingai smūgiavo Davit Čigladzė, Marius Bezykornovas, Sergejus Čeloksajevas, Vytautas Dragūnevičius, bet „Tauro“ žaidėjų smūgiai buvo netikslūs.

Aštuntąją antrojo kėlinio minutę, po juvelyrinio M.Bezykornovo perdavimo S.Čeloksajevas įsiveržė į svečių baudos aikštelę, ten „Ekrano“ vartininkas jį pargriovė. Rungtynių teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo M.Bezykornovas.

Po praleisto įvarčio svečiai perėmė iniciatyvą, prie „Tauro“ vartų sukūrė keletą pavojingų momentų, bet Modestui Stoniui pavyko apginti savo vartus. 30-ąją antrojo kėlinio minutę V.Dragūnevičius prasiveržė kraštu, skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o S.Čeloksajevas smūgiu galva įmušė jį į vartus. Po keturių minučių „Tauro“ gynėjai, savo baudos aikštelėje pargriovę „Ekrano“ puolėją, nuo rungtynių teisėjo „užsidirbo“ 11 metrų baudinį. M.Stoniui atmušus smūgiuotą kamuolį stadionas ošė, o „Ekrano“ fanai į darbą paleido necenzūrinių žodžių skanduotę. Po neįmušto baudinio „Ekrano“ žaidėjai galutinai palūžo ir nieko pavojingo prie „Tauro“ vartų nebesukūrė.

„Tauras“ iškopė į taurės varžybų pusfinalį, kurios vyks kitų metų pavasarį.

Trečiasis „kėlinys“

Pasibaigus varžyboms, vieni kitus sveikindami pasiekus istorinę pergalę Tauragės sirgaliai vienas po kito ėjo iš stadiono, kai staiga kažkas šūktelėjo:

- Tauragiškius muša!

Po stadioną pasklidę Panevėžio fanai gaudė ir į kailį davė „Tauro“ komandos fanams, pasivadinusiems „TauRagai“. Vietiniai paaugliai, nesitikėję tokio svečių išpuolio, pasileido bėgti. Tauragės futbolo sirgaliai, tarp kurių - nemažai verslininkų, sportininkų ir valdžios atstovų, keletą minučių stovėjo apstulbę ir negalėjo patikėti tuo, kas vyksta stadione. Laimei, greit susiorientavo stadione budėję policijos pareigūnai. Atsikvošėję savo fanų puolė ginti visi – ir senas, ir jaunas. Pasak liudytojų, vadinamaisiais kastetais, pusplytėmis ir kaustytais batais ginkluoti kaukėti Panevėžio chuliganai išpuolį galėjo planuoti iš anksto.

Bet Tauragė nėra tas miestas, kur atvykėliai galėtų nebaudžiami mušti vietos gyventojus, ir chuliganai gavo deramą atkirtį. Jei ne keli minią išskirstę policininkai, galėjo kilti masinės muštynės su sunkiai nuspėjamais rezultatais.

Policija pažeidimų neįžvelgė

Pasak Tauragės rajono policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einančio Remigijaus Rudmino, nė vienas iš siautėjusių chuliganų sulaikytas nebuvo. R.Rudmino teigimu, pareigūnai riaušes numalšino, o baiminantis išpuolių prieš Panevėžio komandos sirgalius pastarųjų mikroautobusas iš miesto išlydėtas su policijos apsauga.

Sužinojęs, kad chuliganai buvo ginkluoti kastetais ir pusplytėmis, R.Rudminas pažadėjo įvykį ištirti atidžiau. Komisariato viršininkas pastebėjo, kad futbolo aikštės apsauga labiau turėtų pasirūpinti patys varžybų organizatoriai – neleisti, kad žiūrovai įsineštų butelių, kitų pavojingų daiktų.

Internete Lietuvos „ultrų“ bendruomenės svetainėje skelbiamoje informacijoje rašoma, kad  „...Panevėžio „Ekranui“ pralaimėjus rezultatu 2:0, „Pirmoji armada“ puolė „TauRagus“.
Jau nuo antrojo kėlinio prie Pirmosios Armados buvo pristatyta policijos. Tačiau, tai neišgelbėjo „Tauragų“. Pasibaigus rungtynėms, „Tauro“ fanai išėjo į aikštę sveikinti žaidėjų. Tuo tarpu Pirmoji Armada pasirodė ties bėgimo taku ir pasileido į tauragiškius. Šie nieko nelaukę pradėjo bėgti. Pirmosios Armados vaikinukai pradėjo „medžioklę su varovais“ (kalba netaisyta – red.).

Apsaugą reiks stiprinti

Galimam „Tauro“ perėjimui į A lygą turi ruoštis ir Tauragės policininkai, ir apsaugos darbuotojai, nes agresyvių fanų – chuliganų gaujas turi ne tik „Ekranas“, bet ir Vilniaus „Žalgiris“, Klaipėdos „Atlantas“.

Pasak futbolo žinovų, į varžybas Panevėžyje Kauno fanus policija pasitinka ir išlydi miesto prieigose.