Kuisiuose - padegėjo šmėkla(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-10-02 10:38

Sudegusio ūkinio pastato savininkas įsitikinęs, kad kažkas jo turtą padegė

Apie dešimtį trobesių turinčio Kuisių kaimo gyventojai šiemet nukentėjo jau nuo trečio gaisro. Pernai kaime, anot gyventojų, kilo du gaisrai. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, likus keliolikai minučių iki vidurnakčio, Kuisių kaime supleškėjo Zigmo ir Onos Macnorių ūkinis pastatas – tvartas, daržinė ir malkinė. Macnorių sodyboje kilęs gaisras Kuisių kaimo žmones dar labiau įbaugino, mat kaime ir anksčiau sklido gandai, kad siautėja padegėjas.

 

 

Gaisro metu liepsnose dingo šienas, šiaudai, malkos. Ugnyje žuvo dvi kiaulės. Išsigelbėjo tik šuo, peršokęs 1,20 m aukščio voljerą. Ugnis apgadino šalia tvarto stovėjusį automobilį „Opel Calibra“.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Z.Macnorius, kilus gaisrui jis su žmona miegojo. Gaisrą pastebėjo prie kompiuterio sėdėjęs jų suaugęs sūnus, grįžęs po vienuoliktos valandos vakaro. Tvarte šeimininkė paskutinį kartą buvo 19 valandą, kai šėrė kiaules.

– Tvarte elektros nebuvo. Žmona nerūko. Tvartą kažkas turėjo padegti. O nuo ko kito galėjo kilti gaisras? – su žurnaliste kalbėjo Z.Macnorius.

Kaime ant vieno pastato kabo plakatas „Nepadek“, o „Tauragės kurjerio“ kalbinti Kuisių kaimo gyventojai sakė girdėję kalbas apie padegimus, tačiau bijantys ką nors daugiau pasakoti.

– Vienas po kito gaisrai kilo kaimo pakalnėje. Bijome, kad iki mūsų neateitų. Kaime visokių kalbų yra. Girdėjau kalbant, kad kažkas padeginėja. Kažkas lyg matė vyrą vaikščiojantį naktį su žiebtuvėliu, – pasakojo viena kaimo gyventoja.

Tik įkalbinėjama moteris atskleidė, kad įtariamasis yra vietinis gyventojas.

Kuisių kaime gyvenanti pensininkė Ieva Z. teigė, kad savo turtą pernai apdraudė.

– Visokių žmonių aplink gyvena, ką gali žinoti, kas gali nutikti, – sakė ji, tačiau apie padegimus kaime ji teigė nieko negirdėjusi, nes retai kada iš namų išeina.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektorius Alvydas Mikalauskas padegimo versiją dėl Macnorių sodyboje kilusio gaisro linkęs atmesti. Manoma, kad gaisras kilo šiaudų kaugėje. Gaisras esą galėjo įsiplieksti nuo kieme numestos cigaretės. Inspektorius A.Mikalauskas sakė, kad kovo 14 dieną Kuisių kaime Jurgiui Stumbrai priklausančiame name gaisras kilo dėl trumpo jungimosi elektros instaliacijoje. Pats šeimininkas ten negyveno.

Antrasis gaisras Kuisiuose, kai iš tiesų buvo įtariamas padegimas, sunaikino bendrasavininkiams Mikalauskams ir B.Gečui priklausantį pastatą. Paryčiais negyvenamoje sodyboje užsidegus ūkiniam pastatui liepsnos prarijo jį visą, sudegė malkos ir kiti namų apyvokos daiktai. Ugniagesiams pavyko išsaugoti gyvenamąjį namą ir vasarinę virtuvę. Vienas bendrasavininkių „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad padegimas nėra išaiškintas, o padegėjas nenustatytas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras