Apskrities ligoninė europėja(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-10-11 07:00

Juostą į naująsias operacines perkirpo apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė (dešinėje) ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Janina Kumpienė. R.Malycho foto

Antradienį į Tauragės apskrities ligoninę susirinko būrys svečių su gėlėmis ir dovanomis. Jie patraukė prie Chirurgijos ir Traumatologijos skyrių renovuotų operacinių bloko. Nuo kojų iki galvos apsirengę steriliais drabužiais svečiai galėjo įžengti ten, kur patekti turi teisę tik operacijas atliekantys medikai ir jiems talkinantis personalas, suprantama, ir pacientai. Operacinių renovacija atsiėjo 2,6 milijono litų. Tai buvo nuo 2005 metų įgyvendinamo ligoninės modernizavimo projekto 2-asis etapas. Lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto.

 

 

Šventė - ligoninės kolektyvui 

Renovuotų operacinių pristatymas visuomenei – šventė ligoninės kolektyvui, šios gydymo įstaigos steigėjai – apskrities viršininko administracijai ir būsimiesiems pacientams. Šia proga ligoninės kolektyvo pasveikinti atvyko Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretorė Janina Kumpienė, apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė, rajono mero pavaduotojas Pranas Petrošius, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Adelija Jakienė, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Asta Piečienė. Pristatyme dalyvavo renovacijos generalinio rangovo UAB „Kvėdarsta“, subrangovų IĮ „Bremena“, UAB „Elvaradas“, projektuotojų atstovai. Patalpas pašventino Tauragės katalikų bažnyčios klebonas Alvydas Bridikis.

Renovacija atlikta per metus, baigta šių metų pavasarį, renovuotose operacinėse jau nuo vasaros pradžios operuojami ligoniai.

 

Vietoje dviejų senų – trys šiuolaikiškos

Chirurgijos skyriaus vedėjas Antanas Sakalauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad po renovacijos Chirurgijos ir Traumatologijos skyriai vietoje turėtų dviejų senų dabar turi šiuolaikiškai įrengtas tris operacines. Operacinių bloke sudėtinga aparatūra filtruoja orą, šildo, šaldo, palaiko didesnį slėgį, kuris saugo, kad atidarius duris į vidų neplūstų neišvalytas oras. Bėda tik, kad dėl patalpų stokos tai užtikrinančią brangią aparatūrą teko montuoti palėpėje, kurios stogas neapšiltintas, todėl teks tai padaryti ateityje.

Dėl to, kad, dingus elektros energijos tiekimui, operacijos metu neįvyktų nelaimė, pastato rūsyje sumontuotas 16 kilovatų galingumo generatorius, kuris, jei prireiktų, elektros energija aprūpintų operacinių aparatūrą. Iki renovacijos turėtas akumuliatoriaus pajėgumas leido tik perjungti operacinių apšvietimą, o operacinių aparatūrą reikėdavo valdyti rankiniu būdu. Įsigijus elektroninės ir videoaparatūros be elektros energijos išsiversti būtų neįmanoma. Kai praėjusią savaitę buvo nutrūkęs elektros energijos tiekimas, buvo kilęs reikalas pasinaudoti generatoriumi.

Renovacijai Chirurgijos skyrius paaukojo dvi palatas, todėl lovų nuo 45 sumažėjo iki 35, prijungta dalis koridoriaus. Operacinių bloke įrengta pooperacinė palata, nedidelės buitinės patalpos. Operacinių bloko plotas padidėjo pusantro karto. Skyriaus vedėjas sako, kad lovų dabar pakanka, tačiau prie operacinių reikėtų pagalbinių patalpų medicinos aparatams ir įrankiams laikyti.

 

Reikia lėšų medicinos aparatūrai įsigyti

Operacinių bloko renovacija be naujos medicinos aparatūros būtų neveiksminga. Jau įsigytas naujas laparoskopas. Gauta ligonių stebėjimo pooperacinėje palatoje aparatūra, trys operaciniai stalai, laukiama atvežant anesteziologinės, endoskopinės aparatūros, rezektoskopo.

Trečiajam ligoninės modernizavimo etapui – ištyrimo procesui tobulinti, diagnostinei aparatūrai įsigyti dar reikia 1,2 milijono litų. Dėl šių lėšų skyrimo iš 2009–2011 metų valstybės investicinės programos ligoninės steigėja – apskrities viršininko administracija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją.

 

Protezuos sąnarius

Viena operacinė skirta chirurginėms, taip pat laparoskopinėms operacijoms, antra – LOR ir įvairioms nedidelėms, neilgai trunkančioms operacijoms, didžiausioji – traumatologų viešpatija.

Pasak Chirurgijos skyriaus vedėjo, ilgamečio chirurgo A.Sakalausko, tai didelis žingsnis pirmyn, nors ir šiek tiek pavėluotas – dabar mūsų ligoninė, kaip ir kitos nedidelės ligoninės, pasirengusi, kad būtų atliekamos sąnarių protezavimo operacijos.

– Turime viską, ko reikia: operacinę, medicinos įrangos, tris šioms operacijoms pasirengusius traumatologus, gauti reikalingi leidimai. Tačiau pirmosioms maždaug dešimčiai sąnarių protezavimo operacijų protezus ligoninė turi įsigyti už savo lėšas. Manau, kad šiemet šis etapas bus įveiktas. Jei viskas gerai seksis, kitais metais Teritorinė ligonių kasa su ligonine sudarys sutartį ir mokės už protezus. Mūsų traumatologai darbo turėtų pakankamai, nes sąnarių protezavimo žmonės eilėje laukia 2–3 metus, – pasakojo A.Sakalauskas.

Žengimas pirmyn stiprina Tauragės apskrities ligoninės pozicijas. Į ją atvyko dirbti jaunas gydytojas traumatologas Tomas Lingaitis, darbu čia domisi kitas geras specialistas iš didmiesčio.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras