Vietoj darbo - linksmybės pirtyje(35)

Erika BARONAITĖ | baronaite@lrytas.lt

2008-01-29 06:00

Pirmadienį vietoj to, kad patruliuotų Tauragės rajono gatvėmis, du rajono Policijos komisariato kelių patruliai puotavo pirtyje. Palikę tarnybinį automobilį komisariato teritorijoje, vienos įmonės pirtelėje viešėję pareigūnai netikėtai pavakarę buvo užklupti kriminalistų. Policijoje pradėtas tarnybinis patikrinimas, pareigūnams gresia netekti darbo.

Paaiškino, kad kolegos susirgo 

Apie 15.30 valandą Tauragės rajono policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių būrio vadas Žydrūnas Bendikas gavo informaciją, kad iš darbo pasišalino du patruliai – Klaidas Papievis ir Povilas Meržvinskas. Pasak Ž.Bendiko, šie du pareigūnai turėjo dirbti skirtinguose ekipažuose. Būrio vadui jų kolegos esą paaiškino, kad likę po vieną patruliai susėdo į vieną ekipažą, o tuščią automobilį paliko prie Policijos komisariato. K.Papievis ir P.Meržvinskas, pasak jų porininkų, susirgo.

Ž.Bendiką pasiekė žinia, kad jo pavaldiniai gali lepintis pirties malonumais.  

Šturmui iškviesti ugniagesiai 

Tačiau atvykusiems pareigūnams patekti į pirtelę nebuvo paprasta – viduj linksminęsi žmonės atsisakė juos įsileisti. Netrukus į incidento vietą atvyko Kriminalinės policijos viršininkas Eugenijus Motiekaitis, keletas Organizuoto nusikalstamumo tyrimo poskyrio pareigūnų.  

- Žaibiškai gavome informaciją, kad pirtyje gali slapstytis vienas tauragiškis. Komisariate tuo metu nebuvo kitų pareigūnų, todėl šią informaciją tikrinau aš su dviem kolegomis. Be to, viską norėjau stebėti savo akimis, kad pareigūnai nepažeistų kratos procedūros. Verslininkas, kuriam priklauso pirtis, manė, kad nepagrįstai veržiamės į jo privačią valdą. Kad jis patirtų mažiau streso, mandagiai jam aiškinome, kad turime leidimą apžiūrėti pastatą, tačiau jis nesutiko atidaryti durų. Tik tuomet, kai apie 18 valandą atvyko Tauragės ugniagesiai ir ruošėsi laužti duris, verslininkas jas atidarė, - pasakojo E.Motiekaitis.

Kriminalistų ieškomo asmens pirtyje nebuvo. Tačiau pareigūnai ten rado tris savo kolegas. Vienam jų pirmadienį buvo poilsio diena. Kiti du į pirtį tiesiai iš darbo vietų atvyko net nepersivilkę uniformų. Nepatvirtintais duomenimis, patruliai, prieš išvykdami į pirtį, tarnybinius ginklus buvo palikę Policijos komisariate.

Užklupti patruliai atsisakė pūsti į alkoholio tikrintuvą, todėl buvo nuspręsta girtumui patikrinti juos vežti į Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyrių. Vienas patrulių davė kraujo tyrimui, kitas tą padaryti atsisakė.

Ieškomas tauragiškis nesislapsto 

E.Motiekaitis tikino nežinojęs, kad pirtyje gali būti pareigūnai:

- Mus informavo, kad ieškomasis gali būti pirtyje būtent tuo momentu, kai gavome informaciją. Jo neradome. Gal suklydome ar per vėlai atvažiavome, o gal jis pasišalino prieš mums atvykstant.

Pareigūnas teigė, kad kartu su juo atvykę kolegos taip pat nežinojo, jog pirtyje gali būti policininkai. Pasak E.Motiekaičio, verslininkas, kurio pirtyje buvo ieškoma įtariamojo, su ikiteisminiu tyrimu nesiejamas.

Apie ikiteisminį tyrimą, su kuriuo susijęs ieškotas tauragiškis, E.Motiekaitis nepanoro kalbėti ir patikino, kad informacijos apie tai neteiks. Jis tik patvirtino, kad šio tauragiškio oficiali paieška nepaskelbta.

Tačiau tauragiškis, kurio policininkai ieškojo pirtyje, paprašytas pasikalbėti buvo atvykęs į redakciją ir nustebo, kad pareigūnai jo neranda.

- Aš nesislapstau, - tikino 25 metų rajone žinomas futbolininkas.

Jis paaiškino, kad pareigūnai jį jau apklausė tris kartus dėl kontrabandinių cigarečių laikymo ir gabenimo, o ikiteisminis tyrimas, kuriame jis yra įtariamasis, atliekamas Klaipėdoje. 

 Į darbą neatvyko 

- Patrulių elgesys – nepateisinamas. Sunku apie tokį jų elgesį kalbėti, nežinau, ką dar apie tai pasakyti, - atviravo Viešosios policijos Patrulių būrio vadas Ž.Bendikas.

Dėl patrulių veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas. Antradienį šie policininkai neatvyko į darbą – vienas jų turėjo poilsio dieną, kitas paaiškino, kad serga. Nuo pareigų jie kol kas nenušalinti.

Vidaus reikalų ministerijos sistemoje K.Papievis dirba aštuoniolika metų, P.Meržvinskas – septintus metus.

Ž.Bendikas teigė, kad šiuo metu pareigūnų trūkumo Policijos komisariate nėra - iš viso patrulių padalinyje dirba 23 policininkai.

Skaityti komentarus (35) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras