Verslininko valdose – krata(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-01-24 22:00

Antradienį žinomą Tauragės verslininką Joną Butkų ir jo artimuosius ištiko šokas – į šeimos namus ir verslo objektus įsiveržė kaukėti Tauragės rajono policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo poskyrio pareigūnai ir išminuotojai. Klientų ir darbuotojų akivaizdoje atliktos kratos. Ko verslininko namuose, jo valdomame restorane „Deizė“ ir autosalono teritorijoje Jatkančių kaime ieškojo, pareigūnai neatskleidžia. J.Butkus netikėtą pareigūnų „ataką“ vadina šou jo reputacijai sumenkinti.

Pirma nusitaikė į restoraną 

Verslininko J.Butkaus teigimu, tokia didžiulio masto krata – dalyvaujant ir išminuotojams Tauragėje buvo atliekama pirmą kartą. Jam tai buvę itin netikėta.

Pirmiausiai pareigūnai nusitaikė į Tauragės mieste, Aerodromo gatvėje, įsikūrusį restoraną „Deizė“. Verslininkas dėkoja likimui, kad rytą, apie 9 valandą, kai į restorano patalpas įsiveržė policijos pareigūnai, ten dar nebuvo lankytojų. Darbo dienai ruošėsi 15 picerijos, restorano ir viešbučio darbuotojų. Krata truko iki 12 valandos, atvykę pietauti restorano lankytojai į vidų įleisti nebuvo – kelią jiems pastojo kaukėti pareigūnai.

- Kad restorane atliekama krata, man paskambinusi pranešė buhalterė. Atlėkiau kiek galėdamas greičiau. Paprašiau pareigūnų, kad labai nesuniokotų nei restorano, nei viešbučio patalpų, - „Tauragės kurjeriui“ kitą dieną po kratos pasakojo J.Butkus.

Verslininko teigimu, kratos metu jis nerimavęs, kad policijos pareigūnai krečiamose patalpose patys nepakištų jam kokių įkalčių, sekiojęs kaukėtuosius pats, paraginęs tai daryti darbuotojus. Paklaustas, kodėl to baiminosi, verslininkas patikino nepasitikintis Tauragės policijos pareigūnais, teigė įtariantis, kad krata jam priklausančiuose pastatuose atlikta konkrečių žmonių užsakymu, siekiant su juo susidoroti. Juolab, kad ir vėliau, jau po kratos, J.Butkaus klausinėjami, pareigūnai esą jį raminę, liepę nesijaudinti, tačiau jokios konkrečios informacijos taip ir nepateikę.

Išsinešė vaizdo kameras 

Iškart po kratos „Deizės“ restorane „Tauragės kurjeris“ gavo elektroninį laišką, kurį pasirašė tariamas restorano darbuotojas. Šio žmogaus teigimu, po kratos pasklido gandas, kad policijos pareigūnai restorane rado ir konfiskavo klientų pasiklausymo įrangą.    

Policijos pareigūnai į kratos protokolą iš tikrųjų įrašė, kad restorane rado ir paėmė du mikrofonus. Tačiau restorano savininko teigimu šie mikrofonai buvo skirti ne klientų pokalbiams klausytis, o darbuotojams nuo galimų chuliganiškų išpuolių apsaugoti. Vienas jų buvęs sumontuotas prie pat kasos aparato, kitas – prie picų išdavimo linijos. Tačiau mikrofonai, pasak J.Butkaus, neveikė – nebuvo įjungti. Darbuotojai apie šią įrangą, verslininko teigimu, buvo informuoti.

Be mikrofonų, pareigūnų akiratin pakliuvo ir iš restorano patalpų buvo paimta kompaktinė plokštelė su „Deizės“ reklama, penki signalizacijos judesio davikliai su vaizdo kameromis, keturi priešgaisriniai davikliai taip pat su vaizdo kameromis, vaizdo įrašymo įrenginys su maitinimo bloku.

Verslininko teigimu, po pareigūnų vizito restoranas liko be jokios vaizdo apsaugos.

Krėtė klientų akivaidoje 

Popiet Butkų šeimą sukrėtė dar vienas įvykis – kaukėti krėtėjai įsiveržė ir į Butkų šeimai priklausantį gyvenamąjį namą bei autoserviso Jatkančių kaime teritoriją. Į patį autoservisą pareigūnai nėjo. Tuo metu, pasak verslininko, namuose buvo jo žmona su dukra.

- Abi jos patyrė šoką, iki šiol negali atsigauti, žmonai net prireikė medikų pagalbos, ji turi antrąją neįgalumo grupę, - jaudindamasis pasakojo verslininkas.

Policijos pareigūnai ir karišką uniformą vilkintys išminuotojai metalo detektoriais 40-ies bendrovės darbuotojų ir bene tiek pat tuo metu autoservise buvusių klientų akivaizdoje šukavo visus kampus, nieko iš autoserviso teritorijos neišleido, nieko į vidų įvažiuoti neįleido. Jokios informacijos verslininko klausinėjami neteikė – esą tik žmonai atkirsdavę, kad ji gali būti patraukta baudžiamojon atsakomybėn.

Antrosios kratos metu pareigūnai, J.Butkaus teigimu, nieko ypatingo neaptiko – paėmė kompiuterinę laikmeną, keletą videokasečių su asmeniniais vaizdo įrašais, seife aptiko keletą šovinių. Seife laikomas ginklas, 9-ojo kalibro pistoletas, pareigūnams įtarimų nesukėlė – jis legalus.

Kratą leido atlikti teismas 

2007-ųjų kovo mėnesį J.Butkui, UAB „Baltijos trasa“ direktoriui, buvo iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo stambiu mastu. Pasisavinus iš jo didelę pinigų sumą J.Butkų apkaltino kaunietis Andrius Gediminas Zapašnikas. Tuo tarpu pasak J.Butkaus, A.G.Zapašnikas jam skolingas dar didesnę pinigų sumą – šie verslininko teiginiai įrašyti į bylos medžiagą. Ikiteisminis šios bylos tyrimas tebevyksta. Tyrimas perduotas Šilalės rajono apylinkės prokuratūrai.

Sausio 21 dieną Šilalės rajono apylinkės teismo teisėja Vida Butanavičiūtė, išnagrinėjusi Šilalės rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Mindaugo Stonkaus prašymą priimti nutartį dėl kratos, nutarė leisti atlikti kratą restorane „Deizė“ ir J.Butkaus vadovaujamoje įmonėje „Baltijos trasa“. Kratos tikslas – ieškoti su byla susijusių dokumentų kopijų, skolos raštelių, kiek J.Butkus ir A.G.Zapašnikas vienas kitam skolingi, garso įrašų.

Aplinkybių neatskleidžia 

Tauragės rajono policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo poskyrio laikinasis viršininkas Dainius Mažylis „Tauragės kurjeriui“ atskleisti kratos aplinkybių nepanoro. Pareigūnas mandagiai atsiprašė ir patikino, kad kol vyksta ikiteisminis tyrimas, kalbėti apie jį neturi teisės.

Paklaustas, ko verslininko namuose ieškojo metalo detektoriais „apsiginklavę“ išminuotojai – negi sprogmenų, D.Mažylis atsakė:

- Ne tik sprogmenų, ir kitų dalykų metalo detektoriais galima ieškoti.

Pareigūnas atsisakė pasakyti ir tai, iš kur atlikti kratą buvo iškviesti išminuotojai.

Komentuoti J.Butkui iškeltos baudžiamosios bylos ir antradienio kratos aplinkybes, kol vyksta tyrimas, atsisakė ir jam vadovaujantis Šilalės apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Stonkus.

- Nieko nekomentuosiu, bent kol kas. Turiu aprobuoti kratos rezultatus, - „Tauragės kurjeriui“ sakė prokuroras.

Nepatvirtintais duomenimis, kratą Tauragės pareigūnams atlikti padėjo Tauragės rajono Sakalinės kaime dislokuoto Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono išminuotojai.

Verslininkas J.Butkus įsitikinęs, kad atlikdami kratą pareigūnai pažeidė jo asmens teises. Savo teises jis ketina ginti atitinkamose institucijoje. Kuriose – tariasi su advokatais.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras