Tauragės butų ūkyje – karo padėtis(17)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-01-11 06:00

Tauragės butų ūkyje darbuotojų nepasitenkinimas direktoriaus Vido Čereškevičiaus vadovavimu pribrendo beveik iki sukilimo. Zigmantas Šerpytis, šios įmonės magistralinių trasų meistras, pareiškimu kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės administraciją ir „Tauragės kurjerio" redakciją, tvirtindamas, kad įmonėje švaistomos lėšos.

Z.Šerpytis teigia, kad lėšos ir darbininkų laikas savivaldybei priklausančioje bendrovėje švaistomi siunčiant darbininkus dirbti direktoriaus dukros kirpyklos pastate, didžiuliai pinigai esą prarasti laidojimo namams, kurie neveikia, įrengti ir kitokiais įtarimų keliančiais sandoriais. Įmonės administraciją meistras kaltina užsiimant raganų medžiokle, o ne sprendžiant būtiniausias problemas.

Atsirado įtampa?

„Pastaruoju metu V.Čereškevičiui tapus įmonės valdybos pirmininku, administratoriumi, direktoriumi, išėjus į pensiją, įmonėje atsirado tarpusavio santykių įtampa, nepatinkančių darbuotojų atžvilgiu vykdoma raganų medžioklė. Darbo problemų sprendimui nebeskiriamas pakankamas dėmesys", - Z.Šerpytis teigia pareiškime rajono vadovybei ir žiniasklaidai.

Kęstučiui Balašaičiui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui, adresuotame pareiškime Z.Šerpytis pateikia pavyzdžių, jo nuomone, įrodančių, kad įmonėje švaistomi pinigai.

Dukros kirpyklai - išskirtinis dėmesys

„Tauragės kurjerio" žurnalistai ne kartą rašė apie tai, kad ištikus avarijai Būtų ūkio eksploatuojamame name, ypač poilsio, švenčių dienomis ir po darbo valandų, prisišaukti darbininkus sudėtinga, nes nėra avarinės tarnybos. Žurnalistų kalbinamas įmonės direktorius teisindavosi, kad darbuotojai ne visada suspėja reaguoti į avarijas.

Antradienį su žurnalistu kalbėjęs V.Čereškevičius taip pat neneigė, kad prasidėjus lietums įmonės darbininkai nebespėja tvarkyti stogų ir gyventojams tenka palaukti remonto. Tuo tarpu, Z.Šerpyčio teigimu, dėmesio stoka skųstis negali Tauragės butų ūkio direktoriaus dukra, Vytauto gatvėje turinti kirpyklą. Pasak bendrovės meistro, būdavo metamos visos bendrovės santechnikų pajėgos, kai per žiemos šalčius šioje kirpykloje užšaldavo vandentiekio trasa. Jai atšildyti esą negailėta nei propano dujų, nei darbo laiko.

- O jūs įrodykit tai, - atkirto V.Čereškevičius paklaustas, kodėl jo dukrai nereikėdavo laukti eilėje kaip kitiems tauragiškiams.

Z.Šerpytis sakė, kad šie darbai net nebuvo fiksuojami bendrovės dokumentacijoje, o kad palikus kitus objektus tekdavo skubėti gelbėti V.Čereškevičiaus dukros kirpyklos, esą gali patvirtinti ir kiti darbuotojai.

Sutartis neatsirado

Pasak Z.Šerpyčio, dar vienas pavyzdys, kaip galima švaistyti pinigus, yra šilumos mazgo nuomos istorija. Pastatas stovi privačioje teritorijoje, nors viduje yra Butų ūkio šilumos mazgo įranga. Z.Šerpyčio duomenimis, kas mėnesį sklypo savininkams, Tauragės metodistų bažnyčiai, Butų ūkis sumoka po 1000 litų, nors įranga šilumos mazgui perkelti į administracinį pastatą esą buvo nupirkta dar pernai vasarą.

V.Čereškevičius tikina, kad pagal nuomos sutartį jo vadovaujama įmonė metodistų bažnyčiai kas mėnesį sumoka tik po 60 litų nuompinigių. Tačiau paprašius parodyti šią sutartį, kad ir kaip ilgai savo spintose ir segtuvuose ieškojo, surasti direktoriui jos nepavyko nei tądien, kai kalbėjosi su žurnalistu, nei kitą dieną.

Laidojimo namai - „monkės biznis"

Bemaž prieš dešimtmetį Tauragės butų ūkis Sandėlių gatvėje, buvusiose stalių dirbtuvėse, įrengė laidojimo namus. Tai bendrovei kainavo apie 111 tūkstančių litų. Surinkus apie 10-11 tūkstančių litų pajamų, laidojimo namai nustojo veikti. Tokius teiginius pareiškime išvardijo Z.Šerpytis.

Geras įmonės vadovas žino, kiek turto turi įmonė, kiek yra investavusi į įvairius projektus. Tačiau Tauragės butų ūkio vadovas paklaustas nežinojo, kiek investuota į buvusius laidojimo namus, kurie dabar stovi nenaudojami. Į pokalbį su žurnalistu pakviesta įmonės vyriausioji buhalterė Stasė Gedvilaitė taip pat negalėjo atsakyti, nei kiek buvo investuota į pastato remontą, nei kiek iš to gauta pajamų.

- Seni laikai, reikia pasikelti dokumentus, ieškoti, - sakė vyriausioji buhalterė.

Kitos dienos pavakarę direktorius paskambino į redakciją ir pasakė, kad laidojimo namams įrengti buvo išleista 66538 litai. Tačiau dėl perniek nuėjusių lėšų tryliktus metus bendrovei vadovaujantis V.Čereškevičius nesielvartauja. Teisinasi, kad įrengti naujus laidojimo namus buvo nurodžiusi tuometinė valdžia.

- Pasikvietė tuometinis meras Klemensas Paulius ir pasakė, kad žmonės pageidauja mieste dar vienų laidojimo namų. Liepė padaryti, tai ir darėme. Nebuvo tais laikais jokių raštų, nurodymo raštu neturiu, - „Tauragės kurjeriui" aiškino V.Čereškevičius.

Pasirinko du draudėjus

Noriai aiškinęs, kad laidojimo namus įrengti liepė buvusi valdžia, kalbumą V.Čereškevičius prarado paklaustas, kokioje draudimo bendrovėje jis draudžia savo asmeninę mašiną.

- Nesakysiu, čia mano asmeninis reikalas, - atkirto Butų ūkio direktorius.

Z.Šerpyčio nuomone, įmonės transporto civilinės atsakomybės draudimas taip pat gali būti finansiškai naudingas V.Čereškevičiui. Anot pareiškėjo, civilinės atsakomybės draudimui nebuvo skelbiami konkursai, todėl jis abejoja, ar taip nebuvo sudarytos sąlygos už įmonės pinigus apdrausti ir V.Čereškevičiaus asmeninį automobilį.

V.Čereškevičius neigia tokią galimybę ir tikina, kad automobilių draudimui pirkti buvo skelbiamos kainų apklausos. Jas vykdė Edita Vaitkutė, direktoriaus pavaduotoja. Pasak jos, pernai pavasarį buvo išsiųsti keturi užklausimai draudimo bendrovėms ir gauti šeši pasiūlymai. Mažiausia kainą pasiūlė draudimo bendrovė „BTA Draudimas", ji ir buvo pasirinkta.

Sudaryta komisija

Sausio 8 dieną Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus K.Balašaičio įsakymu sudaryta komisija Z.Šerpyčio skundui tirti. Jos pirmininku paskirtas Vidas Bičkus, administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Komisijai dar nepradėjus konkretaus darbo, Z.Šerpytis tikina jau patiriantis spaudimą. Trečiadienį Butų ūkio administracijos atstovai taip pat pradėjo patikrinimą - tikrinama, kaip kai kurie darbuotojai laikosi darbo saugos reikalavimų.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras