Saugaus eismo komisijos sekretorius – įžūlus pažeidėjas(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-01-18 06:00

Antradienį popiet policijos pareigūnai buvo iškviesti į Tauragės Dariaus ir Girėno bei Respublikos gatvių sankryžą, kur ant pėsčiųjų perėjos paliktas stovėjo Tauragės miesto seniūnijos skiriamaisiais ženklais pažymėtas automobilis „Toyta Previa“. Automobilio galas buvo išsikišęs į pagrindinę, ypač judraus eismo miesto gatvę.

Pažeidėjas - seniūno pavaduotojas 

Taip įžūliai miesto sankryžoje ant pėsčiųjų perėjos palikto automobilio dar niekur neteko matyti. Galima numanyti, kad net ir tuo atveju, jei automobilis būtų tokioje vietoje sugedęs, kultūringas vairuotojas jį būtų perstūmęs į kitą vietą ar tuoj pat ieškojęs pagalbos.

Situacija pasirodė dar absurdiškesnė, kai sužinojome, kad tuo metu, kai miesto seniūnijos automobilis stovėjo draudžiamoje vietoje, jį prie savivaldybės administracijos pastato atvairavęs miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Juozas Buikys dalyvavo Saugaus eismo komisijos posėdyje. J.Buikys yra Saugaus eismo komisijos sekretorius.

Pareigūnai iškvietė tralą 

Policijos pareigūnai draudžiamoje vietoje stovėjusį automobilį jau ketino tralu gabenti į aikštelę, kur laikomos pažeidėjų transporto priemonės. Tačiau apie tokius teisėsaugininkų ketinimus telefonu sužinojęs J.Buikys atskubėjo į incidento vietą ir krauti ant tralo mašinos pareigūnams neleido. Be to, atsiradus vairuotojui policijos pareigūnams nebebuvo reikalo automobilį nuvežti. Svarbu, kad jis buvo patrauktas iš draudžiamos stovėti vietos. J.Buikys pažadėjo atvykti į Policijos komisariatą, o „Tauragės kurjerio“ korespondentei  paaiškino, kad buvo pamiršęs įjungti rankinį stovėjimo stabdį, dėl ko automobilis esą nuriedėjo ant perėjos.

Netrukus į kitą vietą automobilį perstatęs J.Buikys įžūliai aprėkė „Tauragės kurjerio“ korespondentę:

- Ar jūs iškvietėt policiją? Koks jūsų reikalas? 

Gresia piniginė bauda

Dėl kitų transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui trukdžiusio „Toyota Previa“ J.Buikiui policijos pareigūnai surašė protokolą. Kelių eismo taisykles pažeidęs vairuotojas J.Buikys vakar buvo pakviestas į posėdį dėl bausmės skyrimo. Už tokį nusižengimą Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato piniginę baudą nuo 40 iki 80 litų. Per dešimt dienų nubaustas asmuo pareigūnų sprendimą gali apskųsti.

Pasak Tauragės rajono policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio viršininko Vytauto Bartkaus, protokolas surašytas remiantis tuo, ką pamatė atvykę policijos pareigūnai. Ar vairuotojas ten pastatė ir paliko automobilį, ar jis nuriedėjo, kaip sakė J.Buikys, pareigūnai nesiaiškino. Tačiau ir tuo atveju, jei vairuotojas nebūtų įjungęs rankinio stovėjimo stabdžio, atsakomybės neišvengtų. Vairuotojui privalu pasirūpinti, kad sustojus automobilis neriedėtų kur pakliuvo.

Jei iš tiesų buvo taip, kaip sakė J.Buikys, per pėsčiųjų perėją riedėdamas ir į pagrindinę miesto gatvę išvažiavęs automobilis galėjo prišaukti nelaimę. Paprašytas įvertinti J.Buikio elgesį, Eismo priežiūros poskyrio viršininkas V.Bartkus tepasakė:

- Tai parodo vairuotojo kultūrą.  

Po visos šios istorijos kyla dar vienas klausimas. Kodėl į posėdį savivaldybės administracijos pastate seniūno pavaduotojas atvažiavo automobiliu, jei miesto seniūnija - vos už kelių šimtų metrų?

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras