Duoklė naujoms baudoms – policijos reidas(8)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-01-07 22:00

Tauragės policininkams nė valandos neprireikė, kad būtų patikrinta ir nubausta 19 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Bendra suma, papildysianti valstybės iždą baudų forma, - apie 1900 litų. Visos šios baudos, išskyrus vieną, - už saugos diržų naudojimo tvarkos pažeidimus. Taip penktadienį pareigūnai rajono vairuotojus supažindino su naujomis, vos prieš kelias dienas įsigaliojusiomis baudomis už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Ratuotus pažeidėjus gaudė pėsti policininkai

Penktadienį nuo 15 valandos Tauragės rajono policijos komisariato pareigūnai surengė reidą, kurio metu aiškinosi, kaip eismo dalyviai laikosi reikalavimo užsisegti saugos diržus. Net nesėsdami į tarnybines mašinas ir nė neišvažiavę į gatves trumpiau nei per valandą jie išaiškino 19 taisykles pažeidusių asmenų. Reidas buvo surengtas tam, kad eismo dalyviai sužinotų apie nuo sausio įsigaliojusias baudas už taisyklių pažeidimus.

Už reikalavimo važiuojant užsisegti saugos diržą nesilaikymą nuo metų pradžios baudžiama 100-200 litų bauda. Tokia pat bauda taikoma ir mašina važiuojantiems keleiviams, jei šie nesegi saugos diržų, beje, ir tiems, kurie sėdi ant galinės sėdynės.

„Bausti galėjome beveik visus"

- Galėjome bausti kone kiekvieną važiavusį vairuotoją ar keleivį, - apie tai, kad saugos diržams tauragiškiai neteikia svarbos, sakė Vytautas Bartkus, Tauragės rajono policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrio vadovas.

Apie dešimt pareigūnų komisariato prieigose stabdė pravažiuojančius automobilius ir tik vieno kito ir vairuotojas, ir keleiviai segėjo diržus. Pažeidėjai tuoj pat buvo vedami į Policijos komisariatą, kur pareigūnai rašė Administracinės teisės pažeidimo protokolus.

Nubaudė keleivį

Prie eismo priežiūros pareigūnų kabineto susidarė eilutė, nes protokolo surašymas truko apie 10-15 minučių. Ne visi pažeidėjai buvo girdėję apie naujas, gerokai griežtesnes bausmes.

Diržo neužsisegimą iki metų pradžios nereikšmingu pažeidimu laikė ne tik vairuotojai, bet ir baudas už tai taikantys pareigūnai. Tačiau Administracinės teisės pažeidimų kodekso pakeitimai šią nuostatą stipriai pakoregavo. Ypač buvo nustebintas jaunuolis, automobilyje sėdėjęs keleivio vietoje. Jis taip pat buvo paprašytas užeiti pas pareigūnus, o iš kabineto išėjo nešinas nutarimu skirti jam 100 litų administracinę baudą.

Reidas - ne paskutinis

Žydrūno Bendiko, Patrulių būrio vado, duomenimis, reide dalyvavo šeši pareigūnai iš Patrulių būrio, du apylinkių inspektoriai ir Eismo priežiūros poskyrio vadovas V.Bartkus. Surašyta 18 protokolų pažeidėjams, nesegėjusiems saugos diržų, vienas vairuotojas nubaustas už tai, kad neturėjo automobilio dokumentų.

Patrulių vadas planuoja, kad panašūs reidai Tauragėje artimiausiu metus vyks dažnai - po kelis kartus per savaitę. Ž.Bendiko teigimu, eismo dalyviai turi įsiminti, kad baudos griežtesnės, ir suprasti, kad su pažeidėjais nebus taikstomasi.

Bausmės - griežtesnės

Nuo šių metų įsigaliojęs įstatymas saugos diržams skiria nemažai dėmesio. Baudas privalo mokėti ne tik vairuotojai, bet ir diržų neužsisegę keleiviai. Pirmą kartą už šį pažeidimą numatyta 100-200 litų bauda tiek vairuotojui, tiek keleiviams. Per metus pakartotinai padarius šį pažeidimą baudžiama 200-300 litų bauda arba teisės vairuoti atėmimu iki vieno mėnesio.

Sugriežtintos baudos ir už kitus pažeidimus: vairavimą išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių medžiagų, už chuliganišką vairavimą. Girtiems vairuotojams numatytose sankcijose grasinama automobilio konfiskavimu, teisės vairuoti atėmimu ir net areštu, atsisakyta iki šiol funkcionavusios baudos balų sistemos. Pareigūnai nemažas baudas turės teisę skirti ir girtiems dviratininkams, motorolerių vairuotojams bei vadeliotojams.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras