Verdiktas - griauti(20)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-09-22 13:54

Apskrities viršininkės pavaduotojo Sigito Baciuškos šeimos turtui Jurbarke iškilo grėsmė būti nugriautam. D.Bartkienės foto

Irenai Ričkuvienei, Tauragės apskrities viršininkei, pateiktas beprecedentis prašymas – kreiptis į teismą dėl naujo pastato Jurbarke statybos leidimo panaikinimo ir jo dalies nugriovimo. To pareikalavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, atlikusi skundo dėl statybų Dariaus ir Girėno gatvėje Jurbarke tyrimą. Šis atvejis unikalus ir tuo, kad griauti prašoma aukšto valdininko – Tauragės apskrities viršininkės pavaduotojo Sigito Baciuškos sūnaus Giedriaus pastatą. Jame valdininko sūnus ketino įkurdintikėglinę, kavinę ir banką.

Rugsėjo pradžioje Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atsiųstas raštas sukėlė sumaištį Tauragės apskrities viršininko administracijoje ir Jurbarko savivaldybėje. Be detalių išvadų, kuriose išvardyti visi aptikti pažeidimai vykdant apskrities viršininkės pavaduotojo sūnaus statybas Jurbarke, ir Tauragės apskrities viršininkei, ir Jurbarko savivaldybės administracijos direktoriui pateikiami ne kasdien pasitaikantys prašymai. I.Ričkuvienės prašoma kreiptis į teismą, kad būtų panaikintas pernai vasarį išduotas statybos leidimas Jurbarke statyti kavinę-barą, kėglinę ir banką. Tauragės apskrities viršininkė taip pat įpareigota prašyti teismo leidimo nugriauti detaliojo plano sąlygų neatitinkančią pastato dalį ir prašyti teismo, kad būtų panaikintas kitos dalies šio pastato įregistravimas Nekilnojamojo turto registre. Šiuo metu iš šio registro prašomoje išbraukti dalyje jau įsikūręs bankas.

Jurbarko valdininkai prašomi atlikti taip pat ne pačias maloniausias procedūras. Šios savivaldybės administracijos direktorius turi priimti sprendimą, ar Urbanistikos skyriaus pareigūnai pasielgė tinkamai išduodami apskrities viršininko pavaduotojo sūnui statybos leidimus ir pripažindami šią pastato dalį tinkama naudoti.

Atsipirko pastaba

Jurbarko savivaldybėje valdininkai jau nebeketina atsižvelgti į inspekcijos prašymą. Arūnas Stasiūnas, Jurbarko savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, „Tauragės kurjeriui“ vakar sakė, kad dėl šio pažeidimo tyrimas jau atliktas ir paskirta nuobauda vyriausiajai architektei bei Urbanistikos skyriaus vedėjai Gražinai Gadliauskienei. Administracijos direktoriaus pavaduotojas neprisiminė, kokia nuobauda paskirta pavaldinei. Tik pati Urbanistikos skyriaus vedėja prisipažino, kad jai apskrities viršininko pavaduotojo sūnaus statybos Jurbarke „kainavo“ pastabą. Švelniausią numatytą nuobaudą jai paskyrė jos pažeidimą tyrusi komisija. Paprašyta patikslinti, už ką konkrečiai jai skirta pastaba, G.Gadliauskienė teigė, kad nuobaudą gavo už „nepakankamai peržiūrėtą projektą“.

- Du kartus už tą patį nusižengimą bausti draudžia įstatymai, - „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Stasiūnas.

Domėjosi sūnaus reikalais

Jonas Kavaliauskas, Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir valstybinės priežiūros departamento Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas, buvo tas asmuo apskrities viršininko administracijoje, kuris, pasak inspekcijos išvados, atliko Giedriaus Baciuškos pastato Jurbarke valstybinę priežiūrą. Išvadoje rašoma, jog rašydamas išvadą J.Kavaliauskas nurodė, kad projektas atitinka Statybos reglamentą. Tačiau nurodytasis Statybos reglamentas nebegalioja nuo 2004 metų. Paklaustas „Tauragės kurjerio“ žurnalisto, kodėl taip nutiko, valdininkas atsisakė komentuoti tai, teisindamasis, kad šiuo metu neturi reikiamų dokumentų. Tačiau valdininkas neslėpė, kad projektu domėjosi ir pastato savininko tėvas, apskrities viršininko pavaduotojas Sigitas Baciuška.

- Jis, kaip apskrities viršininkės pavaduotojas, turi įtakos man, - „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Kavaliauskas.

Tačiau S.Baciuškai, kaip apskrities viršininkės pavaduotojui, Teritorijų planavimo ir valstybinės priežiūros departamentas tiesiogiai nėra pavaldus.

Kvietėsi meras

Kėglinės pastato Jurbarke priėmimas strigti pradėjo po to, kai skųstis pradėjo šalia šio pastato sodybą statanti jurbarkiškė Ligita Baltrušaitytė. Būtent ji pareiškė pastabas, susipažinusi su būsimo pastato projektu. Tarp kitų jos pastabų bene aktualiausia yra jau pastatyto pastato aukštis. Dėl naujojo pastato aukščio L.Baltrušaitytei savo išvadomis pritaria ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija – pastatas per aukštas 3,90 m. Pagal projektą buvo numatyta, kad pastato aukštis bus 8 m, o yra 11,90 m. Be to, inspekcija nustatė, kad projektuojant ir statant statinį negautas gretimo sklypo savininko sutikimas maždaug 5,3 m ilgio statinio daliai.

Su aukšto apskrities valdininko šeimos nariais dėl statybų nesutarianti jurbarkiškė „Tauragės kurjeriui“ sakė šiuo metu patirianti dvigubą spaudimą. Ji tvirtina, kad yra sulaukusi grasinimų ir dėl galimo gaisro ar kitokių nelaimių. Moteris mano, kad ją bando „spausti“ ir Jurbarko savivaldybės valdininkai.

- Buvau iškviesta į savivaldybę, pas merą, kuris manęs klausinėjo, kodėl aš nesutinku su projektu, - „Tauragės kurjeriui“ sakė L.Baltrušaitytė.

Jos nuomone, to nebūtų, jei pastatas nepriklausytų apskrities viršininkės pavaduotojo sūnui.

- Aš manau, kad šiam pastatui parinkta netinkama vieta. Čia yra Jurbarko miegamasis rajonas, kuriame pramogauti – ne vieta. Tačiau savivaldybės valdininkams nerūpi jurbarkiškių ramybė, jiems svarbiau privataus kapitalo atėjimas, - mano L.Baltrušaitytė.

„Man šąla pietūs“

- Man dabar šąla pietūs, aš dabar pietauju. Gal paskambinkit vėliau, - vakar „Tauragės kurjerio“ žurnalistui sakė Giedrius Baciuška, paprašytas papasakoti apie nesutarimus su šalia kėglinės pastato Jurbarke sodybą turinčia L.Baltrušaityte.

Vakar po pietų „Tauragės kurjeriui“ nepavyko pasikalbėti nei su Tauragės apskrities viršininke Irena Ričkuviene, nei su jos pavaduotoju Sigitu Baciuška. Apskrities vadovai buvo išvykę į Vilnių, kur vyko Vyriausybės posėdis.

Veiklos pradžią teko atidėti

„Šio pastato savininkas Giedrius Baciuška „Mūsų laikui“ sakė, kad klubas savo veiklą pradėsiąs maždaug liepos mėnesį. Įdarbinta bus apie 10–15 darbuotojų: padavėjai-barmenai, administratoriai, finansininkai ir t.t. Netrukus spaudoje pasirodys skelbimai su siūlomomis darbo vietomis – taigi ieškantiems darbo bus pravartu perversti skelbimų skiltis“, - vietinėje Jurbarko spaudoje buvo rašoma praėjusios vasaros pradžioje. Tačiau nesutarimai tarp kaimynų planuotą veiklos pradžią nukėlė kur kas toliau, nei tikėtasi.

G.Baciuška vieną kėglinę jau turi Tauragės mieste, Gedimino gatvėje.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras