Verslininkus lepina, ligonius pamiršo(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-08-01 15:01

Prie aludės, kavinės, gėlių, indų ir dovanų parduotuvių už biudžeto lėšas baigiama įrengti šiuolaikinė automobilių stovėjimo aikštelė.

Kai prie Tauragės miesto J.Tumo-Vaižganto g. 124 namo konkursą laimėjusi Antano Dabulskio paslaugų įmonė pradėjo rengti automobilių stovėjimo aikštelę, pasipylė prieštaringi vertinimai. Vieni džiaugėsi, kad nebeliks didžiulės duobės šaligatvio vietoje, pagražės aplinka, bus patogiau statyti mašinas. Kiti piktinosi, kad brangiai mokesčių mokėtojams atsieisianti aikštelė rengiama prie aludės, kavinės ir parduotuvių, o ne prie mokyklų, darželių, gydymo įstaigų, gyvenamųjų namų.

 

 

Laiku nepareikalavo

Liepos 17 dieną rajono Tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl pavedimo savivaldybės administracijai vykdyti Moksleivių alėjos ir prie jos esančių mašinų stovėjimo aikštelių paplatinimo darbus, užkliuvo aikštelė prie 124-ojo namo (projektas bus įgyvendinamas už kitų metų rajono biudžeto lėšas). Esą ją savo lėšomis turėjo įrengti šiame name parduotuves ir maitinimo įstaigas įkūrę verslininkai. Be to, gerų pavyzdžių galima rasti čia pat. Tame pačiame name kanceliarinių prekių parduotuvę įkūręs „Edvonis“ įrengė net dvi aikšteles. Regina Mičiulienė prie savo elektros prekių parduotuvės taip pat įsirengė aikštelę. 120-ajame name įsikūrusios UAB „Eloras“ įrengta aikštele naudojasi visi. Kodėl išimtis padaryta aludės, kavinės, gėlių, dovanų, indų parduotuvių ir kirpyklos savininkams? Tarybos posėdyje paaiškinta, kad įsirengti aikštelę ar prisidėti prie jos įrengimo iš šių verslininkų reikėjo reikalauti tada, kai jie kūrėsi šiame name.

Apmaudu, kad ši praktika tęsiasi metų metais, o kaltų nėra – daugiabučiuose kuriasi parduotuvės, firmos, firmelės, bet gera valia prie automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo retai kas nori prisidėti, tokie reikalavimai retai keliami. Netgi neaišku, kas tuo turėtų pasirūpinti – savivaldybė, seniūnija, namą eksploatuojanti organizacija ar gyventojai. Padėtis su automobilių stovėjimo aikštelėmis prie daugiabučių katastrofiška – prieš 30-40 metų prie daugiabučių buvo suprojektuotos ir įrengtos aikštelės, kuriose telpa keletas mašinų, įvažiavimuose neįmanoma prasilenkti dviem transporto priemonėms.

Iš verslininkų daugiau išreikalaujama, kai jie kuriasi daugiabučiuose, kurių gyventojai susibūrę į bendriją. Geras pavyzdys - Gedimimo g. 8 bendrija. Jos valdyba iš verslininko, siekusio bute įkurti parduotuvę, reikalavo įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, apšiltinti galinę namo sieną. Verslininkas nesutikdamas kreipėsi į teismą, bet pralaimėjo, gyventojų reikalavimus jis įvykdė.

Žadėjo, bet netesėjo

Be to, yra tokių verslo šakų, už kurių įsikūrimą daugiabutyje gyventojams turėtų priklausyti kokia nors kompensacija. 124-ajame name įsikūrus aludei, aplinkiniai gyventojai nuolat priversti „grožėtis“ slankiojančiais ir ant laiptelių gulinėjančiais neblaiviais mėlynanosiais.

Prieš keletą metų šiame name įsikūrę verslininkai patys ketino įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę. Buvo atvežta ir paskleista akmens skaldos, bet tuo viskas ir pasibaigė, pažado verslininkai netesėjo. Todėl valdžia susimylėjo…

Ši aikštelė bus tokia pat graži, kaip ir miesto centras – grindžiama dviejų spalvų trinkelėmis. Mokesčių mokėtojams ji atsieis 102719 litų. Kuo už tai gyventojus pamalonins šiame name įsikūrę verslininkai?

Ligonių skundas galbūt bus išgirstas

Pernai Žalgirių mikrorajone išplatintas ir sutvarkytas įvažiavimas ties J.Tumo-Vaižganto 118-uoju namu. Tuomet atsirado ir nedidelė aikštelė prekeiviams. Buvo žadėta įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, bet pažadas netesėtas.

Liko nesutvarkytas nedidelis lopinėlis žemės prie šiame name įsikūrusios Hemodializės ambulatorijos. Dėl to vargsta specialių autobusiukų, skirtų neįgaliesiems vežti, vairuotojai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys. Po lietaus autobusiukai sustoja baloje, į ją turi išlipti arba būti iškelti neįgalieji.

Daugelio pastangomis aplinka prie šio pastato iš dalies sutvarkyta – iš vienos pusės plyti prekybos centro „Iki“ įrengta aikštelė, iš kitų dviejų – už savivaldybės lėšas sutvarkytos teritorijos, pasistengę ir Hemodializės ambulatorijos savininkai – įrengė šaligatvio galiuką, seną betoninę nuovažą neįgaliesiems pakeitė metalinė. Tačiau šaligatvis į Hemodializės ambulatoriją įrengtas tik iš vienos pusės, kitoje pusėje vietoje šaligatvio ar aikštelės – duobė, kuri dažnai pilna vandens. Neįgalieji, kurie per savaitę du ar tris kartus turi ambulatorijoje apsilankyti, prašo miesto ir rajono valdžios sutvarkyti ir šį lopinėlį.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad po to, kai „Iki“ prekybos centras įrengė automobilių stovėjimo aikšteles, nebuvo poreikio aikštelės įrengti ir prie 118-ojo namo. Esą dėl to, kad prie Hemodializės ambulatorijos nepatogu privažiuoti, niekas nesiskundė.

– Ligonių patogumais turėtų rūpintis ir UAB „Arvaka“, kuriai priklauso Hemodializės ambulatorija. Manau, kad neatsisakytų padėti ir savivaldybės administracija, jeigu ši bendrovė kreiptųsi. Reikėtų padaryti projektėlį, apskaičiuoti, kiek reikia lėšų, sutarti, kas kiek lėšų skirs. Reikia pažeminti ir šaligatvio bortą, kad būtų patogiau privažiuoti prie nuovažos neįgaliesiems, – sakė V.Žilius.

UAB „Arvaka“ direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Vilkas tikino, kad į bendrovės administraciją dėl nepatogaus privažiavimo niekas nesikreipė. Manyta, kad kliūčių ar sunkumų patekti į Hemodializės ambulatoriją nėra – automobiliai gali sustoti prekybos centro „Iki“ įrengtoje erdvioje aikštelėje, „Arvakos“ įrengtu šaligatviu neįgalieji gali atvažiuoti ar būti atvežti iki nuovažos, sėkmingai pasiekti ambulatoriją. Nepagalvota, kad neįgaliųjų išlaipinimo aikštelė turėtų būti įrengta prie pat nuovažos.

– Jei neįgalieji pageidauja aikštelės, svarstysime, tarsimės su savivaldybe, – „Tauragės kurjeriui“ sakė „Arvakos“ direktoriaus pavaduotojas K.Vilkas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras