„Tvarkiečių“ erelis tūptelėjo Tauragėje(49)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-08-06 17:52

"Tvarkiečių" oro balionas taip į orą ir nepakilo.

Penktadienį po miestą automobiliu važinėjęs šauklys miestelėnus kvietė į Tauragės senąjį stadioną pasitikti sraigtasparniu atskrendančio partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Rolando Pakso. Tačiau stadione susirinko negausus tauragiškių būrys, daugiausiai – pagyvenę žmonės.

 

 

Pažadais kaitino aistras

Prieš 18 valandą užlipęs ant pakylos šios partijos atstovas Dailis Barakauskas kaitino aistras:

– Jau girdžiu – prezidentas Rolandas Paksas atskrenda, tuoj nusileis! Pasitikime jį plojimais! – šaukė D.Barakauskas.

Leidžiantis sraigtasparniui R.Paksas pakėlė ranką sveikindamasis su tauragiškiais. Pasigirdo „skysti“ plojimai. Iš sraigtasparnio išlipo Rolandas Paksas, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis ir šios partijos rajono skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Sigitas Kancevyčius. „Tvarkiečių“ vadas R.Paksas spaudė rankas arčiausiai stovėjusiems tauragiškiams. Visiems susirinkusiems pažadėjo:

– Mes sugrąžinsime į Lietuvą tvarką ir teisingumą! Pasieksime, kad mūsų šalis patektų į geriausių šalių dešimtuką!

Kažkas susijaudinęs šūktelėjo:

– Tikiu!

V.Mazuronis žmonėms sakė tai, ką atėjusieji norėjo išgirsti: jei rinksite „tvarkiečius“, bus įveikta korupcija, už ypač sunkius nusikaltimus įvesta mirties bausmė, įteisintas Seimo narių atšaukimas, jūsų vaikai nebevažiuos uždarbiauti į kitas šalis, aukštasis mokslas bus nemokamas, bus padidintos pensijos. V.Mazuronis agitavo balsuoti už S.Kancevyčių ir pažadėjo, kad jeigu „tvarkiečiai“ Seime turės daugumą, pasieks prezidento R.Pakso visiško išteisinimo, kad jį būtų vėl galima rinkti prezidentu.

 

Sutrikdė piketuotojai ir oro balionas

Viskas vyko pagal scenarijų – kalbėtojai žadėjo, buvo dalijami lankstinukai, R.Pakso nuotraukos, „Laisvas laikraštis“ su „tvarkiečių“ propaganda, tačiau sklandų partijos „Tvarkas ir teisingumas“ susitikimą su tauragiškiais šiek tiek sutrikdė du dalykai: vienas – nenumatytas, kitas – neapgalvotas.

Stadione atsirado du piketuotojai – vaikinas ir mergina. laikantys plakatą su užrašu „Gėda“. Juos „auklėti“ bandė garbaus amžiaus tauragiškiai, kai kurie jų laidė užgaulias replikas. O „tvarkietis“ D.Barakauskas jaunuoliams ėmė pamokslauti, atsikirtinėjo žiūrovams, gynusiems piketuotojus.

Plakatą laikę jaunuoliai „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jiems gėda dėl „tvarkiečių“ populistinio šou – nepamatuotų pažadų dalijimo.

– Mes atėjome patys, niekieno nesiųsti, norime išreikšti savo poziciją, – sakė tauragiške prisistačiusi mergina, nenorėjusi sakyti savo vardo.

Nors dėl oro sąlygų tą vakarą neketinta skristi, buvo pripūstas oro balionas, turbūt dėl to, kad būtų patenkintas susirinkusiųjų smalsumas ir dar kartą pademonstruotas „tvarkiečių“ erelis ir užrašas „Už Tvarką! Už Teisingumą! Už Lietuvą!“ Šios partijos simbolika taip pat puošė sraigtasparnį ir visureigį „Hummer“. Pučiamas balionas paviliojo didžiąją dalį susirinkusiųjų, politikų kalbos baigėsi.

 

Nuomonės - įvairios

„Tauragės kurjerio“ kalbinti tauragiškiai apie partiją „Tvarka ir teisingumas“ reiškė įvairias nuomones.

– Atėjau tik šiaip pasižiūrėti, patyrinėti, tvirtos nuomonės nesu susidariusi, – sakė Kristina.

– Šiek tiek palaikau Paksą ir jo komandą. Partijos reklama didžiulė, tik nežinia, kas už jos slypi, – abejojo Pranas.

– Labai palaikau „tvarkiečius“, tai vienintelė partija, kuri gali įvykdyti pažadus, – neslėpė savo nuomonės Rasa.

– Paksistai – populistai, jie gerai įsisąmonino, kad žmonės labiausiai tiki pažadukais. Kažkodėl niekam nekliūva didelis šios partijos išlaidavimas krizės metu: brangiai kainuoja Rolando Pakso ir jo palydovų nusileidimas iš dangaus, „Hummer“ suryja tris-keturis kartus daugiau degalų negu ne toks galingas automobilis, – analizavo Antanas.

– Noriu, kad Paksas būtų Prezidentu, – sakė Liucija.

Skaityti komentarus (49) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras