Neįgalieji – priedanga poilsiui?(3)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-08-28 07:05

Ant Tauragės rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovų krito įtarimų šešėlis – bendrijos nariai piktinasi, esą pailsėti prie jūros išvyko jų giminės ir draugai.

Penktadienį „Tauragės kurjerio“ redakciją pasiekė psichikos negalią turinčių žmonių laiškas. Jame neįgalieji skundžiasi, kad jiems skirtais kelialapiais į Šventąją pasinaudojo buvusi ir dabartinė Tauragės rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovės bei jų giminaičiai ir draugai. „Kaip ji taip galėjo: mūsų, invalidų, sąskaita išvežti savo draugus ir gimines?“ - klausiama laiške. „Tauragės kurjeris“ pasidomėjo šia kelione.

 

 

Rodė kelią 

Irena Censovienė – buvusi Tauragės rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovė. Ją nuo birželio pakeitė Vilija Žostautienė. Tačiau buvusiai vadovei tai nesutrukdė paimti vieną kelialapį sau ir kartu su neįgaliaisiais bei naująja vadove išvažiuoti savaitei į Šventąją. Stovykloje I.Censovienė net nepraleido viso laiko, po kelių dienų išvyko namo. I.Censovienės įsitikinimu, kaip buvusi vadovė teisę pailsėti Šventojoje ji turi.

– Nuvežiau narius į stovyklą, parodžiau, kur reikia važiuoti. Turiu tokią teisę, nes aš įkūriau šią bendriją Tauragėje, – „Tauragės kurjeriui“ sakė I.Censovienė.

Bet ar būtina buvo dėl kelių dienų pasinaudoti kelialapiu, buvusi bendrijos vadovė neatsakė.

Važiavo su draugais?

Atsakymą į šį klausimą galima rasti neįgaliųjų redakcijai rašytame laiške „Tauragės kurjeriui“.

„Mes, invalidai žmonės, prašome jūsų pagalbos. Mums buvo skirti poilsiniai kelialapiai į Šventąją, tačiau vietoj mūsų išvyko buvusi vadovė su savo draugais ir dabartinė vadovė, kuri dirba vos mėnesį, taip pat išvyko į Šventąją su savo giminėm ir draugais. Vyko jie taip pat su valstybiniu transportu nemokamai. O mūsų naujoji vadovė tai yra Žostautienė Vilija, mes jums duodame telefono numerį jos ... . Jūs jai šiandien paskambinkit ir paklauskit, kiek su ja yra invalidų Šventojoje, ir kaip ji taip galėjo mūsų, invalidų, sąskaita išvežti savo draugus ir gimines. Su pagarba – invalidai žmonės“, – rašoma laiške.

Stovyklautojus atrinko buvusi vadovė

Laiške mestus kaltinimus, kad į stovyklą Šventojoje išvažiavo vadovių draugai ir giminės, V.Žostautienė neigia. Anot jos, į stovyklą ji nepasiėmė nė vieno giminaičio ar draugo. O paprašyta paaiškinti, kaip buvo atrenkami nariai, kuriems skirti kelialapiai, ji patarė pasikalbėti su buvusia vadove.

– Aš dirbu tik nuo birželio, o kelialapiai paskirstyti anksčiau. Juos skirstė Irena Censovienė, – sakė V.Žostautienė.

Paprašyta pateikti sąrašą žmonių, kurie ilsėjosi Šventojoje, V.Žostautienė atsisakė tai padaryti.

Atrinko aktyviausius

Buvusioji bendrijos vadovė taip pat tikino, kad jokių draugų ar giminaičių į stovyklą nesivežė, tačiau įvardyti, kas važiavo į stovyklą, taip pat atsisakė. Anot jos, pailsėti prie jūros išvažiavo aktyviausi bendrijos nariai. I.Censovienė tikino, kad du kelialapius gavę neįgalieji, be psichinės negalios, dar serga ir onkologinėmis ligomis.

Pasak I.Censovienės, šių metų stovykla – jau septintoji bendrijos egzistavimo istorijoje. Dėl kelialapių paskirstymo į ankstesnes stovyklas, pasak buvusios vadovės, niekada nekildavo nesutarimų. Šiemet tai pirmasis nesusipratimas.

Nepatenkintieji – aiškūs?

I.Censovienė tikino žinanti, kas nepatenkinti kelialapių paskirstymu, tačiau nepanoro įvardyti konkrečių asmenų.

– Yra viena nepatenkinta moteris, kuri anksčiau nuolat gaudavo kelialapius į šią stovyklą. Tik šiemet jai nebuvo skirta išvažiuoti, nes į stovyklą išleidome vieną bendrijos narį, kuris niekada anksčiau ten nebuvo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė kelialapius skirsčiusi buvusi bendrijos vadovė.

Anot I.Censovienės, nepatenkintoji šiemet jau ilsėjosi stovykloje, į kurią išvažiavo kelialapį gavusi kitoje neįgaliųjų organizacijoje. Buvusios vadovės teigimu, redakcijai laiškas buvo parašytas iš pavydo.

Stovyklauja kasmet

Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vasaros stovyklos Šventojoje vyksta kasmet. Jos finansuojamos iš valstybės biudžeto. Bendrijos vadovai rengia projektus, dalyvauja konkursuose. Projektus įvertinus, jiems finansuoti lėšų skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šiemet Tauragės rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai buvo skirta apie 15 tūkstančių litų.

Neįgalieji į stovyklą buvo vežami Tauragės rajono socialinių paslaugų centro autobusu. Pasak šio centro direktorės pavaduotojos Linos Valutienės, pagal nustatytą tvarką bendrija privalės padengti autobuso kuro išlaidas kelionei pirmyn ir atgal.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras