Butaforinis bibliotekos spindesys(8)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-08-05 06:48

Laimei, kad incidento metu prie stalo nesėdėjo jo šeimininkė. R.Malycho foto

Incidentas renovuojamoje Tauragės viešojoje bibliotekoje trečiadienį sukėlė ant kojų savivaldybės klerkus, išgąsdino bibliotekininkus, suneramino skaitytojus. Pietų pertraukos metu bibliotekos direktorės pavaduotojos Danutės Tauginaitės darbo kabinete, tiesiai ant jos darbo stalo, žnektelėjo gabalas lubų. Ačiū Dievui, didžiausios nelaimės išvengta – toje vietoje dirbanti bibliotekininkė šiuo metu atostogauja.

 

 

Kas būtų, jei neatostogautų? 

Kai po incidento lankėmės renovuojamoje bibliotekoje, į kurią bibliotekininkai jau keliasi – neša tuntais surištas knygas (jų fondas didžiulis – per 80000), kuriasi suremontuotuose kabinetuose, šios įstaigos darbuotojai mus pasitiko išsigandę ir įsibaiminę. Bibliotekos direktorė Vida Kazakevičienė sakė vejanti šalin mintį, kas būtų atsitikę, jei jos pavaduotoja tądien būtų sėdėjusi prie savo darbo stalo – skaudžios nelaimės greičiausiai nebūtų išvengta.

Kabinete, kur nukrito dalis lubų, vaizdą pamatėme šiurpų – lubose žiojėjo didžiulė skylė, ant bibliotekos direktorės pavaduotojos darbo stalo gulėjo iškritę trys kiekvienas apie 3–5 kilogramus galintys sverti statybiniai blokai, tinko gabalai, lubų apdaila. Ant grindų, šalia darbuotojos kėdės, voliojosi dar du tokie blokai. Krisdami jie sulaužė naujutėlaitį monitorių, spausdintuvą, telefoną, apdaužė stalą.

Manė, kad nugarmėjo liftas

– Išgirdome baisų trenksmą. Iš pradžių pagalvojome, kad laiptinėje apačion nugarmėjo liftas, skirtas neįgaliesiems kelti. Paskui šovė mintis, kad gal kur knygų lentyna nuvirto. Iš pirmojo aukšto atbėgo išsigandusi buhalterė. Tada atlėgo – niekas nesužalotas, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo bibliotekos Komplektavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Rita Kasputienė.

Gretimuose kabinetuose dirbančios bibliotekininkės po incidento baugiai vaikšto po renovuotas pastato patalpas, vis dairosi į lubas – jos tikino savo darbo vietose nebesijaučiančios saugiai, gal netrukus lubos driokstelės kitur.

Dvidešimt devynerius metus Tauragės bibliotekai vadovaujanti V.Kazakevičienė sakė pirmą kartą darbe pasijutusi išmušta iš vėžių – nerimaujanti dėl darbuotojų ir bibliotekos lankytojų saugumo.

– Per keturiasdešimt trejus metus, kuriuos dirbu Tauragės bibliotekoje, nieko panašaus neprisimenu, niekada jokių nelaimių nėra nutikę, – kalbėjo V.Kazakevičienė.

Apie incidentą direktorė tuoj pat pranešė savivaldybės mero pavaduotojui Pranui Petrošiui, statybos darbus bibliotekoje atlikusiai Kaune įsikūrusiai UAB „Struktūra“, nieko įvykio vietoje nelietė.

Šiuo metu skaičiuojama, kokią materialinę žalą patyrė biblioteka – kaltininkų bus reikalaujama atlyginti už sulaužytą kompiuterinę techniką, baldus.

Su „Tauragės kurjerio“ žurnalistais vakar kalbėję bibliotekos darbuotojai nedžiūgavo ir dėl kitų šiame pastate atliktų darbų – rodė kreivas sienas, nekokybiškai sudėtas spynas, dažais aptaškytas grindjuostes. Tikino esantys nepatenkinti dėl naujųjų pastato vidaus durų – buvusias stiklines plačias skaityklos duris pakeitė paprastos baltai dažytos, koridoriuje tapo tamsiau. Vienintelė direktorė sakė išsikovojusi, kad statybininkai jos kabinete paliktų senąsias duris – su stiklu. Kol pastatas dar neperduotas naudoti, bibliotekininkai ketina išsakyti statybininkams savo priekaištus.

„Yra realus pavojus“

Kai vakar rytą pasiteirauti apie incidentą paskambinome Tauragės viešąją biblioteką renovuojančios bendrovės „Struktūra“ generaliniam direktoriui Broniui Neverauskui, jis nustebo iš žurnalistų išgirdęs apie nemalonią naujieną.

– Nieko nežinau. Tragedija, – paprašytas papasakoti, kas Tauragėje įvyko trečiadienį, „Tauragės kurjeriui“ atsakė B.Neverauskas.

Kiek vėliau „Struktūros“ vadovas perskambino į redakciją ir sakė, kad situaciją aiškinasi.

– Kai į Tauragę apžiūrėti, kas atsitiko, atvažiuos mūsų atstovas, galėsime ką nors pasakyti konkrečiau. Be to, to kabineto mes neremontavome, remontas jame buvo atliktas pirmojo pastato renovacijos etapo metu. Tik keitėme stogą virš jo, – kalbėjo „Struktūros“ vadovas.

Nieko apie bibliotekoje nukritusias lubas vakar nežinojo ir Italijoje atostogaujantis Tauragės rajono savivaldybės meras Robertas Piečia. Meras tikino, kad niekas jo apie incidentą neinformavo.

Šiuo metu merą pavaduojantis P.Petrošius iškart po incidento tikino apžiūrėjęs bibliotekos direktorės pavaduotojos kabinetą.

– Dabar dar sunku pasakyti, kodėl taip atsitiko. Darbininkai keitė stogą, dalį lubų, galbūt išjudino kabineto lubų konstrukcijas, sušlapo rišamoji medžiaga, lubos ir įgriuvo. Bijau, kad tai nesitęstų. Jei vienoj vietoj lubos iškrito, yra realus pavojus, kad iškris ir kitoj, – kalbėjo P.Petrošius.

Pasak P.Petrošiaus, statybų ekspertai turės ne tik įvertinti patirtą žalą, bet ir patikrinti viso pastato lubų, stogo perdangos tvirtumą.

Prižiūri Zigmas?

Incidento dieną sudaryta savivaldybės komisija – savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, jo pavaduotojas Vidas Bičkus, Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistas Modestas Rudys ir Statybos skyriaus specialistė Rasa Pakalniškienė surašė vietos apžiūros aktą, kurį artimiausiu metu įteiks rangovui – UAB „Struktūra“. Aktu informuojama, kas įvyko, ir reikalaujama ištaisyti broką bei kompensuoti patirtus nuostolius.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, tai ne pirmasis aktas, surašytas dėl netinkamai atliekamų bibliotekos renovacijos darbų. Tačiau kas atlieka per 1,5 milijono litų valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis renovuojamos bibliotekos techninę priežiūrą, „Tauragės kurjeriui“ niekas negalėjo pasakyti – nei incidentui tirti sušauktos komisijos nariai M.Rudys ir V.Bičkus, nei laikinai mero pareigas einantis P.Petrošius. Pastarasis minėjo kažkokį tauragiškį Zigmą. Esą visą šią informaciją „valdo“ savivaldybės specialistas Romas Nevardauskas, tačiau šiuo metu jis atostogauja. Savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjus, komisijos pirmininkas, vakar telefonu buvo nepasiekiamas.

Prisiminė incidentą gimnazijoje

Trečiadienį bibliotekoje įgriuvus luboms, ir bibliotekininkai, ir savivaldybės tarnautojai, ir žurnalistai prisiminė panašų incidentą, 2000-ųjų spalio 18-osios naktį įvykusį tuomet ką tik renovuotoje „Versmės“ gimnazijoje. Praėjus vos mėnesiui po renovacijos įgriuvo gimnazijos aktų salės lubos.

Vaizdas, kurį tuomet pamatė į gimnazijos salę, nors ir nenoriai, įleisti „Tauragės kurjerio“ korespondentai, sukrėtė – lubos buvo įgriuvusios kartu su sijomis ir visais perdengimais. Po visą salę draikstėsi elektros laidai, nuo lubų karojo šviestuvai. Krisdamos lubos sulaužė salės įrangą, naujas kėdes. Gimnazijos rekonstravimo darbus atliko AB „Tauragės statyba“. Gimnazijos renovacijai buvo skirta per 5 milijonus litų.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras