Prapliupo pinigų lietus(26)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-07-21 14:47

Padirbėję naujose pareigose vos mėnesį, socdemai Pranas Petrošius (kairėje) ir Algirdas Mosėjus „nusipelnė“ gyventi sočiau.

Praėjusį ketvirtadienį valdininkai dalijosi mokesčių mokėtojų pyragą – kol ekspertai pranašauja ekonominę krizę, o eiliniai gyventojai skaičiuoja augančias kuro, maisto produktų, šildymo išlaidas, politikai nesnaudžia ir rūpinasi savo gerove. Taryba dosniai atseikėjo (už kokius nuopelnus?) vos kojas naujojoje koalicijoje spėjusiam apšilti naujajam rajono vicemerui Pranui Petrošiui ir savivaldybės administracijos direktoriui Algirdui Mosėjui. Neliko nuskriaustas ir rajono meras Robertas Piečia. Prie atlyginimų jiems paskirti 100 ir 60 procentų priedai. Nenusiskriaudė ir mūsų rinkti Tarybos nariai – kanceliarinėms išlaidoms kas mėnesį jie gaus po 800 litų.    

Rajono Taryboje susiklosčiusi tradicija jubiliejinių gimtadienių ir kitomis svarbiomis progomis sveikinti kolegas, tačiau šį kartą apsieita be to. Meras Robertas Piečia visus pasveikino su Pasaulio lietuvių vienybės diena ir palinkėjo vienybės priimant sprendimus rajono žmonių labui.

Tarybos narė Gražina Agapova ištaisė klaidą - išėjusi iš posėdžio nupirko gėlių ir valstiečių liaudininkų vardu jubiliejinio gimtadienio proga pasveikino Tėvynės sąjungos atstovą Darių Bredelį. Meras pasiteisinęs, kad šią progą pražiopsojo sekretoriatas (nepriminė ir neparūpino gėlių), prisidėjo prie sveikinimo.

Pasirinktas brangesnis variantas

Šių metų rajono biudžete numatyta 100000 litų naujiems automobiliams pirkti, tačiau posėdyje siūlyta pritarti sprendimui išsinuomoti du naujus lengvuosius automobilius, kurie būtų skirti važinėti merui ir vicemerui, o senus parduoti. Siūlyta apsispręsti ir dėl nuompinigių. Buvo siūlyti 7 tūkstančiai litų per mėnesį.

Opozicijos atstovas Raimondas Matemaitis klausė, ar ne geriau pirkti, o ne nuomoti, net apskaičiavo, kad ši paslauga per trejus metus turėtų atsieiti daug brangiau, negu nusipirkti du naujus automobilius – 252000 Lt. Tačiau pozicija panašias pastabas atrėmė nenuginčijamais argumentais – Tauragės valdžios automobiliai patys prasčiausi apskrityje, gėda esą jais į Vilnių važiuoti. Kaip pavyzdys nurodytas kitus šiuo požiūriu smarkiai lenkiantis Pagėgių meras. Sprendimui nuomoti automobilius pritarta. 

Lygiavosi į Pagėgių merą

Pastarajame posėdyje Pagėgių meras buvo itin populiarus, jis minėtas ir svarstant klausimus dėl atlyginimų priemokų merui: vadovaudamas keletą kartų mažesnei savivaldybei, esą gauna gerokai didesnį atlyginimą.

Kalbėję opozicijos atstovai Darius Bredelis, Eduardas Anulis sutiko, kad mero atlyginimas turėtų būti didesnis, tačiau esą nenormalu, kad jį siekiama didinti priemokomis: jei prie atlyginimo skiriama 100 procentų priemoka, esą nebeaišku, kas čia pagrindinis – atlyginimas ar priemoka.

Balsuota už du pasiūlymus: pozicijos – 100 procentų ir opozicijos – 30 procentų priemokas. Pritarta, kad rajono merui R.Piečiai už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą iki kadencijos pabaigos kas mėnesį būtų mokama 100 procentų pareiginės algos priemoka (mero mėnesinė alga neatskaičius mokesčių – 5145 Lt).

Daug greičiau buvo nuspręsta 100 procentų mėnesinės algos dydžio priemoką skirti naujam poste kojų dar neapšilusiam vicemerui Pranui Petrošiui. Neatskaičiavus mokesčių vicemero atlyginimas – 4310 Lt.

Nuskriaustų neliko

Be didelių diskusijų pritarta, kad praėjusį mėnesį pradėjusiam pareigas eiti administracijos direktoriui Algirdui Mosėjui būtų skirta 60 procentų pareiginės algos priemoka (atlyginimas neatskaičius mokesčių – 4265 Lt, ankstesniam direktoriui buvo mokama 50 procentų priemoka).

Priimtas sprendimas, kuriuo pakeistas rajono savivaldybės Tarybos veiklos reglamentas – nuo šiol savivaldybės administracijos direktorius turės daugiau negu vieną pavaduotoją, Tarybos nariams kas mėnesį bus skiriamos didesnės išmokos kanceliarinėms ir kitoms išlaidoms: vietoje 300 litų - viena minimali mėnesio alga, kuri šiuo metu yra 800 litų, ji kasmet didinama.

Taip pat priimtas sprendimas įsteigti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo – mero padėjėjo pareigybę. Nors ir nuskambėjo prieštaravimas, kad atėjo sunkūs laikai ir reikėtų susiveržti diržus, į tai nereaguota.

Į „Tauragės kurjerio“ klausimus, ar tiesa, kad į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą bus pakviestas buvęs administracijos direktorius, Valstiečių liaudininkų sąjungos rajono skyriaus pirmininkas Kęstutis Balašaitis, o padėjėja dirbs šios partijos atstovė Aušrinė Norkienė, anksčiau dirbusi mero patarėja, meras R.Piečia atsakė:

- Dėl valstiečių liaudininko atstovo sugrįžimo į administraciją nebuvo svarstyta, o kam atiteks mano padėjėjo postas, greitai sužinosite – turbūt ryt pasirašysiu potvarkį.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras