Mokyklos - būdas pasipelnyti?(10)

Jūratė MAŽEIKAITĖ

2008-03-20 06:04

Prieš beveik du mėnesius daugumą Lietuvos mokyklų pasiekė elektroniniai laiškai su kvietimu dalyvauti anglų kalbos konkurse „Amber Star-2008“. Nepaisant visą šalį krečiančių mokytojų protestų bangų, ir mokytojai, ir mokiniai aktyviai atsiliepė į kvietimą šiame konkurse dalyvauti - finalinę dieną mokyklų sąrašą sudarė 441 švietimo įstaiga. Tačiau iš garsiai apskelbto konkurso ir iš moksleivių surinktų pinigų liko šnipštas – organizatoriai pražuvo it į vandenį.

Rengė Kembridžo universitetas?

Konkurso organizatoriai nurodė konkurso metu  norį paskatinti mokinių domėjimąsi anglų kalba, naudojimąsi interneto ir kompiuterių teikiamomis galimybėmis. Konkursą turėjo sudaryti anglų kalba parengtas šimto klausimų testas. Klausimus, kaip skelbta, rengė E-COLLEGE bendradarbiaudama su UNIVERSITY of CAMBRIDGE ESOL. 

Pasaulinio garso Kembridžo universiteto vardas tarsi turėtų garantuoti klausimų parengimo kokybę. Todėl ir mokytojai, ir mokiniai buvo nustebę teste radę klaidų – netaisyklingai parašytų žodžių, sumaišytų raidžių. Dar didesnę nuostabą sukėlė ir pats testo sudėtingumo lygis.

Tauragės „Versmės“ gimnazijos konkurse dalyvavę mokiniai sako, kad kai kurie klausimai net kėlė juoką, o kiti esą buvo visiškai nevertingi ir niekaip negali atspindėti anglų kalbos žinių lygio. Pasigirdo ir nuomonių, kad dauguma moksleivių sugebėtų sudaryti tokio lygio klausimus patys.

Anglų kalbos mokytoja V.Marcikonienė, kuri buvo ir konkurso kuratorė „Versmės“ gimnazijoje, sako, kad labai nusivylė konkursu ir daugiau niekada nesutiktų dalyvauti tokiame neaiškiame projekte. Konkursas, pasak pedagogės, pareikalavo nemažai jos laiko ir sukėlė daugybę rūpesčių.

Telefonai tyli 

Konkurso dieną kilę nesklandumai privertė atidžiau paanalizuoti šį projektą ir jo organizavimą. Mokiniams susirinkus į informatikos kabinetus ir mėginant prisijungti prie sistemos, pirmaisiais bandymais to padaryti niekam nepavyko. Paaiškėjo, kad dėl organizatoriams kilusių nesklandumų, konkursas nukeliamas į rytdieną. Buvo sutrukdytas ir mokinių, kurie dalyvavo konkurse, ir mokytojų darbas.

Bandant susisiekti su konkurso organizatoriais, telefonais niekas neatsakė, o vėliau jie buvo išjungti. Atsakingi mokytojai bandė susisiekti su organizatoriais ir elektroniniais laiškais, deja, atsakymo niekas nesulaukė nei tą dieną, nei kada vėliau. Nors prieš konkursą  ir buvo žadėta, kad surinktas taškų skaičius ir klaidingų bei teisingų atsakymų duomenys bus pateikti iš karto, o detalesnė informacija bus atsiųsta į mokyklas per penkias darbo dienas, deja, ir šiuo klausimu stojo spengianti tyla.

Kitą dieną, kai vėl buvo bandoma iš naujo vykdyti konkursą, sistema esą neatlaikė mokinių, kurie prisijungė prie serverio, skaičiaus. Tad pradėti konkurso laiku vėl nepavyko. Organizatoriai konkurso svetainėje paskelbė, kad dėl kilusių trukdžių kaltas serveris, esąs Danijoje. Teigta, kad jie pasirinkę serverį šioje šalyje, nes Lietuvoje esą nepavyko rasti kokybiškos paslaugos.

Tačiau pasidomėjus paaiškėjo, kad konkursas naudojasi lietuvišku serveriu. Iš DNS vardo sužinomas IP adresas, registruojamas tarptautinėje RIPE duomenų bazėje, nurodo, kad  kompanija naudojasi lietuviško serverio paslaugomis, o signalas už Lietuvos ribų neišeina. Klausimą, kodėl duomenys nesutampa, būtų įdomu pateikti konkurso rengėjams. Deja, kontaktiniai konkurso rengėjų telefonai panašu, kad ir toliau egzistuoja tik kaip skaičiukai, nes prisiskambinti nė vienu jų neįmanoma. Nors vėlgi - organizatoriai svetainėje pateikia duomenis, kad informacija teikiama penkiomis vieno numerio telefono linijomis, tik esą apgultis tokia didelė, kad nesuspėjama atsakyti. 

Sprendžia patys 

Įdomu, kad niekur neįmanoma aptikti bent vienos konkursą organizavusio ar kuruojančio žmogaus pavardės. Visi siunčiami laiškai mokykloms pasirašyti trumpai – „Organizatoriai“, interneto svetainėje taip pat nėra jokio kontaktinio asmens vardo ar pavardės. Panašu, kad šiai komercinei organizacijai pavyko pasislėpti po E-COLLEGE vardu ir visos Lietuvos masto konkursą suorganizuoti taip ir neatskleidus, kas jam vadovauja.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vadovas Egidijus Šteimantas sako, kad šis konkursas – komercinis. Apie jį Švietimo skyrius buvo informuotas laišku, bet vėlesnis bendradarbiavimas tarp mokyklų ir konkurso organizatorių esą vyko be Švietimo skyriaus tarpininkavimo.

E.Šteimantas sako, kad dažnai sulaukiama įvairių komercinių konkursų pasiūlymų dalyvauti jų programose, pavyzdžiui kasmet vyksta moksleivių pamėgti konkursai „Bebras“ ir „Kengūra“. Bet, pasak Švietimo skyriaus vedėjo, kiekviena mokykla pati renkasi ir sprendžia, ar pasitiki ir nori prisidėti prie konkurso.

Surinko po 5 litus 

Pabandžius atlikti preliminarius skaičiavimus paaiškėja, kad organizuoto konkurso pelnas turėtų siekti apie 200000 litų, mat skelbiama, kad konkurse panūdo dalyvauti 441 mokykla. Kiekvienas mokinys-konkurso dalyvis turėjo sumokėti išankstinį 5 litų mokestį. Vien „Versmės“ gimnazija į organizatorių „Argo Navis“ sąskaitą pervedė 400 litų. Bet tai tik viena mokykla, mokinių joje nedaug. Skelbiama, kad konkursu vien Vilniuje susidomėjo ir dalyvavo 43 sostinės mokyklos.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras